Материалдар / Ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
2 сынып бойынша ашық сабақ.Пәні : Әдебиеттік оқу пәнінен, "Мен де ғарышкер боламын" Гиннес кітабына енген қазақ тақырыбы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Мамыр 2022
379
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 93-сабақ

Бөлім:

Саяхат

Мұғалімнің аты-жөні

Кузембаева А.Р

Күні:

06.05.2022

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мен де ғарышкер боламын . Нұртөре Жүсіп. Гиннес кітабына кірген қазақ.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) таба алады.

Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндай алады.

Кейбір оқушылар: кейіпкер туралы дереккөзден оқып, сыныптастарына әңгімелеп бере алады.

Бағалау критерийлері

- мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табады;

- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндайды.


     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығуларын жасату.


Үй жұмысын тексеру.

«Кім шапшаң?» әдісі арқылы сұраққа жауап алу арқылы тексеріп шығу / жұлдызшалар арқылы бағалау

Үйге берілген мәтіннің тақырыбы қандай?

Дельфин кеменің қай бөлігінде суасты жүзетін?

Бұғаздан өткен теңізшілер қалай қуаныштарын білдіретін?

Дельфинді жаралаған қай кеменің теңізшілері болды?

Дельфин қанша уақытқа жоқ болып кетті?

Мәтіндегі «Бақытсыздық» сәті не себепті орын алды?

Оқу материалын жариялау

Шашылған сандарды жинау арқылы сөз шығару

ГИННЕСС сөзі шығады.

-Гиннесс рекордттар кітабы дегенді естіп па едіңдер?


Егер естімеген болсаңыздар сіздерге қызыққа толы ақпаратпен таныстырайын.

https://el.kz/news/istoriya/ginnes_rekordtar_kitaby_-alay_zh-ne_-ashan_shy-ty-_/

- Ендеше бүгінгі сабағымызда «Гиннесс кітабына кірген қазақ» атты шығарманы оқып танысатын боламыз.

Жаттығу жасайды.





Үйге берілген мәтін бойынша оқушылар жауап береді








Ортақ сөзді тауып, жаңа тақырыпты ашады.











Жаңа тақырыпты меңгереді, өз ойларын айта отырып, жаңа ұғыммен таныс болады.







Ссылкаға өту арқылы Гиннес кітабы, оның авторы турала мағлұматтар айта отырып, осы Гиннес кітабына енген Қазақтың Ғарышкері Тоқтар Әубәкіровке тоқталып әрі қарай сабақты жалғастыру


«От шашу» әдісі










Shape1

Shape2

Сабақтың ортасы

25 мин




















(Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен жүзеге асырылады.

А) «Гиннесс кітабына кірген қазақ» мәтінін түсініп оқы.

Ә) Сөздікпен жұмыс:

Кеңес-1917-1991жж мемлекет атауы.

Б) Сұрақ-жауап:

-Гиннесс кітабына кірген қазақ кім? Ол қандай ерлік көрсетті?

Дескриптор:

- Мәтінді түсініп оқиды.

- Сөздікті жазып алады.

-Сұрақтарға жауап береді.

Саралау тәсілі: «Дереккөз» арқылы жүзеге асады


Ал қанекей балалар сіздердің алдарыңызда ұялы телефондар бар және Кюар код арқылы видеоны жұппен тамашалау.


Сергіту сәті Шашылған суреттерді жинау, тақырыпқа сай сурет құрастыру.

Ал енді назарымызды экранға аударайық


Кейбір оқушыға:

- Т.Әубәкіров туралы материалды оқып, сыныптастарыңа әңгімелеп бер.

(Ұ) 2-тапсырма дәптермен жұмыс орындалады.

А) Т.Әубәкіровты сипатта. Оған қандай тілек айтар едің? Жаз.

Дескриптор:

-Т.Әубәкіровке өз тілегін жазады.




- Мәтінді түсініп оқиды.

- Сөздікті жазып алады.

-Сұрақтарға жауап береді.










Тамашалаған видео бойынша түсінгендерін айтады.





Ортаға шығып ойын арқылы тапсырманы орындайды, сергиді.



-Т.Әубәкіровке өз тілегін жазады.

- Өлең құрастырады.



ҚБ: 1-10 балдық жүйе.




















ҚБ: 1-10 балдық жүйе.



Оқулық,






















Оқулық, дәптер

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия: «Ой қозғау» әдісі арқылы жұппен жұмыс жасап сабақты түсінгендерін білу..

Оқу тапсырмасы: Үйжұмысы

Өлең құрастыр.

Мен ғарышкер боламын,

Марсқа да қонамын.

Тоқтар аға сияқты

Танытамын қазақты

Мәтінді оқу, мазмұндау.

Сабаққа рефлексия жасайды.




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!