Материалдар / Ашық сабақ 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдер мен оқушыларға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қазан 2020
381
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін :

Тақырыбы

Сабақ № 3

Мәтінді есептерді шығару.

Күні,айы: 04.09

Мұғалімнің аты-жөні: Төлепберген Назерке


Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.5.1.5

бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару;

5.2.3.4 бөлшектерден тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығара алады

Оқушылардың басым бөлігі:

бөлшектерден тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтайды Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады.

Кейбір оқушылар:

Тиімді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың ой-өрісін кеңейту, өздігінен жұмыс істейді


Тілдік мақсаттары


Қазақша

Русский

English

Шешімі

Решение

Solution

Теңдеулер жүйесі

Система уравнений

The system of equations


Жетістік критерийлері

Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақста, интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар, фигуралар

Бастапқы білім

Теңдеулерді шешу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(МК)

а) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын, қатысуын тексеру
ә) Сыныптағы оқушыларды 2 топқа бөлемін
б) Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
2. Үй тапсырмасын тексеру:

1). Оқыту арқылы тексеру №971; №1007
2) Сұрақ - жауап
1. Ондық бөлшектер қалай қосылады?
2. Ондық бөлшектерді қосуда қосудың қандай қасиеттері орындалады?
3. Ондық бөлшектерді қалай азайтамыз?
4. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтамыз?

(МК,Ұ)

Ауызша сұрақ-жауап кезінде қойылатын сұрақтар: 

1. Теңдеу дегеніміз не?

2. Теңдеудің түбірі деп нені айтамыз?

3. Теңдеуді шешу дегеніміз не?


Сабақтың ортасы

Жаттығуға арналған мәтінмен берілген есептер туралы мағлұмат беру. Талдау, есептің берілгенін дұрыс жазу.


Бірінші бассейнде 1600 екінші бассейнде 1215 су бар. Бірінші бассейнді тазарту үшін одан сағатына 65 су насоспен сыртқа ағызылды. Екінші бассейнге сағатына 45 су насоспен құйылды. Екі насос жұмыстарын бір уақытта бастаса, онда неше сғаттан соң екі бассейндегі сулар теңеседі?

Шешуі:




Жауабы: 3,5 сағат

Есте сақтау: 1. 6 а сыныбындағы оқушылар саны 6 в сыныбынан 25% - ке артық. 3 оқушыны 6 а сыныбынан 6 в сыныбына ауыстырғанда екі сыныптағы оқушылар теңеседі. Алғашқыда сыныптардың әрқайсысында неше оқушыдан болған?

Шешуі:


; Жауабы: 30 оқушы, 24 оқушы
;

:



Оқулық








1 - мысал. Ағынсыз судағы қайықтың жылдамдығы 13, 4 км/сағ, ал өзен ағысының жылдамдығы 1, 7 км/сағ. Қайық 1 сағатта ағысқа қарсы қандай қашықтықты жүріп өтеді.
Шешуі: 13, 4 - 1, 7=11, 7
Жауабы: 11, 7м
2 - мысал. АВ кесіндісі қандай да бір нүктемен екі бөлікке бөлінген. Бірінші бөліктің ұзындығы 5, 6см, екінші бөліктің ұзындығы 4, 2см. АВ кесіндісінің ұзындығы неге тең?
Шешуі: А * ----------------- С *---------------------- *В
АВ=АС+ВС=5, 6+4, 2=9, 8
Жауабы? АВ=9, 8см
3 - мысал. Көлемдері бірдей (1смі - ден) мыс, күміс және алтын алынды. Мыстың массасы 8, 9г, күміс мыстан 1, 6г ауыр, алтын күмістен 8, 8г ауыр. Алтынның массасы қанша?

Шешуі: Мыс – 8, 9г
Күміс – ------ 1, 6г артық
Алтын --------- 8, 8г артық.?
((8, 9+1, 6)+8, 8)=19, 3
Жауабы: 19, 3г
4 - мысал. Ит 9, 1м/с жылдамдықпен өзінен 264/5 м қашықтықта отырған қоянға жүгірді. 1 секундтан соң ит пен қоянның арасы қанша метр болады?
Шешуі: 264/5 - 9, 1= 26, 8 - 9, 1= 17, 7 (м)
5 - мысал. Үшбұрыштың периметрі 6, 7см. Оның бір қабырғасы 2, 3см, екінші қабырғасы біріншісінен 0, 5см ұзын болса, үшінші қабырғасының ұзындығын табыңдар.
---- В
А ---- С
Шешуі: Р=6, 7см; Р=АВ+ВС+АС; ВС=Р – (АВ+АС)
АВ=2, 3см
АС = АВ+0, 5см=2, 3см+0, 5см=2, 8см
ВС= 6, 7 – (2, 3+2, 8)= 1, 6
Жауабы: 1, 6см




Жеке жұмыс



Деңгейлік тапсырма

  1. Кітапханадағы барлық кітаптың 15%-і сөздікті құрайды. Егер кітапханада 600 сөздік кітап бар болған болса, барлығы неше кітап болған?

Жауабы: 4000.

  1. Тәтті сусын дайындау үшін 3 кг алма мен 7 кг қара өрікті араластырды. Қара өрік неше процентті құрайды? Жауабы: 70%

  2. Сенбілікке 160 адам шықты. Жолды жөндеуге барлық адамның 25%-і қатысты, ал қалғаны ағаш отырғызды. Қанша адам ағаш отырғызды?

Жауабы 120.

  1. 300 тенгені құрайтын театр билетінің бағасын 12%-ке көтерді. Билет құны неше теңгеге көтерілді?Жауабы: 36.



Сабақтың соңы



Ойтүрткі кезеңінде әр топқа  3 есептен тұратын тапсырмалар беріледі:

1.     25 (х + 3) = 150              х = 3                               

2.     169 : (х – 3) = 13             х = 16                             

3.     (х + 97) : 28 = 4               х = 15                      

4.     14 (х + 9) = 168              х = 3                            

5.     121 : (х – 3) = 11             х = 14                          

6.     (х + 27) : 15 = 4               х = 33             




Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!