Материалдар / Ашық сабақ .Әдебиеттік оқу Торы құлын
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ .Әдебиеттік оқу Торы құлын

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ .Әдебиеттік оқу Торы 2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Мамыр 2022
509
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Педагогтің аты-жөні

Галиденова Фариза Батырбекқызы

Күні:

04.03.22.

Сынып:2 «А»

Қатысушылар саны:23

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Құлыншағым құлдырап. «Торы құлын»

Оқубағдарламасынасәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

Сабақ мақсаты

шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды.

Сабақтың барысы.


Сабақтың кезеңі

уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-

тар

Басы
























Сабақтың ортасы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

«Балмұздақ» таяқшасы арқылы үй тапсырмасы сұралады.

Топқа бөлу

«Мозайка» әдісі

жылқы малына қатысты суреттер қимасын құрастыру.

Бастапқы білімді анықтау.

«Бір айналым сөйлесу» әдісі арқылы суреттің мазмұнын сұрау.

Жаңа сабақтың тақырыбы оқушылар өздері шығарады.

Оқу мақсатымен таныстыру.

Жаңа сабақ

«Ой қозғау» әдісі

«Құлын» видеосы

https://www.youtube.com/watch?v=k8XCuZJ8NVk



-Бейнежазба сіздерге қалай әсер етті,сипатта!

-Құлын мен енесінің бойынан қандай мінез байқадыңдар?

-Бұндай көріністі өмірлеріңде шынайы көрдіңдер ме?

- Қайдан?

Жаңа сабақ

Көрген бейнежазбаға сүйене отырып мақалмен байланыстырып түсіндіріп көр.

Ұжымдық жұмыс

Рисунок 1


«Көркем оқу минуты»

Белсенді оқу ортасын құру

Топтық жұмыс ««Ойлан , жұптас, талқыла» әдісі

Үш топқа суреттер беріледі,әр топ өздеріне бөлінген суретпен танысып,флипчартқа сурет немесесызбаарқылы түсіріп, мазмұнын ортаға түсіндіру.

І топ: Жылқыдан алынатын тағамдар

Рисунок 7

ІІ топ: Ұлттық ойын түрлері

Рисунок 8 Рисунок 9


ІІІ топ: Сипаттаңыз!

Рисунок 11 Picture 14

Жинақтау. Дәптермен жұмыс

«Орнын тап» әдісіКім жылдам?



Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.


Оқушылар жылқы туралы білгендерін айтып шығады.




Сурет бойынша тусініктерін жеткізеді.



Топтастырады:

Жылқы қандай?






Бейнежазбаны тамашалап алған әсерлері мен ойларын ортаға салады.





















Өлеңді мәнерлеп оқиды.



Берілген сұрақтарға мәтін желісі бойынша жауап береді.









Әр топ мүшелері алдарына берілген суреттер бойынша тусініктерін сурет немесе сызбамен көрсетіп ортаға салады.








Әр топ критерииді басшылыққа ала отырып тапсырманы орындайды.








ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.



















Басбармақ әдісі арқылы кері байланыс ұсыну.








Дескриптор:

-Мақалдың мағынасын түсіндіреді-1б

-Видеомен байланыстырып талдайды1б

Қ.Б: «Екі жұлдыз бір тілек»



Дескриптор:

-Өлеңді түсініп оқиды. -1б

-Өлеңді қатесіз оқиды. -1б

- Өлеңді мәнерлеп оқиды. -1б

Қ:Б: «Бутерброд» әдісі








Дескриптор:

-Суреттің мағынасын түсініп талдайды-1б

Қағазға негізгі ойды түсіреді-1б

-Жұмыстарын ортаға ұсынады-1б




Топтар бір-бірінің жұмысына топтық бағалау жүргізеді.

«От шашу» әдісі



Қ.Б:

Дескриптор:

-Сөздерді оқиды-1б

-Сәйкестендіреді

-1б

КБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


Психологиялық ахуал.

«Балмұз-дақ» таяқшасы


















Бейне

жазба,интербел

сенді тақта





Бейне

жазба











Оқулық























Суреттер














Оқулық









Тақта слайд

Бас бармақ суреті





Соңы


Үйге тапсырма:Құлын туралы өлең жолдарының ұнаған жерін жаттау. Жаңа ақпарат жинау.

Рефлексия



.Бугінгі сабақ бойынша рефлексия жасайды.




.







.




.



Тақта










34 көп салалы мектеп-гимназиясы





Тақырыбы: «Торы құлын»

Пәні: Әдебиеттік оқу

Мұғалімі: Галиденова Фариза Батырбековна









04.03.2022жыл.
















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!