Ашық сабақ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
11 сыныпқа арналған сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы



Пәні: Қазақ тілі мен әдебиет

Мұғалімнің аты – жөні:

Күні:


Сынып: 11

Қатысқаны: Қатыспағаны:

Бөлім: 6

Ұлттық театр – өнер ордасы. Сабит Оразбай «Өмірдің өзі театр» әңгімесі.

Сабақ тақырыбы: 7- 8 сабақ. Сәбит Оразбай « Өмірдің өзі театр» әңгімесі (үзінді)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.1.1- мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу.

11,2,3,1- сөйлеу ағымдағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тебр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану.

11.5.1.5 – мәтіндерден көсемше оралымды сөйлемдерді анықтап, оларды ауызша және жазбаша мәтіндер құрауды қолдану.

.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды.

Көбі: сөйлеу ағымдағы интонацияның құрамдас бөліктерін сөйлеу мәнеріне сай қолданады.

Кейбірі: мәтіндерден көсемше оралымды сөйлемдерді анықтайды.

Бағалау критерийлері

Өнер қайраткерлерінің әңгімесі жайлы айтады, тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді толық меңгереді, мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, көсемшені ажырата алады .

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология: көрнкі, әзіл- оспақ, сабақтастық , есептік

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Қнер тарланы, Қазақстанның халық әртісі, қазақ театрының сахнасында, театр мен кино өнерінің тарландары, шебер режиссерлер.

Баспатқы білім:

Ұлттық өнер тарландары жайлы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет

ресурстар


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Ыстық алақан» тренингі. Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді. Оқушылар бір- бірімен қол, алып, амандасады. Бір- біріне жақсы тілектер айтады.

Қызығушылықты ояту.

Тақтаға Қазақстанның халық әртісі С. Оразбайдың портіретін іледі, интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, өнер тарланының естелік әңгімесінен үзінді оқиды.

Мәтіналды жұмыс.

Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздердермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады.


  1. тапсырма. Мұғалім мәтінді тыңдатады. Оқушылар мәтінді тыңдайды, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, үзінді тыңдап, бүгінгі сабақтың қандай мамандық иесі туралы болатынын болжап айтады.

  2. тапсырма. Қою қаріппен берілген сөздерің мағынасын анықтайды.

  3. тапсырма. Бірілген сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды.

Дескриптор:

-жаңа сөздерді үйренеді

-сөздік жұмысын жүгізіді

-мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды

- сұрақтарға нақты жауап береді

- сөздердің мағынасын анықтайды.


Қалаптастырушы бағалау.

«Бас бармақ » тәсілі арқылы бағаланады.

Кері байланыс. «Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы бір- біріне сұрақтар қойып, білімдерін толықтырады.

Мәтінмен жұмыс.

4,5,6, -тапсырма. Мәтінмен жұмыс істеудің негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұны мен тілдік ерешеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. Оқушылар мәтінді түсініп оқиды, қою қаріппен берілген етістігі бар сөйлемдерді теріп жазады, көсемше тұлғалы етістікке айналдырады, сөйлем құрайды, кестедегі ақпараттар мен мәтін мазмұнын сәйкестендіреді.

Дескриптор:

-Мәтіннен қажетті ақпаратты алады

- детальды ақпараттарды анықтайды

- көсемшені ажырата алады.

- кестедегі ақпараттар мен мәтін мазмұнын сәйкестендіреді.

Мәтінсоңы жұмыс. 8-тапсырма. Көп нүктенің орнына көсемшенің тиісті жұрнақтарын қойып жазады.

9- тапсырма. Мұғалім оқушыларға https//www.youtube.com сайтынан С. Оразбаймен болған «Жүздесу» бағдарламасын көрсетеді. Оқушылар бағдарламаны тамашалайды, түсінгендерін айтады.

Дескриптор:

  • қөсемшені ажырата алады

  • бағдарлама жайлы өз ойын айтады

  • сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сөйлеу мәнеріне сай қолданадыМәтінді басқа өнер туындыларымен (кино) салыстырады

  • Көркем фильм туралы өз ойын айтады

  • Сұрақтарға нақты жауап береді.

Қалыптастырушы бағалау. «Екі жұлдыз , бір тілек» әдісі арқылы бірін – бірі бағалайды

Кері байланыс.- тапсырмаларды орындау барысында қандай қиындықтар болды



Сабақтың соңы

10-тапсырма. Мұғалім «Қағаздағы сұрақтар» ойынын ұйымдастырады.

Дескриптор:

  • Тақырып бойынша жаңа сөздерді қолданады

  • Сұрақтарға нақты жауап береді.

Қалыптастырушы бағалау. Оқушылар бір- бірінің жұмысын түрлі түсті желімқағаздар арқылы бағалайды.

Рефлексия. Ойтаразы. Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленеді? Мұғалім оқушыларға кесте салынған А4 парағын таратып береді.


Не білдім?

Нені білгім келеді?

Сабақтан алғам әсерім





Үйге тапсырма. 7 - тапсырма.




Саралау.- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсызме?

Бағалау.- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.

Қауыпсыздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс.

Рефлексия.

Сабақ барысында оқу мақсатында қол жеткізілді ? Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?

Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды? Жоспардан ауытқыту болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Уақыт тиімді пайдаланды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз. (Сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. Сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады.

Қорытынды бағалау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақтың өзіне ұнаған 2 тұсын анықтып жазыңыз.

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады( оқытуда да оқуды да, оқуды да ескеріңіз)

1:

2:

Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған 2 әрекетті атаңыз (оқытуды да оқу да да ескеріңіз)

1:

2:

Осы сабақ барысында мен өзімнің келесі сабағымда сынып немесе жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатындығын білдім....







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
27.12.2020
681
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі