Сабақ: Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру | Мектеп: «№5 Күршім орта мектебі» КММ |
Күні: | Мұғалімнің есімі: Бегешова А.М. |
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспапағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Сыни ойлау және есте сақтау қабілеттерін, алған білімдерін тексеру. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: |
| Квадрат түбірдің қасиеттерін айта алады, жұппен,топпен ой бөлісе алады |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Есеп шығару кезінде квадрат түбірдің қасиеттін қолдана алады |
| Кейбір оқушылар: |
| Мысал келтіреді, дәлелдемелер бойынша жауап береді. |
Тілдік мақсат | Оқушылар:Квадрат түбірдің қасиеттері бойынша өз ойларын еркін жеткізеді, есеп шығару кезінде қолдана алады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Түбір, радикал |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Квадрат түбірдің қасиетін есеп шығару барысында қалай қолданасын? |
| Сіз неліктен .................................. екенін айта аласыз ба? |
| Сондықтан, себебі, яғни, |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: |
| Оқулықтағы деңгейлік тапсырмалар, сұрақтарға жауап жазу |
Алдыңғы оқу | Квадрат түбірдің қасиеттері |
Жоспар | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
1.Ұйымдастыру кезеңі (3мин) 2.Үй жұмысын тексеру
Миға шабуыл
3мин
3.Жаңа сабақты бекіту (25мин)1.Міндетті оқушылық саты
2.Алгоритмдік саты
3.Евристикалық саты
| Оқушылармен амандасу, көңіл күйлерін сұрау
№153№154
Сұрақтар1.Квадрат түбірдің неше қасиеті бар?2.5,6-қасиетін айтып бер3. Квадрат түбірді есептеудің неше амал тәсілі бар?
ІтопІІ топ
Деңгейлік тапсырмалар:А тобы:№151. Көрсетілген амалды орындаңдар:===В тобы:№158. Түбірдің мәнін табыңдар:1топ =2=C тобы:№166. Көбейтуді орындаңдар:= 2топ =
Дұрыс жауапқа қолдарын жоғары көтереді, қате болса алға созады.1. Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтінді дәреже д.а. 2. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейткенде, дәрежелерін қосамыз.3. Тік бұрыштың өлшемі 1800-қа тең. 4. функциясының графигі парабола. 5. функциясының графигі гипербола 6. 23=8 7. 4*4= -16 8. (-5)2= - 25 | Амандасады. Жақсы қасиеттерін атап айтады
№153 №1541) 4х 1) 52) 2) 93) 3) 34) 4)35) 6)
|
4.Сабақты бекіту Ойлан, жұптас, бөліс (7мин)
| Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығару және көбейткішті түбір таңбасының ішіне енгізу. | |
5.Үй тапсырмасын беру (2мин)
| А №162 (1,3,5,7), №163B №169 №170 (1,2,3,4)С №170 (5-12) №180 Рене Декарт француз математигі жайлы мағлұмат. | Күнделіктеріне жазады |
6.Бағалау (3мин) | Смайликтер арқылы бағалау | Оқушылар бір-бірін бағалайды |
7.Бекіту (2мин) | БЛОБ ағашы | Таратпа қағазға |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар
|
Басталуы | 6мин Оқушылармен амандасу, Сергіту сәті, Үй жұиысы, Миға шабуыл | АКТ қолдану |
Ортасы | 25мин Міндетті оқушылық саты, алгоритмдік саты, евристикалық саты | Таратпа қағаздар, оқулықтар |
Аяқталуы | 14мин Ойлан, жұптас, бөліс; Үй жұмысы, блоб ағашы | Стикерлер, таратпа қағаздар |
Қосымша ақпарат |
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау Оқушылардың үйренгенін қалай жоспарлайсыз? | Пән аралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
Деңгейлерге бөлу А;В;С тапсырмалары | Кері байланыс Жетті, Ұқты | Информатика |
Қорытынды бағамдау |