Тақырып: 3D
– редакторы
|
Мектеп: «Көкөзек ауылындағы
орта мектебі» КММ
|
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
3D
баспа
|
Күні:
21.10.2021
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Әбітханова Т.Н.
|
Сынып: 6
«А»
|
Қатысқан оқушы
саны:
|
Қатыспаған оқушы
саны:
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
SketchUp
бағдарламасымен танысып, қолдана
біледі.
|
Сабақтың
мақсаты
|
- 3D- редакторының
мүмкіндіктерін сипаттау;
- 3D- модельдер қолдану
мысалдарын келтіру.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
7
минут
|
Ұйымдастыру.Оқушылармен
амандасу.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылар назарын
аудару.
Үй тапсырмасын
сұрау.
Мақсат: Өткен сабақты
қайталау.
Миға
шабуыл. Quizlet
бағдарламасы арқылы өтілген сабақты еске
түсіру.
Мақсат: Сабақ тақырыбы мен
мақсатын анықтау.
|
Дескриптор:Бос орынға дұрыс
сөздерді іріктейді
|
Осы дескриптор бойынша
оқушылар өзара бағалау жұмысын орындайды.
|
Quizlet
платформасы
https://quizlet.com/328088710/match
|
Негізгі
бөлім Тақырыпты
ашу
7
минут
|
|
Оқушылар интернеттен
мультфильм көру арқылы жаңа тақырыпты
біледі.
|
|
You
Tube
https://www.youtube.com/watch?v=L23mZuWL8YQ
|
Тақырыпты
түсіндіру
12
минут
|
Модель дегеніміз не және
модельдің қандай түрлері бар екенін
түсіндіру.
3D - графика программалардың
түрлерімен таныстыру.
SketchUp-8 программасын қалай
іске қосу керектігін көрсету
Оқушыларды SketchUp-8 программасының
терезесімен таныстыру.
Оқушыларға программа терезесінің негізгі
элементттерін көрсету және
түсіндіру.
|
3D - графика
программалары:
AutoCAD, 3DStudio Max,
Blender, SketchUp.
SketchUp-8
терезесі
Программа терезесінің
негізгі элементттері:
|
|
Презентация
|
Жеке
жұмыс
10
минут
|
Тапсырма
1: Сурет бойынша модель түрлерін
анықтау.
Тапсырма
2: Сурет қиындыларынан жаңа
тақырып бойынша программа атауларының
мозайкасын
құрастыру.
|
Дескриптор:тапсырманы
орындай отырып модельдің түрлерін ажырата
алады.
Дескриптор:жаңа тақырыптағы
программа атауларының мозайкасын құру арқылы, оқушылар 3d
программаларын есте сақтайды.
|
Осы дескриптор бойынша
оқушылар өзара бағалау жұмысын орындайды.
|
LearningApps платформасы
https://learningapps.org/3257384
Презентация
Оқулық,
дәптер
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Видео ролик
қосу
|
Видеога қарай отырып, сергіту
жаттығуларын қайталайды
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=Vwa5zBMF_WU
|
Соңы
7
минут
|
Сабақты
бекіту
Рефлексия
Кері
байланыс
Үйге
тапсырма:
|
Стикерлерді сабақты қаншалықты
түсінгендеріне байланысты бағдаршамға
жабсырады
|
|
стикерлер
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Оқушылардың сабаққа қатысуын
бақылай отырып, қиындықтар кездескенде бағыт беремін. Әлсіз
оқушыларға жеке консультация алуға мүмкіндік
беремін.
|
Оқушылардың тапсырманы
орындаудағы белсенділіктерін бақылау арқылы формативті бағалаймын.
Сабақты бекіту кезінде оқушыларды жеке –жеке бағалаймын, оқушылар
тапсырманың 80% дұрыс орындауы
қажет
|
Нұсқаулықпен
жүргізіледі.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: Оқушылардың сабақты өткен
материалмен байланысты екенін
білуі.
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|