|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кешенді географиялық аудандастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.6.1.2 кешенді географиялық және тарихи-географиялық аудандастырудың өз үлгісін ұсыну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүниежүзі елдерінің түрлі белгілер бойынша бөлінуін білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Дүниежүзінің түрлі белгілері бойынша физикалық-географиялық, тарихи-мәдени, саяси-географиялық, геосаяси аудандарға аудандастыру әдістерін қолданады.тақырыпқа сәйкес картографиялық зерттеулер әдістерін қолданады. Дүниежүзінің кешенді географиялық және тарихи-географиялық аймақтарды аудандастырудың моделін жасайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
«Дүниежүзі елдерін тану- адамның ақыл- ойының әшекейі мен тамағы» (Леонардо да Винчи)
|
Сабаққа дайындалады. Сұрақ жауап орындайды. |
|
http://bestreferat.kz/extra_rkd/show/59 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
I. Өткен сабақты пысықтау. 1. «Ия - жоқ» әдісі 1/ Дүниежүзінің алғаш рет саяси географиялық тұрғыдан аудандастыруының үлгісін жасаған британдық саясаткер Хэлфорд Маккиндер /ия / 2/ Азия экономикасында «Азияның басы» қызметін атқаратын ел- Жапония /ия / 3/ Солтүстік Африка, Оңтүстік Африка елдері макроаймақтар / жоқ/ 4/ Үндістан мен Үндіқытай түбектері экваторлық белдеуде орналасқан /жоқ/ 5/ Шығыс Еуропа елдері көпшілігінде православие дінін ұстанады / ия/ 6/ Үндістан мен Қытай жаңа индустриалы елдерге жатады /жоқ /
2. Дүниежүзінің елдерін қандай сипаттамалар бойынша бөлуге болады? 1.) Елдердің тарихи-географиялық аймақтардың бөліну себептері:
2.) Дүниежүзін кешенді аудандастыру кезінде үш сатылы жіктеу кеңінен қолданылады:
3) Оқушыларға Дүние жүзі елдері 16 тарихи-географиялық аймаққа бөлінуі туралы ақпарат берілген картаны ұсыну.
Сонымен бірге слайдтан Тарихи-географиялық аймақтардың жіктелуін еске түсіру.
II. Шағын зерттеу жұмысы Топтық жұмыс Бағалау критерийлері: Кешенді географиялық және тарихи-географиялық аймақтарды аудандастырудың моделін жасайды Ойлау дағдыларының деңгейі: Жоғары деңгей дағдылары Тапсырма Әлемнің тарихи және мәдени аймақтары картасын, әлемнің физикалық және саяси карталарын зерттей отырып, кешенді географиялық және тарихи-географиялық аймақтарды аудандастырудың моделін жасаңыз 1 топ: Географиялық орнына
байланысты
|
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды. Слайдтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі. Картадан нысандарды көрсете отырып, номенклатуралық білімін жетілдіреді. Слайдта берілген кестеге, карталарға сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады. Шағын зерттеу жұмыстарын орындайды. Шығармашылық деңгейдегі тапсырма топтық диалогта ұйымдастырылып, сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін жетілдіреді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Топтық бағалау 1 топ 2 ші топты, 2 ші топ 3 ші топты, 3 ші топ 1 ші топты бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау «Менің көзқарасым» «Мемлекет-бұл велосипед сияқты қарапайым: жоғарғы руль, тізбектің төменгі жағында дөңгелегі» Рефлексия «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта ұнаған 2 іс-әрекет Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 1 аспекті;
Үй жұмысы: 1.Тарихи-географиялық аумақтарды кескін картаға белгілеу. 2. Онлайн мектеп тапсырмаларын орындау |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 10 сынып Кешенді географиялық аудандастыру
Ашық сабақ 10 сынып Кешенді географиялық аудандастыру
|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кешенді географиялық аудандастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.6.1.2 кешенді географиялық және тарихи-географиялық аудандастырудың өз үлгісін ұсыну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүниежүзі елдерінің түрлі белгілер бойынша бөлінуін білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Дүниежүзінің түрлі белгілері бойынша физикалық-географиялық, тарихи-мәдени, саяси-географиялық, геосаяси аудандарға аудандастыру әдістерін қолданады.тақырыпқа сәйкес картографиялық зерттеулер әдістерін қолданады. Дүниежүзінің кешенді географиялық және тарихи-географиялық аймақтарды аудандастырудың моделін жасайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
«Дүниежүзі елдерін тану- адамның ақыл- ойының әшекейі мен тамағы» (Леонардо да Винчи)
|
Сабаққа дайындалады. Сұрақ жауап орындайды. |
|
http://bestreferat.kz/extra_rkd/show/59 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
I. Өткен сабақты пысықтау. 1. «Ия - жоқ» әдісі 1/ Дүниежүзінің алғаш рет саяси географиялық тұрғыдан аудандастыруының үлгісін жасаған британдық саясаткер Хэлфорд Маккиндер /ия / 2/ Азия экономикасында «Азияның басы» қызметін атқаратын ел- Жапония /ия / 3/ Солтүстік Африка, Оңтүстік Африка елдері макроаймақтар / жоқ/ 4/ Үндістан мен Үндіқытай түбектері экваторлық белдеуде орналасқан /жоқ/ 5/ Шығыс Еуропа елдері көпшілігінде православие дінін ұстанады / ия/ 6/ Үндістан мен Қытай жаңа индустриалы елдерге жатады /жоқ /
2. Дүниежүзінің елдерін қандай сипаттамалар бойынша бөлуге болады? 1.) Елдердің тарихи-географиялық аймақтардың бөліну себептері:
2.) Дүниежүзін кешенді аудандастыру кезінде үш сатылы жіктеу кеңінен қолданылады:
3) Оқушыларға Дүние жүзі елдері 16 тарихи-географиялық аймаққа бөлінуі туралы ақпарат берілген картаны ұсыну.
Сонымен бірге слайдтан Тарихи-географиялық аймақтардың жіктелуін еске түсіру.
II. Шағын зерттеу жұмысы Топтық жұмыс Бағалау критерийлері: Кешенді географиялық және тарихи-географиялық аймақтарды аудандастырудың моделін жасайды Ойлау дағдыларының деңгейі: Жоғары деңгей дағдылары Тапсырма Әлемнің тарихи және мәдени аймақтары картасын, әлемнің физикалық және саяси карталарын зерттей отырып, кешенді географиялық және тарихи-географиялық аймақтарды аудандастырудың моделін жасаңыз 1 топ: Географиялық орнына
байланысты
|
Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды. Слайдтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі. Картадан нысандарды көрсете отырып, номенклатуралық білімін жетілдіреді. Слайдта берілген кестеге, карталарға сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады. Шағын зерттеу жұмыстарын орындайды. Шығармашылық деңгейдегі тапсырма топтық диалогта ұйымдастырылып, сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін жетілдіреді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Топтық бағалау 1 топ 2 ші топты, 2 ші топ 3 ші топты, 3 ші топ 1 ші топты бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау «Менің көзқарасым» «Мемлекет-бұл велосипед сияқты қарапайым: жоғарғы руль, тізбектің төменгі жағында дөңгелегі» Рефлексия «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта ұнаған 2 іс-әрекет Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 1 аспекті;
Үй жұмысы: 1.Тарихи-географиялық аумақтарды кескін картаға белгілеу. 2. Онлайн мектеп тапсырмаларын орындау |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















