Материалдар / Ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Оқу - менің еңбегім, «Білім», «махаббат» адамгершіліктің құралы екендігін ақиқат құндылығы арқылы түсіндіреді. Білімділік - басқалардан тек жақсыны көре білуге үйренеді, оптимистікке баулу арқылы - қарапайымдылыққа тәрбиелеу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Желтоқсан 2021
470
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін

Оқу ісінің орынбасары ______

Өзін-өзі тану сабағының жоспары

Бөлім: I

Ғасырлар даналығы

Педагогтің аты-жөні

Рысбаева Сырга Ертаевна

Күні:

19.10

Сынып: 3 «А»

Қатысушылардың саны: 12

Қатыспағандардың саны: 0

Сабақтың тақырыбы №7

Оқу – менің еңбегім.

Оқубағдарламасына

сәйкес оқыту мақсаттары

Еңбектің мәні мен мазмұнын ұғынады


Құндылық:

Ақиқат

Қасиеттер:

Еңбекқорлық, ізденімпаздық, қызығушылық

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға оқудың адам өміріндегі маңызын ұғындыру арқылы ақиқат құндылығының мәнін ашу

Сабақтың міндеттері:


- оқушыларға оқудың қажырлы еңбек екенін ұғындыру

- оқушылар бойындағы еңбекқорлық қасиеттерін дамыту.

- оқушыларды өнер – білімге қызығушылыққа тәрбиелеу

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(1 мин)









I. Жағымды көңіл-күй

(1-3 мин)


Мұғалім балалармен амандасады. Олардың хал-жағдайларын, көңіл –күйлерінің қандай екендігін сұрайды.

5 Т – ережесін еске түсіреді.

1.Тәртіп.

2.Талап.

3.Тыныштық.

4.Тазалық.

5.Татулық.

Тыныштық сәті.

«Саябаққа саяхат»

Оқушылар,көздеріңді жұмуларыңызға да болады.Көз алдымызға жақсы ой ойлап, денемізді еркін ұстап, терең тыныс аламыз. Біз саябаққа саяхатқа шығайық. Жан-жағымыз жап-жасыл ағаштар, бұлбұл құстардың сыңғырлап, сайраған дауыстары құлағымызға жағымды естіледі. Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап, жатқан сезімде боласыз. Айналамыз әсем гүлдерге толы. Оны иіскеңіз және хош иісін жұтыңыз. Біз сол саябақтың сұлулығына тамсанып қараймыз. Табиғаттың бізге берген сұлулығын осылай таңданып, бірнеше минут демалыңдар. Терең тыныстап, сыныбымызға оралайық. Көзімізді жайлап ашайық.

Мұғалім оқушылардың тыныштық сәтінен алған әсерлерін сұрайды.

Оқушылар мұғаліммен амандасып,

өзкөңіл-күйлеріжайлы айтады..


5Т-ережесін еске түсіріп,

атап шығады.


Оқушылар ыңғайланып отырады.

Алған әсерлерімен бөліседі.












«Хрустальнаягрусть» композициясы

II. Алдын ала берілген үй

тапсырмасын тексеру

(әңгімелеу)

(3-5 мин)

7 сабақтағы

«Кел, балалар оқылық!»

өлеңін оқып келу.

Ыбырай Алтынсарин (шын аты — Ибраһим, 1841—1889) — қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы, қоғам қайраткері.

Сұрақтар:

1. Оқу адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар?

2. «Ықыласпен тоқу» дегенді қалай түсінесіңдер?

3. Өнер,білім қалай табылады?

4.Еңбек арқылы оқуда қандай құндылық айтылады?

5. Сендердің оқудағы мақсаттарың қандай?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.


Оқулық

Ыбырай Алтынсарин


III.Жағымды ой-пікір

(дәйексөз)

(3-4 мин)


«Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқ»

                              Халық нақылы

   Дәйексөзді барлық оқушылардың, сонан соң ұлдардың, одан кейін қыздардың хормен қайталауын сұрайды.


Дәйексөзден қандай ой түйдіңіздер?

Дәйексөз бойынша оқушылардың айтқандарын қорытындылайды.

Оқушылар мұғалімнің соңынан дәйексөзді хормен қайталайды. Дәптерлеріне жазып алады

Дәйексөзді қалай түсінетіндерін айтады.


IV.Оқиғалар айту

(әңгімелесу)

(3-7 мин)




Ақылды етікші

Халық ертегісі

Сұрақтар:

1. Оқушылар сендерге ертегі ұнады ма?

2. Бала кімнен, және қайдан дәріс алады?

3. Баланы кім көмекші етіп алады?

4.Ертегіде қандай құндылық көрініс беріп тұр?

5.Осы қасиеттер өзіміздің бойымыздан табыла ма?


Оқушылар мұғалімнің айтқан әңгімесін мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап береді. Өз ойларымен бөліседі.

Бейнеролик

V.Шығарма

шылық

жұмыс

(12-15 мин)

Мұғалім оқушыларды 2 топқа бөледі.

1 топқа - Еңбекқорлық

2 – топқа Ізденімпаздық

Еңбекқорлық топ - білім туралы мақалдардың жалғасын табады.

Ізденімпаздық топ - еңбек туралы

мақалдардың жалғасын табу керектігін тапсырады.

1.Ер дәулеті — еңбек
2.Бақыт кілті еңбекте

3.Еңбекет те, міндетет.

4.Еңбек пен бақыт егіз.

5. Білім арзан, білу қымбат.

6. Ғылым — теңіз, білім — қайық

7.Оқусыз білім жоқ,

Білімсіз күнің жоқ.

8. Қына тасқа бітеді,

Білім басқа бітеді.

Оқушылар екі топқа бөлінеді.

Мұғалімнің берген тапсырмасын орындайды.

Мақал-мәтелдер

Презентация

VI. Үйтапсырмасы

(1-2 мин)

8 сабақтағы 33 беттегі

«Бала Шоқан» мәтінін оқып келу.

Оқушылар үйге тапсырманы жазып алады

Оқулық

VII. Топпен ән айту

(2-3 мин)

Мұғалім Болайықшы осындай

әнінің аудиожазбасын қосады.

Сөзі мен әнін жазған А.Меңжанова

Оқушылармен бірге ән айтады.

Оқушылар мұғаліммен бірге ән шырқайды

Тақтада ән мәтіні, аудио жазбасы көрсетіледі

VIII. Сабақтың

қортынды сәті

(1 мин)

Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық.

Сабақта айтылғандарды естеріне түсіреді.
































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!