Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Қарасай батыр ауылы
Мәдениет орта мектебінің география пәні мұғалімі Жалгасбаева Айгерим Нурхалиевна
БиС технологиясы бойынша сабақ.
«Ауызша сабақ 2»
Күнделікті жоспарлау
Мерзімі: 17.04.2018ж
Сынып: 9
Пәні: География
Тақырыбы: Астана- Қазақстан Республикасының Елордасы
Мұғалім: Жалгасбаева А.Н.
Өткізу түрлі: «Ауызша сабақ 2» картасы
Мақсаты: сабақта норматив талбына сай оқушылардың жаңа сабақтағы оқу материалдарын 63% меңгеруінлегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау жылдамдық, зейін, тақырыпты меңгерту.
Міндеті: БжС технологиялық картаның регламентін орындау.
Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету
Мақсаты: Оқушылардың өз бетінше ізденіс-шығармашылық жұмыс арқылы 63% оқу материалын меңгеруі.
Өз еңбегінің нәтижесіне қарай балалардың тұрақты жағымды мотивацияны қалыптастыру. Жылдамдықты, сапаны, және оқу техникасының көлемін көтеру. Табысты адамның критерии ретінде пәнді сапалы меңгеру үшін қызығушылық пен мотивацияны қалыптастыру.
Міндеті: технологиялық картаның регламентін орындау.
Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.
2тип: Білім мен іс-әрекет амалдарының кешенді қолдану бойынша оқу сабақтары: мотивация > білім мен іс-әрекеттер тәсілдерінің кешенін өзектендіру > ұқсас және жаңа жағдаяттарда өз бетінше білімдерін қолдану> бақылау және өздік бақылау > түзету > рефлексия.
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Мотивация |
Оқушылардың мотивациясы сынып бір топ ретінде болады және мектептен кейін өмірде де табысты болуы. Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі. |
Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. №1кесте |
|
2 |
Іс –әрекет тәсілдері мен білімдер кешенін өзектендіру |
Өткен сабақ бойынша қарама – қарсы сұрақ қою. Сұрақтар 14
|
Бірінші белгі тақтаға нәтижені жазу: 1кезең ≤ немесе ≥ нормалар 8минут |
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру |
Бірінші сыни нүкте: Жаңа сабақты қысқаша түсіндіру. Оқушылардың назарына осы тақырыпта өтілетін білім көлеміне аударалы. Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып, тақырып бойынша көрсетілген нормаға сай тірек сөздерді табады. Алдымен оқушыларға мәтінді оқуға мүмкіндік беріледі, одан кейін олар қолды көтеріп сөздерді атай бастайды. Егер оның сөздері мұғалімнің тірек сөздерімен сай келсе ООМ ұяшығына оқушы плюс алады, уақыт аяқталғанша оқуды жалғастырады. Егер сәйкес келмесе, оқушы сөздер сәйкес келгенше немесе уақыт біткенше оқуды жалғастырады. Уақыт аяқталғаннан кейін әр оқушы плюс немесе минус алады. Мұғалім тірек сөздерді іздеуге оқушыларды ынталандырады. 21тірек сөздер эталонын мұғалім сабаққа дейін дайындайды немесе БжС технологиясының дайын стандарттарынан алады. Тірек сөздер: Қала, Елорда, Астана, Есіл, ЮНЕСКО, тепловоз, кәсіп, Батыс Еуропа, ЭКСПО, тәуелсіз, |
9-сынып 4 мин 1 парағына берілетін уақыт. 2 парағына 5 минут Тірек сөздерді іздеп жазу 3 минут |
|
4 |
Түсінуді ұйымдастыру |
Берілген уақытта оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып бітіру керек. Мұғалім оқыған материал бойынша білімді тексеру мақсатында оқушылардан сұралатынын ескереді. Тірек сөздер: Өзен, Астана, Инвестиция, Ақ Орда, Бәйтрек, Хан Шатыр, инновация, Шарын, Болашақ қуаты, Жасыл ел, мүше, экология, павильон. |
Үшінші белгі. Жаттауға берілген уақыт нормативі: 7 сөз 30 сек. 10 сөз 45 сек. 12 сөз 1мин 14сөз 1 мин 15 сек. 16сөз 1 мин 50 сек. 18 сөз 2 мин 15 сек 21 сөз 2мин 30 сек |
|
5 |
Түсінудің бірінші тексеруі |
Қарама қарсы сұрақ. Мұғалім ООМ бойынша тақырыпқа байланысты сұрайды, рет ретімен емес оқушылар түсінбеген тақырыптарды ашады, түсіндіреді. Оқушылар мәтінді оқып шығып, әр оқушы өз дәптерлеріне 3 сұрақтан дайындайды. Келесін оқушымен дәптерін ауысу арқылы сұрақтарға жауап беріледі. «Құтқару шеңбері» 3 сұрақ қойылады. Сұрақтар:
|
Төртінші белгі сұраукезінде егер оқушылар жауап берсе, онда: бірінші нұсқадағылар тест құрады, екінші нұсқадағылар оқуды жалғастырып, тестілеуге дайындалады. Тақтаға нәтижені жазу: 4кезең ≤немесе≥ нормалар |
|
6 |
Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру (5 минут) |
Өз аралық тестілеу. Екі нұсқа беріледі. Егер сабақтың аяғына дейін уақыт жеткілікті болса, тестік жекпе жек ұсынылады. Бір оқушы екінші оқушыны шығарады, бір-бірімен өздері жасаған тест тапсырмаларын алмасады. |
Бесінші белгі тестік жекпе жек жеңгендерге плюс жеңілгендерге минус қойылады. Тест-үш жауаптан тұратын сұрақ. Жауап толық болуы керек. Егер ьарлық оқушыларға сұрақ жетпесе, мұғалімнің өзі сұрақ қоюына құқы бар. |
|
7 |
Талдау уақыт 5минут |
Өтіліп жатқан тақырып бойынша тақырыптық сөздік қор (ТСҚ) өткізледі. Жалғаулықтар сөзге жатпайды .Эссе жазу оқушылардың сөз қорларын анықтау |
Алтыншы белгі 6 немесе нормалар |
|
8 |
Рефлексия |
Мұғалім әр кезеңдегі нормаларды орындалу бойынша қысқа сабаққа талдау жасайды 4-5 бағалар санына қарай және нормаға сәйкес. |
Егер бірінші сабақтарда сіз жетістіктерге жете алмай жатсаңыздар, сеніміңізді үзбеңіз, есте сақтаңыздар, балалардың ойлау қабілеттері жаттығып жатыр, жетістіктерге жету үшін уақыт керек. |
|
9 |
Бағалар |
Журналға баға қою нормативі 4-5 баға «5» ұпай 3 баға «4» ұпай 2 баға «3» ұпай |
Сапа нормативі 63% оқушы 5 ұпай алу керек. |
|
10 |
Үй тапсырмасы |
4 бағадан кем алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана- Қазақстан Республикасының Елордасы
Астана- Қазақстан Республикасының Елордасы
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Қарасай батыр ауылы
Мәдениет орта мектебінің география пәні мұғалімі Жалгасбаева Айгерим Нурхалиевна
БиС технологиясы бойынша сабақ.
«Ауызша сабақ 2»
Күнделікті жоспарлау
Мерзімі: 17.04.2018ж
Сынып: 9
Пәні: География
Тақырыбы: Астана- Қазақстан Республикасының Елордасы
Мұғалім: Жалгасбаева А.Н.
Өткізу түрлі: «Ауызша сабақ 2» картасы
Мақсаты: сабақта норматив талбына сай оқушылардың жаңа сабақтағы оқу материалдарын 63% меңгеруінлегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау жылдамдық, зейін, тақырыпты меңгерту.
Міндеті: БжС технологиялық картаның регламентін орындау.
Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету
Мақсаты: Оқушылардың өз бетінше ізденіс-шығармашылық жұмыс арқылы 63% оқу материалын меңгеруі.
Өз еңбегінің нәтижесіне қарай балалардың тұрақты жағымды мотивацияны қалыптастыру. Жылдамдықты, сапаны, және оқу техникасының көлемін көтеру. Табысты адамның критерии ретінде пәнді сапалы меңгеру үшін қызығушылық пен мотивацияны қалыптастыру.
Міндеті: технологиялық картаның регламентін орындау.
Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.
2тип: Білім мен іс-әрекет амалдарының кешенді қолдану бойынша оқу сабақтары: мотивация > білім мен іс-әрекеттер тәсілдерінің кешенін өзектендіру > ұқсас және жаңа жағдаяттарда өз бетінше білімдерін қолдану> бақылау және өздік бақылау > түзету > рефлексия.
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі Мотивация |
Оқушылардың мотивациясы сынып бір топ ретінде болады және мектептен кейін өмірде де табысты болуы. Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі. |
Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. №1кесте |
|
2 |
Іс –әрекет тәсілдері мен білімдер кешенін өзектендіру |
Өткен сабақ бойынша қарама – қарсы сұрақ қою. Сұрақтар 14
|
Бірінші белгі тақтаға нәтижені жазу: 1кезең ≤ немесе ≥ нормалар 8минут |
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру |
Бірінші сыни нүкте: Жаңа сабақты қысқаша түсіндіру. Оқушылардың назарына осы тақырыпта өтілетін білім көлеміне аударалы. Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып, тақырып бойынша көрсетілген нормаға сай тірек сөздерді табады. Алдымен оқушыларға мәтінді оқуға мүмкіндік беріледі, одан кейін олар қолды көтеріп сөздерді атай бастайды. Егер оның сөздері мұғалімнің тірек сөздерімен сай келсе ООМ ұяшығына оқушы плюс алады, уақыт аяқталғанша оқуды жалғастырады. Егер сәйкес келмесе, оқушы сөздер сәйкес келгенше немесе уақыт біткенше оқуды жалғастырады. Уақыт аяқталғаннан кейін әр оқушы плюс немесе минус алады. Мұғалім тірек сөздерді іздеуге оқушыларды ынталандырады. 21тірек сөздер эталонын мұғалім сабаққа дейін дайындайды немесе БжС технологиясының дайын стандарттарынан алады. Тірек сөздер: Қала, Елорда, Астана, Есіл, ЮНЕСКО, тепловоз, кәсіп, Батыс Еуропа, ЭКСПО, тәуелсіз, |
9-сынып 4 мин 1 парағына берілетін уақыт. 2 парағына 5 минут Тірек сөздерді іздеп жазу 3 минут |
|
4 |
Түсінуді ұйымдастыру |
Берілген уақытта оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып бітіру керек. Мұғалім оқыған материал бойынша білімді тексеру мақсатында оқушылардан сұралатынын ескереді. Тірек сөздер: Өзен, Астана, Инвестиция, Ақ Орда, Бәйтрек, Хан Шатыр, инновация, Шарын, Болашақ қуаты, Жасыл ел, мүше, экология, павильон. |
Үшінші белгі. Жаттауға берілген уақыт нормативі: 7 сөз 30 сек. 10 сөз 45 сек. 12 сөз 1мин 14сөз 1 мин 15 сек. 16сөз 1 мин 50 сек. 18 сөз 2 мин 15 сек 21 сөз 2мин 30 сек |
|
5 |
Түсінудің бірінші тексеруі |
Қарама қарсы сұрақ. Мұғалім ООМ бойынша тақырыпқа байланысты сұрайды, рет ретімен емес оқушылар түсінбеген тақырыптарды ашады, түсіндіреді. Оқушылар мәтінді оқып шығып, әр оқушы өз дәптерлеріне 3 сұрақтан дайындайды. Келесін оқушымен дәптерін ауысу арқылы сұрақтарға жауап беріледі. «Құтқару шеңбері» 3 сұрақ қойылады. Сұрақтар:
|
Төртінші белгі сұраукезінде егер оқушылар жауап берсе, онда: бірінші нұсқадағылар тест құрады, екінші нұсқадағылар оқуды жалғастырып, тестілеуге дайындалады. Тақтаға нәтижені жазу: 4кезең ≤немесе≥ нормалар |
|
6 |
Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру (5 минут) |
Өз аралық тестілеу. Екі нұсқа беріледі. Егер сабақтың аяғына дейін уақыт жеткілікті болса, тестік жекпе жек ұсынылады. Бір оқушы екінші оқушыны шығарады, бір-бірімен өздері жасаған тест тапсырмаларын алмасады. |
Бесінші белгі тестік жекпе жек жеңгендерге плюс жеңілгендерге минус қойылады. Тест-үш жауаптан тұратын сұрақ. Жауап толық болуы керек. Егер ьарлық оқушыларға сұрақ жетпесе, мұғалімнің өзі сұрақ қоюына құқы бар. |
|
7 |
Талдау уақыт 5минут |
Өтіліп жатқан тақырып бойынша тақырыптық сөздік қор (ТСҚ) өткізледі. Жалғаулықтар сөзге жатпайды .Эссе жазу оқушылардың сөз қорларын анықтау |
Алтыншы белгі 6 немесе нормалар |
|
8 |
Рефлексия |
Мұғалім әр кезеңдегі нормаларды орындалу бойынша қысқа сабаққа талдау жасайды 4-5 бағалар санына қарай және нормаға сәйкес. |
Егер бірінші сабақтарда сіз жетістіктерге жете алмай жатсаңыздар, сеніміңізді үзбеңіз, есте сақтаңыздар, балалардың ойлау қабілеттері жаттығып жатыр, жетістіктерге жету үшін уақыт керек. |
|
9 |
Бағалар |
Журналға баға қою нормативі 4-5 баға «5» ұпай 3 баға «4» ұпай 2 баға «3» ұпай |
Сапа нормативі 63% оқушы 5 ұпай алу керек. |
|
10 |
Үй тапсырмасы |
4 бағадан кем алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі. |
|
шағым қалдыра аласыз













