Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Физика Мектеп:Ә.Темір атындағы жом ҰМЖ: 7.4.В |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: Алипаева Р |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар:0 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.1.4 – қозғалыстағы дененің жылдам-дығы мен орташа жылдамдығын есептеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар –Жылдамдықтың анықтамасын,өлшем бірлігін біледі. Басым бөлігі істей алады –Жылдамдықтың формуласын қолдана отырып, есептер шығара алады. Кейбір оқушылар істей алады - Жылдамдықтың формуласын қолдана отырып, күрделі есептер щығару. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік оқыту мақсаты: Жылдамдықтың анықтамасын сипаттайды. Тілдік оқыту мақсаты: Жылдамдықтың және орташа жылдамдықтың формуласын ауызша жазбаша жүйелейді. Пәнге қатысты терминдер:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы: Еңбек өнімділігін арттыру – өнеркəсіпте, ауыл шаруашылығында, энергетикада қолданудың ерекшелігін, сын тұрғысынан ойлауда, артықшылықтарын сезіндіру. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика, геометрия |
||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, интернет желісі-сайт sabaqtar.kz phizika |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Түзусызықты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Қайырлы таң! Доброе утро! Good morning! Welcom to our lesson! Жағымды ахуал орнату. Сынып оқушыларын «Түрлі түсті ленталар» арқылы топтарға біріктіремін. Оқушыларды осылай үш топқа бөліп аламын. 1 топ – жылдамдық ІІ топ – орынауытыру ІІІ топ- уақыт БО «Сұрақ қою және талқылау» түрін қолдана, «Физикалық рулетка» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. 1.Физика нені зерттейді? 2.Физикалық шама қаншаға бөлінеді? 3.Орын ауыстыру дегеніміз не? 4.Сыйлық 5.Траектория дегеніміз не? 6.Механикалық қозғалыс ? ҚБ «Жарайсың», «керемет», «Тағы да ойлана түс, сен жауап бересің» деп оқушыларды сабақ барысында ынталандырып отырамын. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут 7 минут
8-минут |
БО «Нұсқау беру және айту» түрінде «Джигсо» әдісі арқылы Жылдамдық,орташа жылдамдықтың анықтамасы мен формуласын түсіндіріп, айтады. «Постер» қорғайды.
Difinition: Дескриптор:
ҚБ. «Стикер» арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.
БО. «Бекіту және қолданысқа енгізу» Жеке жұмыс. Саралаудың « Қарқын» және «Диалог пен қолдау көрсету» тәсілдерін пайдаланып, «Физикалық эстафета» әдісі арқылы оқушылар оқулықтағы 2.2- жаттығуды орындайды және жылдамдық және орташа жылдамдықтың формуласын пайдаланып, есептер шығарады. 1.Вилосипедші бірқалыпты қозғалып, 30 мин ішінде 9 км жол жүрген.Вилосипедшінің жылдамдығын м\с-пен есептеп табыңдар. 2. 750 км/сағ жылдамдықпен қозғалатын ұшақ 6 сағ.ішінде қандай аралықты ұшып өтеді. 3.Күннен Жерге дейінгі қашықтық шамамен 150 млн км.Жарық жылдамдығы 300000 км/с.Жарық Күннен Жерге қанша уақытта жетеді.
ҚБ: Білім алушылар, бір-бірін «Жапондық бағалау» арқылы бағалайды.
«Жасайық.Есептейік» стратегиясы арқылы «Практикалық жұмыс» жасау. «Домино» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Оқушылар адасқан анықтамаларды сөзді рет-ретімен қойып, айтып шығады І-топ.Бір өлшем уақытта жүрілген жолды жылдамдық деп аталады. ІІ-топ.Скорость показывает, какой путь прошло тело в еденицу времени. III-топ.Speed is the ratio of the distance traveled to the time interval. ҚБ оқушылар бірін-бірін «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалайды. |
«Жылдамдық» туралы видоеролик Оқулық 7сынып, Кронгарт |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы
3 минут |
Үйге тапсырма- Күнделікті енді ашайық ХБЖ келтіруді қайталап, анықтамаларды жаттау |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың білімін саралау үшін түрлі денгейде тапсырмалар бере отырып барлығына қолдау көрсетемін. «Джигсо» әдісі арқылы сапалық есептерді шығара отырып, қабілетті оқушыны анықтаймын. |
Сабақтың әр кезеңінде кері байланыс жасалады. Ауызша пікір (Жазбаша кері байланыс) «Стикердегі диалог» (жазбаша кері байланыс) «Жапонлық бағалау»
|
Сергіту жаттығулары орындалады. Қауіпсіздік ережелері сақталады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?
|
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ 7- сынып Жылдамдық.Орташа жылдамдықты есептеу
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Физика Мектеп:Ә.Темір атындағы жом ҰМЖ: 7.4.В |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: Алипаева Р |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар:0 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.1.4 – қозғалыстағы дененің жылдам-дығы мен орташа жылдамдығын есептеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар –Жылдамдықтың анықтамасын,өлшем бірлігін біледі. Басым бөлігі істей алады –Жылдамдықтың формуласын қолдана отырып, есептер шығара алады. Кейбір оқушылар істей алады - Жылдамдықтың формуласын қолдана отырып, күрделі есептер щығару. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік оқыту мақсаты: Жылдамдықтың анықтамасын сипаттайды. Тілдік оқыту мақсаты: Жылдамдықтың және орташа жылдамдықтың формуласын ауызша жазбаша жүйелейді. Пәнге қатысты терминдер:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы: Еңбек өнімділігін арттыру – өнеркəсіпте, ауыл шаруашылығында, энергетикада қолданудың ерекшелігін, сын тұрғысынан ойлауда, артықшылықтарын сезіндіру. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика, геометрия |
||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, интернет желісі-сайт sabaqtar.kz phizika |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Түзусызықты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Қайырлы таң! Доброе утро! Good morning! Welcom to our lesson! Жағымды ахуал орнату. Сынып оқушыларын «Түрлі түсті ленталар» арқылы топтарға біріктіремін. Оқушыларды осылай үш топқа бөліп аламын. 1 топ – жылдамдық ІІ топ – орынауытыру ІІІ топ- уақыт БО «Сұрақ қою және талқылау» түрін қолдана, «Физикалық рулетка» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. 1.Физика нені зерттейді? 2.Физикалық шама қаншаға бөлінеді? 3.Орын ауыстыру дегеніміз не? 4.Сыйлық 5.Траектория дегеніміз не? 6.Механикалық қозғалыс ? ҚБ «Жарайсың», «керемет», «Тағы да ойлана түс, сен жауап бересің» деп оқушыларды сабақ барысында ынталандырып отырамын. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут 7 минут
8-минут |
БО «Нұсқау беру және айту» түрінде «Джигсо» әдісі арқылы Жылдамдық,орташа жылдамдықтың анықтамасы мен формуласын түсіндіріп, айтады. «Постер» қорғайды.
Difinition: Дескриптор:
ҚБ. «Стикер» арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.
БО. «Бекіту және қолданысқа енгізу» Жеке жұмыс. Саралаудың « Қарқын» және «Диалог пен қолдау көрсету» тәсілдерін пайдаланып, «Физикалық эстафета» әдісі арқылы оқушылар оқулықтағы 2.2- жаттығуды орындайды және жылдамдық және орташа жылдамдықтың формуласын пайдаланып, есептер шығарады. 1.Вилосипедші бірқалыпты қозғалып, 30 мин ішінде 9 км жол жүрген.Вилосипедшінің жылдамдығын м\с-пен есептеп табыңдар. 2. 750 км/сағ жылдамдықпен қозғалатын ұшақ 6 сағ.ішінде қандай аралықты ұшып өтеді. 3.Күннен Жерге дейінгі қашықтық шамамен 150 млн км.Жарық жылдамдығы 300000 км/с.Жарық Күннен Жерге қанша уақытта жетеді.
ҚБ: Білім алушылар, бір-бірін «Жапондық бағалау» арқылы бағалайды.
«Жасайық.Есептейік» стратегиясы арқылы «Практикалық жұмыс» жасау. «Домино» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Оқушылар адасқан анықтамаларды сөзді рет-ретімен қойып, айтып шығады І-топ.Бір өлшем уақытта жүрілген жолды жылдамдық деп аталады. ІІ-топ.Скорость показывает, какой путь прошло тело в еденицу времени. III-топ.Speed is the ratio of the distance traveled to the time interval. ҚБ оқушылар бірін-бірін «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалайды. |
«Жылдамдық» туралы видоеролик Оқулық 7сынып, Кронгарт |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы
3 минут |
Үйге тапсырма- Күнделікті енді ашайық ХБЖ келтіруді қайталап, анықтамаларды жаттау |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың білімін саралау үшін түрлі денгейде тапсырмалар бере отырып барлығына қолдау көрсетемін. «Джигсо» әдісі арқылы сапалық есептерді шығара отырып, қабілетті оқушыны анықтаймын. |
Сабақтың әр кезеңінде кері байланыс жасалады. Ауызша пікір (Жазбаша кері байланыс) «Стикердегі диалог» (жазбаша кері байланыс) «Жапонлық бағалау»
|
Сергіту жаттығулары орындалады. Қауіпсіздік ережелері сақталады. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?
|
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





