Материалдар / Ашық сабақ 6-сынып математика
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 6-сынып математика

Материал туралы қысқаша түсінік
Таұырыбы: "Шамалар арасындағы тәуелділіктерді берілу тәсілдері: графиктік тәсіл"
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Ақпан 2024
247
0 рет жүктелген
1300 ₸
Бүгін алсаңыз
+65 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +65 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім:

6.4В Шамалар арасындағы тәуелділіктер

Педагогтің аты-жөні


Күні:


Сынып: 6 «а»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Шамалар арасындағы тәуелділіктерді берілу тәсілдері: графиктік тәсіл

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.5.2.9 формуламен және кестемен берілген тәуелділіктердің графиктерін салу;

Сабақтың мақсаты:


- шамалар арасындағы тәуелділікке есептер шығаруды үйренеді; -

- формуламен және графикпен берілген тәуелділіктерге кесте құрайды;

- формуламен және кестемен берілген тәуелділіктердің графиктерін салады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(2-3 минут)



Ұйымдастыру

Сәлемдесу, түгендеу

Психологиялық ахуал.

«Анти-жалқаулық» капсуласы әдісі



Топқа бөлу.

«Кубик-рубик» арқылы


Әр кубик- рубикта 1-2 деп жазылып тұрады. Сол арқылы 2 топқа бөлінеді.

Амандасады, сабаққа назарын аударады.
















Берліген кубик- рубиктарды таңдап, топқа бөлінеді.


Топ басшысын таңдайды.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы













Әр оқушыға өз-өзін бағалап отыру үшін«Смарт сағат» таратылады


Анти-жалқаулық капсулалары














Топқа бөлуге арналған қоңыздар топ атауларымен


Смарт сағат

Сабақтың басы:

(2-3 мин)


Үй жұмысын тексеру

«Көршінді тексер» әдісі

Көршісемен дәптерлерімен ауысып, бір-бірін тексереді

Жауаптары интербелсенді тақтада көрсетіледі.


Көршісемен дәптерлерімен ауысып, бір-бірін интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптармен үй жұмысын тексереді

Барлығы дұрыс болса:2 балл

Бір қате ғана болса: 1 балл

Екі қатеден көп болса: 0 балл

Өз- өздерін «Смарт сағат арқылы» бағалайды

Жұмыс дәптері



Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы:

(32 мин)


«Сұрақ-жауап» арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтау (5 мин):

  1. Шамалар арасындағы тәуелділіктер дегеніміз не?

  2. Шамалар арасындағы тәуелділіктердің неше берілу тәсілдері бар? Қандай тәсілдері бар?

  3. Алдынғы сабақтарда қандай тәсілдерін өттік?

Бүгінгі сабақтың мақсаты айтылады.

Мысал. Төмендегі берілген график ауа температурасының бір тәуліктегі өзгерісін көрсетеді. Графиктен бір тәулік ішіндегі ауа-райының қалай өзгергендігін бақылайық. Ол үшін координаталық жазықтықта бір тәуліктегі сағат абсциссасы, оған сәйкес ауа көрсеткіші ординатасы болады.


Топтық жұмыс

«Ноутбук» әдісі (10 мин)

Екі топқа тапсырмалар беріледі.

І топ тапсырмасы:

Велосипедші 15 км/сағ жылдамдықпен 4 сағат жүрді.

1)Велосипедшінің қозғалыс кестесін толтырыңдар:

Уақыт, t(сағ)

0

1

2

3

4

Жүрілген жол, s(км)

0

15




2)Велосипедшінің қозғалыс графигін сызыңдар

ІІ топ тапсырмасы:

Велосипедші 10 км/сағ жылдамдықпен 2 сағат жүрді.

1)Велосипедшінің қозғалыс кестесін толтырыңдар:

Уақыт, t(сағ)

0

1

2

3

4

Жүрілген жол, s(км)

0

10




2)Велосипедшінің қозғалыс графигін сызыңдар


«Айфон карточкасы» әдісі(7 мин):


І топ:

Суретте жеңіл машиненің 70 км/сағ жылдамдықпен қозғалыс графигі берілген. График бойынша мына сұрақтарға жауап беріңдер:

1.Жеңіл машине 4 сағатта неше километр жол жүрген?

2.Жеңіл машине 360км қашықтыққа неше сағатта барған?

3.Жеңіл машиненің 70 км/сағ тұрақты жылдамдықпен жүргендегі жолмен (s) уақыттың (t) тәуелділігін көрсететін формуланы құрастырыңдар

ІІ топ:

Суретте жеңіл машиненің 70 км/сағ жылдамдықпен қозғалыс графигі берілген. График бойынша мына сұрақтарға жауап беріңдер:

1.Жеңіл машине 2 сағатта неше километр жол жүрген?

2.Жеңіл машине 480км қашықтыққа неше сағатта барған?

3.Жеңіл машиненің 70 км/сағ тұрақты жылдамдықпен жүргендегі жолмен (s) уақыттың (t) тәуелділігін көрсететін формуланы құрастырыңдар




Сергіту сәті (3 мин)

«Қаламсап» әдісі






Жеке жұмыс «Бургер» әдісі арқылы (7 мин)

Оқулықтағы 160 беттегі 9.9-суретте пойыздың жүрген жолының ұзындығы (240 км) тұрақты болғандағы уақыттың (t) жылдамдыққа (v) тәуелділігі берілген

1) Графиктен A нүктесінің координаталарын табыңдар.

2) Жолындың ұзындығы (240 км) тұрақты болғандағы уақыттың (t) жылдамдыққа (v) тәуелділік формуласын жазып көрсет

Сұрақтарға жауап береді






















Берілген мысалды қарастырады






















Дескриптор:

-Формуласын анықтайды

- Қозғалыс кестесін толтырады

-Қозғалыс гарфигін сызады





Өз жауаптарын түсіндіреді




















Дескриптор:

-Жеңіл машинаның берілген уақытта неше км жол жүргенін анықтайды

-Жеңіл машинаның берілген жолды неше сағатта өткенін анықтайды

-Формуланы құрастырады












































Оқушылар қаламсап ұстап шеңберге тұрады. Кім қаламсапты құлатып алса, ойыннан шығады.



Дескриптор:

- Графиктен А нүктесінің координаталарын табады

-Тәуелділік формуласын жазып көрсетеді


Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы










































Өз- өздерін «Смарт сағат арқылы» бағалайды

Максимум 3 балл

































Өз- өздерін «Смарт сағат арқылы» бағалайды

Максимум 3 балл




















































Өз- өздерін «Смарт сағат арқылы» бағалайды

Максимум 2 балл


Интербелсенді тақта













































Тапсырма жазылған «Ноутбук»



































«Айфон карточкасы»

Сабақты қорытындылау

(4-минут)

«Попкорн» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді

Сабақта өткенді қорытындылау мақсатында сұрақтарға жауап

береді.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы


Попкорн

Сабақтың соңы:

(3 мин)


Рефлексия

Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу

«Мұғалімге хат» әдісі


Үй тапсырмасы

1326, 163 бет.

1300 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!