Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімі сабақ жоспары: Дизайн және технология |
Мектеп: «Ават орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
||||||||||||||||||||
Пән:көркем еңбек |
|
|||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
|
|
||||||||||||||||||||
Күні: |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Заманауи сән әлеміндегі сарындық(стильді) бағыттар(өздігінен ізденіс зерттеулері) |
|
||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
9.1.2.1. –Тарихи және мәдени шығармалардағы қолөнер,дизайн туындыларының материалдарын, түрлерін,бағыттарын салыстырмалы талдау |
|
||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
*Тарихи және мәдени шығу тегі әр түрлі өнер,қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы түсінігін анықтайды. *Эклектикалық стильде бұйымдар дайындайды. |
|
||||||||||||||||||||
Бағалау критерилері |
Түрлі халықтардың ұлттық киімдерінің негізгі түрлерін,түстік гаммасы мен ою-өрнектерінің қолданылуын біледі. Кейбір стильдегі киімдерінің түрлеріндегі ұқсастықтары мен ерекшеліктерін ажыратады. Эклектикалық стильде бойынша жасалған киім үлгілерімен танысады. |
|
||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттары
|
Пән лексикасы,теринология және диолог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері *Cтильді бағыттар- стилевые направления- style directions *нобай- эскиз- sketch . Эклектикалық стиль *Дизайн – дизайн –disain.*Композиция – композиция–composition *Ой – идея – idea. * нұсқау карта-технологическая карта- routing Мен ....... материалдарды қолдандым. Әр түрлі стильдегі киімді .....сипаттық белгілері арқылы анықтауға болады. Мен бұйым бөлшектерін..... .көмегімен біріктірдім. |
|
||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың мәдениет пен тілдің бір тұтастығы. Құрмет,ынтымақтастық,ашықтық,қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік.Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. |
|
||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақстан тарихы-Өзге ұлттардың ұлттық киімдерін зерттеу арқылы өзге мәдениеттермен танысу. Мәдениеттерді құрметтеу. Математика-экономикалық есебін жүргізу. |
|
||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қазақтың ұлттық киімі.Этностиль.Ою-өрек стилизациясы. |
|
||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||
кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі А) Сәлемдесу Б) Психологиялық ахуал қалыптастыру. Есімдерін атау.Сын есім қосу арқылы. В)Топқа бөлу . Оқушыларды 2 топқа киім суреттер арқылы бөлемін. 1-топ. Сән. 2-топ. Дизайн Сабақтың басында оқушылардың назарын аударту. Қазақстан модельері Айнұр Тұрысбек және Ая Бапани туралы бейнебаян көрсетілімі бойынша ақпарат жинау. - сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайтын бағалау критерийлерін ұсыну. - дизайнер жұмыстарымен танысу - дизайнерлер есімдерін білу -әр стильдегі бағыттарды бағдарлау. Үй тапсырмасын тексеру. «Кір жаю» стратегиясы |
htths//panolaland.kz zvezdy-kazakstana Айнур Турысбек |
|
|||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 7 мин 8 мин 10 мин 2 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Заманауи сән әлеміндегі сарындық(стильді) бағыттар (өздігінен ізденіс зерттеулері) Оқушылардан стиль түрлерін суреттер бойынша. сұрау. Сәйкестендіру кестесі./бағыт сызықтары арқылы/
ҚБ. Сертификат беру. Ойын. «Тігін шеберханасына» Оқушылар заманауи сән әлеміндегі сарындық(стильді) бағыттарын талқылайды. Дескрипторлар: − әр түрлі стильдерді саралайды;
− этностиль және эклетикалық стильдегі ерекшеліктерін анықтайды -ТҚЕ еске түсіру
Сарамандық жұмыс: Топтық жұмыс. Дәстүрлі емес заттармен киім үлгісін жасау. /қағаз,салафан,салфетка/ 1-топ. Материал дайындау /фурнитуралар таңдау/; 2- топ. Манекенде жұмыс Экономикалық есебін жүргізу. Дескриптор; Оқушыларға тігін машинасымен жұмыс кезіндегі техникалық қауіпсіздік ережелерін ескерту. Оқушылардың іс-әрекеттеріне көмек көрсету. Эклетикалық стильдегі киім үлгісін дайындау барысында технологиялық үрдісіне топтама жасау. ҚБ. Медаль беру. «Алтын қайшы», «Ең үздік дизайнер», «Тігінші» Сергіту сәті. «Қара жорға» билейді. |
Https//kk.m.wikipedia.org.wiki.Сән
https://stud.kz >prezentatsiya Әлемдік сәнгерлер
Костюм түсі. https//arhivurokov.ru>uploaded files http//www.uniface.kz/index.php?post=article&id=47 |
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин
2 мин |
Кері байланыс . «Білім ағашы» әдісі - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет
Үйге тапсырма. Жұмысты аяқтау |
стикер |
|
|||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Мадақтау. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |