Материалдар / Ашық сабақ .1920-1930 жылдардағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси үдерістер. 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ .1920-1930 жылдардағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси үдерістер. 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Социализмнің тоталитарлық, казармалық сипат алуын, ұлт зиялыларының саяси қудалануы, Сталиндік лагерлер туралы мағлұмат беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Маусым 2018
3757
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы

1920-1930 жылдардағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси үдерістер

Мақсаты

Социализмнің тоталитарлық, казармалық сипат алуын, ұлт зиялыларының саяси қудалануы, Сталиндік лагерлер туралы мағлұмат беру.

Күтілетін нәтиже

  • Қоғамдық-саяси үдерістер туралы мағлұмат алады;

  • Социализмнің тоталитарлық сипатын түсінеді; .Топтық жұмыс арқылы кері байланысты үйренеді.

Түйінді идея

Казармалық социализмнің мәнін түсіну

Оқушының іс-әрекеттері

жұптық және жеке жұмыстар жүргізеді

Сабақтың типі

Білім мен білік дағдыларын қалыптасиыру сабағы

Әдісі

Түрлі тапсырмалар, топтық, жеке жұмыстар. СТО әдістері

Көрнекілігі

Интерактивті тақта,үлестірмелі материалдар,Қазақстан картасы, сызбалар

Сабақтың барысы

Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың назарларын сабаққа аудару. Оқушыларды топқа бөлу.

Кіріспе бөлім


Үй тапсырмасын тексеру. Тест тапсырмасы арқылы тексеру.

Өзара бағалау

Тұсаукесер бөлімі


Қызығушылықты ояту

Shape1 Shape2 Қазақстандағы тоталитаризмнің көріністері

Shape4 Shape3



Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап беріп, өздерінің пікірлерін айтады. Тақырыпты және сабақтан күтілетін нәтижені анықтап алады

Негізгі бөлім


1-ші тапсырма:

Алжирде тұтқындалған кімдердің жарлары еді?

М.Дулатов, А.Байтұрсынов, С.Сейфуллин, Ә.Бөкейханов, С.Есқараев, Қ, Сатбаев, Н.Нұрмахов, А.Құнанбаев, С.Асфендияров, М, Тәтімов, Т.Жүргенов, С, Мұханов,

Б. Майлин, Ж. Шанин және тағы басқа


«Ішіне -сыртына» кестесін толтыру. (10 мин)


І Ш І Н Е

С Ы Р Т Ы Н А

С. Сейфуллин, Сүлеймен Есқараев, Н.Нұрмақов, С.Асфендияров, М.Тәтімов, Т.Жүргенов, Б.Майлин, Ж.Шанин

М.Дулатов, А.Байтұрсынов, Ә.Бөкейханов, Қ.Сатбаев, А.Құнанбаев, С. Мұқанов,



2-ші тапсырма:

Мына төмендегі даталарға сәйкес келетін оқиғаларды атаңыздар (10 мин)

1928ж. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1937ж. 8 қазан---------------------------------------------------------------------------------------------------

1930ж. 4 сәуірде ------------------------------------------------------------------------------------------------

1935ж. 5 қазан---------------------------------------------------------------------------------------------------

1938ж. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------


3-тапсырма. (10 мин).Қазақстандағы саяси қуғын-сүргіннің зардаптарын көрсетіңіздер:


-Саяси салада-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Әлеуметтік-экономикалық салада----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Ұлтаралық қатынастар саласында----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

«екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалау

Қорытынды бөлім



Терминдермен жұмыс.

Авторитаризм, Репрессия, Алжир. Степлаг, Карлаг, Ассимилация, Жеке басқа табыну.

Жиынтық бағалау.

Рефлексия.(3 мин). Шығу парақтарын толтыру.Үйге тапсырма:§22-23



Формативті бағалау.

Мидың суретін сабақтың кіріспесінде салдырып, сабақтың соңында толтырады





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!