Пәні:
|
Математика 121
|
Бөлімі:
|
Саяхат
|
Күні:
|
24.04.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Кудайбергенова Анар Калиевна
|
Сынып: 2
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің
қабырғаларын өлшеу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
2.3.1.3
көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар қабырғаларының ұзындығын
өлшеу, периметрді табуға арналған формулаларды: Р= (а+в)·2, Р=а·4,
Р=а+в+с қорытындылау, құру және қолдану;
2.3.1.4 фигураның белгісіз қабырғасын оның
периметрі мен белгілі қабырғалары арқылы табу;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Қоршаған
ортадағы заттардың бетінің қабырғаларын өлшеуді олардың периметрін
табуды үйренесің .
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы (2мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Үшінші
күрделі кезеңде осы қимылдарды екі қолмен бірге жасауға тиіс.
Күрделілігі сол – гимнастика екі қолмен бір-біріне қарама-қарсы
бағытта жасалады. Яғни, бір мезетте оң қолмен сақина
жасауды сұқ саусақтан, ал сол қолмен шынашақтан
бастау қажет. Осылайша кезектестіріп, жылдамдықты арттыра
береді.
(Музыка
ойнатылады)
«Фигуралар» әдісі арқылы топқа
бөлу. Оқушылар таңдаған фигураларға сай топтарға
бөлінеді.
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
«Анықтап көр»
әдісі
көпбұрыштарды атауларымен
сәйкестендіреді
|
.
Оқушылар нейро жаттығулар
жасайды.
Оқушылардың
назарын сабаққа аудару
«Анықта» әдісі арқылы көпбұрыштарды
атауларымен сәйкестендіреді
|
Қолдау
|
Психологиялық ахуал орнату
|
Сабақтың
ортасы
( 5 мин)
10 мин
|
Үй тапсырмасын
тексеру
7-есеп Композициялар құрастырады
.
МК
:
Негізгі
ұғым периметр туралы бейнематериал көрсетеді .
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма :Ұжымдық жұмыс
Практикалық жұмыс жасайды .
Берілген фигураларды ата .
-Үшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді .
Олардың
барлық үш қабырғасынын өлшеп қосындысын жазады .
1см
+1см +1см=3 см
2
см+2см+2см=6см
4см+4см+3см=11 см
2 -
тапсырма .
Топтық
тапсырма .
Практикалық жұмыс «Анықтап көр»
Тіктөрбұрыштың қабырғаларын өлшейді .
Олардың
барлық қабырғалар ұзындықтарын жаз .Мәтін есептейді .
3см+2см+3см+2см=10 см
1см+1см+1см+1см=4см
2см+2см+4см+4см= 12см
|
Заттардың композицияларын құрастырады
Түсініп
алады .
Периметрді табу формаласын есіне сақтайды
.
Үшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді .
Олардың
барлық үш қабырғасынын өлшеп қосындысын жазады .
Тіктөртбұрыштыі барлық қабырғасын өлшеп ,оларды
қосынды түрінде жазады .Мәнін есептейді .
|
Дескриптор
-
Композициялар құрастырады
Мадақтау
ҚБ :
Мен
сені мақтан етемін !
Бүгін
жақса жауап бердің !
Сен өте
ақылдысың !
Мені
қатты қуанттың!
Дескриптор:
-Үшбұрыштың қабырғаларын табады 1б
-қосынды түрінде жазады 1б
-Периметрін есептейді 1б
ҚБ :
1-10 б бағалау .
Мадақтау дескриптор:
-
Тіктөрбұрыштың қабырғаларын өлшейді .1 б
ұзындықтарын жазып ,мәнін есептейді 1б
.
ҚБ : 1-10 б Мадақтау .
|
Қима
қағаздар
Слайд
видео түсіндірме
Қажетті
оқу құралдар сызғыш ,қарандаш
Оқулық
,
Дәптер
сызғыш .
|
11
мин
Сергіту сәті
2 минут
|
Жұптық жұмыс .
3-тапсырма .
Практикалық жұмыс .
«Мен
зерттеушімін» әдісі .
Берілген нұсқаулық бойынша оқулықтың барлық
қабырғаларын өлшейді Оларды қосынды түрінде жазып ,мәнін есептейді
.
ЕБҚ
оқушы мұғалім көмегімен оқулықтың периметрін табады
.
4-тапсырма .Жұптық жұмыс .
Жұптас ,бөліс.
Практикалық жұмыс .
Функционалдық
сауаттылық
Берілген нұсқаулық бойынша фигуралар жасап,қиып
алады .Осы фигуралардан төртбұрыш және бес бұрыш жасайды
.
«Шеңбер жасап жүреміз»
Бейнекөрініс ұсынылады
|
Кез-келген оқулықты алады
.Олардың барлық қабырғаларын өлшейді .
Қосынды түрінде жазып .Олардың
периметрін табады .
Берілген нұсқаулық бойынша
фигуралар жасап,қиып алады .Осы фигуралардан төртбұрыш және бес
бұрыш құрастырады .
|
Дескриптор :
-Оқулықтың ұзындықтарын есептейді 1б
-қосынды түрінде жазады 1б
Р
табады 1б
ҚБ :
Мен
сені мақтан етемін !
Бүгін
жақса жауап бердің !
Сен өте
ақылдысың !
Мені
қатты қуанттың!
|
Оқулық
Қима
қағаздар
Қайшы
,
https://youtu.be/tZgdO3VRt18
|
10 мин
|
Саралау тапсырмасы
:
1-деңгейлік тапсырма
.
Теңдеуді
шешеді.
Оларды оқып бірін-бірі
тексереді
2-деңгейлік тапсырма
.
Сызба бойынша өрнек құрастыр
.Мәнін тап.
(76-41):5*4=28
18:3*4-12=12
.ЕБҚ оқушы :
|
Теңдеудің шешімін табады
.
Сызбалар
бойынша амалдар құрастырып жазады .Мәтін
есептейді
|
Дескриптор :
-теңдеуді шешеді 1б
-Сызба
бойынша өрнек құрасытрады 1б
Бағалау
1-10 б
ҚБ :
Мен сені мақтан етемін !
|
Оқулық
Тапсырма
|
Сабақтың
соңы
Рефлексия
5 мин
|
Сабақты
қорытындылау.
Бүгінгі
оқу мақсаты қандай болды?
-Сабақтың
мақсатына жеттің бе ?
- Не қиын
болды ?
Үйге
тапсырма? 8-есеп 115-бет
«Даналық себеті»
әдісі. Балалар
сабақ соңында көңіл- күйін, сабақ
жөніндегі көзқарасын стикерге жазып,”Даналық
себетіне” салады
|
Бүгінгі
сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің
жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін
бағалайды
|
Кері
байланыс :
Бүгінгі
сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?
Бүгінгі
сабақта не үйрендің ?
Қорытынды бағалау .
ҚБ : 1-10 б жүйе
|
Қорытынды бағалау
|