Материалдар / Ашық сабақ Абайды оқы таңырқа! 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Абайды оқы таңырқа! 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
6.Т2:Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. 6.Ж4: Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Маусым 2018
2907
18 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Абайды оқы, таңырқа! Абай Құнанбайұлы. Табиғат лирикасы

Күні:20.04


Мектеп: Раевка орта мектебі

Мұғалім: Сыдихова Зайда Айдархановна

Сынып: 6

Сабақ 1-сабақ

Қатысқандар саны:15



Қатыспағандар саны:0



Сабақтың тақырыбы:

Абай – лирик ақын

Оқу мақсаттары:

6.Т2:Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

6.Ж4: Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау.

Сабақтың мақсаттары:


Барлығы:Тыңдаған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну

Көбі:Негізгі ақпаратты анықтау, тақырып бойынша постер жасау

Кейбірі:Мәліметтерді жинақтау, қосымша ақпараттарды анықтау.

Бағалау критерийлері:



  • Мәлемттерді жинақтау

  • Тақырып бойынша постер жасау


Ойлау дағдылары:


Білу, түсіну, қолдану, жинақтау

Тілдік мақсаттар:

Жаңа сөздер: шеберлік, данышпан, сипатта, өнерпаз, суретте, таңырқа

Үштілділік: қыс-зима- winter

жаз-лето-summer

күз – осень- autumn

Құндылықтарға баулу:

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пәнаралық байланыс:

Әдебиет, бейнелеу өнері,ағылшын

АКТ қолдану дағдылары:

Суреттер, бейнеақпарат

Тақырып бойынша алдыңғы білім:

Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтаныштары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы














5-мин











Тыңдалымалды тапсырма:



10 мин







Қолданылатын әдіс:










Кері байланыс:










Тыңдалым кезіндегі жұмыс:









11 мин











Кері байланыс:





Сергіту сәті:


Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:





9 мин




















Дескриптор:






Сабақтың соңы:

Кері байланыс:





5 мин






Рефлексия:










Үй тапсырмасы:

СЖ.

  1. Жыл мезгілдеріне байланысты төрт сурет тақтада көрсетіліп тұрады.


  1. Оқушылар қай мезгіл екенін айтып, қандай өлең, мақал-мәтел білетіндерін ортаға салады.

Выноска-облако 2





  1. Сабақтың мақсатын түсіндіру, бағалау критерийлерімен таныстыру.



Ж.

Бейнебаян көру арқылы сұрақтарға жауап беру.Блум таксаномиясы арқылы


1.Абай кім?

2.Ол қай жерде өмір сүрді?

3.Қай қалада ескерткіштері бар?

4. Табиғат лирикасы дегенді қалай түсінесіз?

5. Табиғат лирикасына жататын өлеңдерін атаңыз.

6.Қандай өлеңін жатқа білесің?



«Кофе таяқшалары» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

AutoShape 1


ЖЖ.

  1. «АБАЙ» мәтінін 2 рет тыңдайды.

  2. «Т» әдісі бойынша негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.

АБАЙ

Абайдың әкесі – Құнанбай оқуды, білімді бағалаған. Ол өзінің балаларын қалаға жіберіп оқытқан. Анасы – Ұлжан сабырлы, тапқыр адам болған.

Абай өлеңді он екі жасынан бастап шығарған. Әкесі Абайды он жасында оқуға берген. Ол Ахмет Риза медресесіндеүш жыл оқиды. Кітапты бір рет оқып, екінші рет кітапқа қарамай жатқа айтып шығатындай зерек, ұғымтал бала болған. Ол көп талапталған. Абай медреседе Науаи, Сағди, Физули сияқты ақындардың шығармаларымен танысқан. Ол мұсылманша оқумен шектелмей, Семей қаласындағы Приходская школаға түсіп, орысша да оқи бастаған.

Сабақтарды оқып, білу Абай оңай болған. Сондықтан барлық уақытты өз бетімен кітап оқуға жұмсаған.


Оқушылар бірін-бірі бағалайды. Жапондық бағалау

Ұлытау-Жұмыр қылыш


ТЖ- Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойына постер жасау.Жыл мезгілдерінің суреттері бойынша топқа бөлу. «Қыс, күз, жаз».

1-топ. Ақын өмірбаяны.

2-топ.Абай шығармашылығы

3-топ. Табиғат лирикасы

Графикалық органайзер.

осы диаграмма арқылы постер қорғау


  1. Мәліметтерді жинақта.

  2. Тақырып бойынша постер жаса. Дара диаграмма

  3. Топпен постерді қорға.

  4. Постер топтың атауына сай болу керек.

  5. Топтың атауы үш тілде жазылуы керек.

«Бас бармақ» әдісі.



«Алма ағашы»


Ғаламтордан немесе ақынның жинағынан табиғат лирикасына жататын өлеңдерін алып келу.



Оқулық, ғаламтор






















C:\Users\User\Desktop\АБАЙ 6 сынып ҚМЖ\Абай Құнанбайұлы. Табиғат лирикасы. «Жаз», «Күз» өлеңдері.mp4



















Оқулық Бәйшешек 6 –сынып

Үнтаспа











АКТ

Сергіту сәті.Ұлытау Жұмыр қылыш.mp4


Энциклопедия, ғаламтор, жинақтар



суреттер























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!