|
Мектеп: «Атамекен» жом
|
Күні:16.01.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні:Бегимова С
|
Сынып: 11
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
1929-1931 ж.ж шаруалар
толқулары
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Шаруалардың жаппай ұжымдастыру
саясатына қарсылығын, Созақ, Жетісу, Маңғыстау аймақтарындағы
көтеріліс барысымен таныстыру, ашаршылық кезіндегі жіберілген ащы
ақиқатқа оқушылардың көздерін
жеткізу. Оқушылардың басым
бөлігі: Тарихи
шығармаларды, баспасөз ақпарат құралдарын, деректі фильмдерді
пайдалана отырып, халқымыздың тарихындағы ең ауыр
трагедиялардың бірі екеніне ерекше көңіл бөліп, ақпараттарды игеру
барысында оқушының қосымша құжаттармен жұмыс істей білу
дағдысын дамыта өздігінен ізденіп, білімдерін толықтыра
білуге мүмкіншілік туғызу.
Кейбір
оқушылар: тақырыпқа өзіндік баға беріп, талдай
алады.
|
Тілдік мақсат
|
Термин сөздердің мағынасын
ашу
|
|
Бағалау критерийлері
|
Формативті бағалау
|
Құндылықтар-ды дарыту
|
Тақырыпты аша отырып оқушылардың бойына
патриоттық сезім ұялату
|
Пәнаралық байланыстар
|
География, жалпы тарих
|
Бастапқы білім
|
1921-1922 ж шаруалар
толқуы
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 мин
5 мин
3 мин
Сабақтың ортасы
7 минут
5 минут
5 минут
Сабақтың соңы
3
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын
құру.
Сыныпты реттік сан арқылы үш топқа
бөлу.
«Өзіндік
жұмыс» арқылы үй тапсырмасын
сұрау.
«Блиц-турнир» сұрақ-жауап. «С»
деңгейіндегі оқушылар
қатысады.
Ұжымдастыру жылдары ірі байлардан алынып,
шаруашылыкқа берілген ірі қара малдың
саны:145000 Ұжымдастыру жылдарында Қазақстанның малды
аудандарындағы колхоз құрудың негізгі
формасы.Жерді бірлесіп өңдеу және шөп шабу
серіктестігі. Ұжымдастыру
жылдарында республикадан тыс жерлерге көшіп кеткен халық
саны:1 млн.
астам. Ұжымдастыру
кезiнде көтерiлiске қатысқан шаруалары түгелдей қырылып тасталған
аудандар – Абыралы,
Шыңғыстау, Шұбартау. Ұжымдастыру
кезiндегi «Асыра сiлтеу болмасын, аша тұяқ қалмасын» ұранын
белсеңдiлерi көтердi – Торғай
облысының. Ұжымдастыру
қарсаңында қазақ даласының жекелеген түкпiрлерiнде көшпендi
халықтың кооперативтiк бiрлестiктерi құрылды
– 140
Ұжымдастыру
қарсаңында Қазақстанда мал саны қанша
болды?40,5
млн. Ұжымдастыруға
қарсы «көтеріліс бандалары» дейтіндердің қылмыстық істерін қараған
қай орган?Соттан тыс
орган-үштік. Ұжымдастырудың
нөтижесінде болған зардаптардың көлемі жайлы 1933 ж. наурызда
Сталинге Қазақстанның қай мемлекеттік-қоғамдық қызметкері хат
жазды?Т.
Рысқұлов. Ұжымдстыру
жылдары лаңкестік әрекеттерді,өрт салуларды есептемегенде,
республика аумағындағы толқулар мен көтерілістер
саны:372
Жаңа сабақ:
«Жигсо»
әдісі; Оқулықпен
жұмыс.
«Тұлғаны
таны» ойыны:
«И.Сталин, Ф.И.Голощекин,
Т.Рысқұлов» берілген тұлғалардың тарихтағы
орындарын баяндайды.
«Көшбасшылар
сайысы» Әр топтан 1 көшбасшы
сұрақ-жауап сайысына шығады. «В»
деңгейіндегі оқушылар
қатысады.
«Венн
жүйесі» «А»
деңгейіндегі оқушылар
қатысады
Сабақты бекіту:
«Қыз
қуу» ойыны:Бір топтан қыз екінші
топтан ұл шығып тақтаға хронологиялық жылдар бойынша ойын
жүргізеді.
|
Қазақстан тарихы шың
кітабы.2009-2010ж.
Баспа материялдары.
|
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы:
|
3 минут
Тақырып бойынша қосымша мәліметтер
іздестіру.
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет
қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық, қауіпсіздік техника-сының
сақталуы
|
Сабақ барысында «А,В,С» деңгейіндегі
оқушыларды сабаққа белсенді қатысуына мүмкіндік жасаймын, басқа
оқушылармен тапсырмаларды орындауын салыстырамын.
Т.б
|
Топ басшыларына бағалау параған беріп,
жекелеген оқушылардың бағалауын өз бағалауыммен
салыстырамын.
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы
да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе
жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|