Материалдар / Ашық сабақ Әлемнің жеті кереметі. Хеопс пирамидасы. 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Әлемнің жеті кереметі. Хеопс пирамидасы. 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған бағдарлама бойынша жасалған қысқа мерзімді сабақ жоспары 6 сыныпқа қазақ тілінен сабақ беретін пән мұғалімдері үшін қажет деп ойлаймын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қазан 2018
741
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Әлемнің жеті кереметі

Мектеп: Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы

Күні: 19.10.2018ж

Мұғалімнің ТАӘ:

Боранбаева С.Н


Қатыспағандар саны:

Қатысқандар саны :


Сабақтың тақырыбы

Әлемнің жаңа жеті кереметі

Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.4.1 -эссе тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу.

(«келісу, келіспеу» эссесі).

6.4.1.1 -тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

  • Көтерілген мәселені жан-жақты талқылайды;

  • Тақырыптан ауытқымай, келісу-келіспеу себептерін дәлелдеп эссе жазады;

  • жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады.


Бағалау критерийлері

Барлық оқушылар: эссе тақырыбынан ауытқымай, көтерілген мәселе бойынша жазаады, мардымсыз орфографиялық қателер жібереді;


Оқушылардың көпшілігі: эссе тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша себептерін көрсетіп жазады, тақырып бойынша сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады;


Кейбір оқушылар: эссе тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазады, тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:

Жеті кереметтен маңызды дүниелер, адам еңбегінің жемісі және т.б.

Тыңдалым мен айтылымға қажетті сөз тіркестері:

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

Менің ойымша...

Менің пайымдауым бойынша...

Мен бұл мәселеге қатысты мынадай пікірдемін...

Өз сөзіме дәлел ретінде, негізінен, әсіресе.... және т.б.

Құндылықтар

Құрмет,ашықтық, өмір бойы оқу.

Пәнаралық байланыс

Тарих

Осыған дейін меңгерілген білім

«Қазақстандағы көрікті жерлер», «Ұлттық және отбасылық құндылықтар» бөлімдері арқылы оқушылардың жазылым дағдылары дамытылды.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері


Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Психологиялық ахуал «Сәлем –сауқат» әдісі

Топқа бөлу Түрлі –түсті жетондар арқылы

Қызығушылықты ояту.

Мұғалім оқушыларға «Керемет» сөзін естігенде ойына келген сөздерді үздіксіз 1 минут жазуды тапсырады. Оқушылар жеке жазады, кейін жұпта талқылап, бірдей сөздерді өшіріп, «керемет» сөзін сипаттайтын 5 сөзді қалдырады.Топқа бірігіп, тағы бес сөзді таңдап алады және топтар сыныпқа таныстырады.

Мұғалім сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін оқушылармен бірге талқылайды.


Музыка

Сурет







Слайд

Сабақтың ортасы


10 минут













































20 минут














Әлемнің жаңа жеті кермееті туралы видео ұсынылады.

Видео аяқталған соң түрткі сұрақтар қойылады.

Топқа таратпа материалдар беріледі

Топтағы мәтінде және видеодан көрген материалдарды ұштастырып

«Ақылдың алты қалпағы » тәсілі арқылы талқылайды.

Әлемнің жаңа жеті кереметі.

Тапсырма.


 

Ақ қалпақ

Хеопс пирамидасы

туралы не білеміз?

Қай дәуірлерде болған? Оның ерекшелігі неде?

Қызыл қалпақ

Хеопс пирамидасы туралы естігенде қандай сезімдер туындайды?

Сары қалпақ

Хеопс пирамидасы туралы не үшін білуіміз керек? Оның бізге не пайдасы бар? Артықшылықтары қандай?

Қара қалпақ Хеопс пирамидасының жағымсыз жақтары қандай? Ол не себептен пайдасыз?

Жасыл қалпақ

Баламалы идеялар бар ма? нені басқаша жасауға болады?

 

Көк қалпақ

Әлемнің кереметтерін болашақ ұрпаққа насихаттау үшін не істеу керек?

Қалыптастырушы бағалау Топтың пікіріне көңіліңіз толды ма? Егер толса жасыл түсті, толмаса қызыл түсті көтереміз.

Жазылым тапсырмасы.

  1. Эссе дегеніміз не?

  2. Эссенің құрылымы туралы не білесіздір?

Эссе құрылымын дұрыс айтқан оқушыны қолпаштау.

Эссені дұрыс жазудың тиімді жолдары

  1. Тақырыпты таңдаңыз

  2. Аргументтер мен фактілер жинаңыз.

  3. Идеяларыңыздың тізімін жазып алыңыз.

  4. Жоспар құрыңыз

  5. Негізігі бөлімдерді бірнеше абзацтарға бөліңіз.

  6. Тілдік құралдар арқылы абзацтар арасындағы ой жүйелігін сақтаңыз.

  7. Қорытынды

«Хеопс пирамидасы әлемнің кереметі болуға лайық па?» тақырыбында эссе жазады.

Жазылым барысында жоғарыда талқыланған мәселелерді, мәтіндегі ақпараттарды негізге алып жазады.

Дескриптор:

  1. 50-60 сөз көлемінде эссе жазады.

  2. Эссенің тақырыбы мен идеясын ашады.

  3. Келісу/келіспеу себебін айқын білдіреді;

  4. Эссенің құрылымын сақтайды;

«Айналмалы бекет» әдісі арқыл топтағы оқушылар дәптерлерін бір-біріне береді. Топтағы оқушылар бір-бірінің жұмыстарымен танысады, дескриптор арқылы бағалайды. Жоғары балл жинаған оқушының жұмысы тақтаға ілінеді.

Әр топтан шыққан жұмысты стикерлер жапсыру арқылы бағалап, ең көп стикер жинаған оқушының жұмысы оқылады. Тақтаға ілінген жұмыстардың иелеріне «Жарайсың», ал жұмысы оқылған оқушыға «Ең дарынды» медальоны тапсырылады.

Қалыптастырушы бағалау « Төсбелгілермен марапаттау»

Өз деңгейін бағалау үшін «Блоб» ағашын ұсынамын .

Видео «Әлемнің жаңа жеті кереметі»




«Ақылдың алты қалпағы »





























Түрлі түсті жетондар арқылы






















«Айналмалы бекет»


Стикер

Сабақтың соңы

5 минут

Сабақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен сабақ мақсаттарына қайта оралады. Бағалау критерийлеріне қаншалықты қол жеткізгендері туралы бірге талқылайды.

Рефлексия.

- Бүгінгі сабақтан қандай ақпарат алдыңыз?
- Сабақта қай тапсырманы орындау қиындық туғызды?
- Сізге қиындықты жеңу үшін не істеу керек деп ойлайсыз





Стикер Шығу билеті

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?





















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!