Материалдар / Асқорту жүйесі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Асқорту жүйесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне жаңартылған білім бойынша сабақтың жоспары қалыптастырушы бағалау топпен жұмыс тапсырмалары бар жас ұстаздарға көмегі бар.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Желтоқсан 2018
361
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Жаратылыстану Мектеп: Герасимовка орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тірі табиғат Мұғалімнің аты – жөні: Сарғасқаева А.Н.

Күні:

Сынып : 2



Сабақ тақырыбы

2.1 Өсімдік бөліктері



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.2.1.2 Өсімдіктердіңнегізгібөліктерінажырату;


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Өсімдіктердің негізгі мүшелерін ажыратады. Өсімдіктердің негізгі мүшелерін атайды.(тамыр, сабақ, жапырақ, гүл,жеміс)

Көптеген оқушылар: Өсімдік бөліктерінің қызметін ажыратады.

Кейбір оқушылар: Тұқымның өну сатысын зерттей алады.


Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаттары: Өсімдіктердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талқылайды және салыстырады (мысалы, жабайы және мәдени өсімдіктер арасындағы)

Пәнге тән лексика және терминология:

  • тамыр

  • сабақ

  • жапырақ

  • ағаш, бұта, шөп;

  • өсімдік бөліктері

Диалог/жазуғаарналғанпайдалысөзтіркестері:

  • Өсімдіктің бөліктерін білеміз бе?

  • Өсімдіктің бөліктерінің орналасу ретін білдік пе?



Құндылықтарды дарыту

5) Жеті құндылықтың бірі «Жалпыға бірдей еңбек қоғамын құру » идеясын басшылыққа алып, балалардың еңбекке құштарлықтарын ояту, еңбектің маңыздылығын түсінуге ықпал жасау.


Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, сауат ашу


АКТ қолдану дағдылары



Бастапқы білім

Өсімдік түрлері бөлімшесі бойынша өсімдік топтары жайлы түсініктері бар(ағаш,бұта,шөп)

Сондай-ақ оларды қалай күту және өсіру бойынша негізгі білімдері бар.



Сабақ барысы:

Сабақ жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал





Топқа бөлу











Оқу диалогы




Оқу міндетін қою

(Ұ) Шаттық шеңбер

Қане-қане тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Оңға бұрылайық, солға бұрылайық,

Бір жадырап қалайық.

«Суреттер таңдау» әдісі

1-топ: «Ағаш»

2-топ: «Бұта»

3-топ: «Шөп»

Суреттер таңдау арқылы бөлінеді.

(Ұ) Ширату жаттығуы «Бұл не?»

Себеттегі жеміс пен көкөністерден алып, түрін айтады.

  • Егер көкөніс болса, бірінші ыдысқа, егер жеміс болса,екінші ыдысқа салады.

  • Табиғатқа не көрік береді?

  • Адамның қандай дене мүшелері бар?

- Өсімдікте мүшелері болуы мүмкін бе?

- Олай болса бүгінгі оқу міндетіміз не болады?



АКТ







Топтар суреттері (ағаш,бұта,

шөп)



Себет, көкөністер,

жемістер







Сабақ ортасы

Таныстырылым






Тапсырма
















Бағалау критерийлері:


Дескриптор :





Бағалау:



Қысқаша рефлексия




Сергіту сәті







Тапсырма




Бағалау критерийлері:



Дескриптор:







Бағалау



Қысқаша рефлексия



Ойлау дағдыларының деңгейі


Саралау тапсырмасы:







Бағалау критерийлері:



Дескриптор:




Бағалау



Қысқаша рефлексия



Ойлау дағдыларының деңгейі


«Танысу» әдісі

- Олай болса, өсімдік мүшелері туралы біраз мағлұмат алайық. (бейнеролик көрсету)

(Өсімдіктердің мүшелері туралы Аймектеп сайтында фильм көрсету)

«Сәйкестендір» әдісі

Алдарыңызда жатқан сандардың ішінде суретте берілген қызанақтың мүшелерімен сәйкестендіресіздер. Мен өсімдік мүшелерін айтамын, сіздер сурет бойынша сол мүшесін санмен сәйкестендіресіздер.


  • Өсімдік мүшелерін біледі.

  • Өсімдік мүшелерінің орналасу ретін біледі.


  • Өсімдік мүшелерін анықтайды, реттік нөмірімен танысады.

  • Өсімдік мүшесіне байланысты сандарды көтереді.


«Жемістер түрлері» әдісі арқылы бағалау (қарбыз – өте жақсы, алма – жақсы, шие - орташа)


  • Бұл тапсырмада не істедік?

  • Кімге не қиын болды?

  • Қандай мүшелер айтылған жоқ?


(Ұ)Қимылмен

Тұқым дегенде балалар отырады, сабақ дегенде өскін шығып жатқандай көтеріледі, жапырақ дегенде қолдарын ашады.



(Ж) «Жұптас, талқыла» әдісі

Суретті мұқият қараңыз. Өсімдіктің негізгі мүшелерінің атауын бастапқы әрпімен жазыңыз.

  • Өсімдіктің негізгі мүшелерін жазады.

  • Өсімдік бөліктерінің атауларын жаза алады.



  • Өсімдіктің негізгі мүшелерін атайды.

  • Өсімдіктің тамырын Т әрпімен белгілейді.

  • Өсімдіктің сабағын С әрпімен белгілейді.

  • Өсімдіктің жапырағын Ж әрпімен белгілейді.

  • Өсімдіктің гүлін Г әрпімен белгілейді.

  • Өсімдіктің жемісін Ж әрпімен белгілейді.


Жұппен «Шапалақ» әдісі



  • Бұл тапсырмада не істедік?

  • Кімге не қиын болды?

  • Барлық бөліктер белгіленді ме?


Білу және түсіну дағдылары дамиды.





«Ойланайық» әдісі


А – Өсімдіктер бөліктерінің атауын жазыңыз.

В – Өсімдіктер бөліктеріне қажеттілерін бояңыз

С – Өсімдік бөліктерін орналасу ретімен айтыңыз.


  • Өсімдік бөліктерінің атауларын біледі..

  • Өсімдік бөліктеріне қажеттілерін таңдайды.

  • Өсімдік бөліктерін орналасу қатарын айтады.


  • Өсімдік бөліктерінің атауларын жазады.

  • Өсімдік бөліктеріне қажеттерін бояйды.

  • Өсімдік бөліктерін орналасу ретімен айтады.


«Бас бармақ» әдісі



  • Бұл тапсырмада не істедік?

  • Кімге не қиын болды?

  • Қандай мүшелер айтылған жоқ?


Білу және түсіну дағдылары дамиды.


Таныстырылым



АКТ

http://imektep.kz/osimdik-musheleri















Түрлі – түсті гүлдер








Қарбыз,алма,шие.






























































Сабақтың соңы

Қорытынды рефлексия


-Бүгін не үйрендіңіздер?

-Осы міндетке жету үшін қандай әрекет түрін жасадыңыздар?

-Кімге не қиын болды?

-Осы алған білімдеріңіздің өмірде пайдасы бар ма?

- Болса қандай? Дәлелдер келтіріңіз?


Кері байланыс

«Өзін-өзі бағалау» әдісі











  • егер өсімдік мүшелерін білемін, жасыл түсті дөңгелекті көтеріңіз.

  • егер өсімдік мүшелерін кейбіреуін ғана білемін, маған көмек қажет десеңіз, қызыл түсті дөңгелекті көрсетіңіз.

  • егер өсімдік мүшелерін білемін, түсінбегенім бар десеңіз, сары дөңгелекті көтеріңіз.


Бағдаршам






















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!