Материалдар / Ашық сабақ: "Анықталмаған интеграл" 11 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: "Анықталмаған интеграл" 11 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
бұл материал 11 сынып оқушыларына өте қажет дүние. Бұл жерде анықталмаған интеграл есептерін және де анықтамаларын біледі, түсінеді, ұғынады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қараша 2020
2265
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алғашқы функция және анықталмаған интеграл.

Мектеп: «№60 жалпы орта білім беретін мектеп»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кенжеева Мәдина Нышанбайқызы

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Алғашқы функция және анықталмаған интеграл.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.3.1.1 - алғашқы функция және анықталмаған интеграл анықтамаларын білу;

Сабақ мақсаттары

  • алғашқы функция ұғымымен танысады

  • алғашқы функция ұғымын ажыратады және функцияның алғашқы функциясын табады

  • анықталмаған интегралды есептейді

Бағалау критерийі




  • алғашқы функцияны табады;

  • анықталмаған интегралдың түрін анықтайды;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар.алғашқы функция және анықталмаған интеграл ұғымын тұжырымдайды

Пәнге қатысты лексика мен терминалогия: алғашқы функция, анықталмаған интеграл,кестелік интеграл, интегралдарды есептеу, интеграл астындағы өрнек,анықталу облысы

Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер:

анықталмаған интеграл деп...

функцияның барлық алғашқы функциялары....

функцияны интегралдау...

Құндылықтарды

дарыту


Оқушыларды өмір бойы білім алуға бейімдеу,патриоттық сезімдерін ояту. Бірлестікке,ынтымақтастыққа,тәрбиеге үйрету. Өзара тыңдай білуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар р

Әдебиет, алгебра

Бастапқы білім


Функция, қасиеттері, графигі, функцияның туындысы мен дифференциалы және олардың геометриялық мағынасын қолдана алады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

6 минут

Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеу – (1мин)

Психологиялық ахуал орнатамын - (2мин)

Белсенді оқу әдісі: «Көңілді доп»

Допты оқушылар бір-біріне тілектер айтып лақтырып,жақсы психологиялық ахуал орнатады.

Топқа біріктіру - (2мин)

Саралаудың жіктеу тәсілі арқылы гетерогенді топқа бөлемін

Белсенді оқу тәсілі: «Сырға толы конверт» әдісі қолданамын.

Конверттерге салынған қағазға жазылған сөздерді алып,оқушылар сол берілген сөздердің ережесін айтып, өз топтарын тауып, бір топ болып құралады.

  1. Алғашқы функция; 2) Туынды; 3) Интеграл;

ауызша мадақтау арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін,кері байланыс орнатамын

Өткенді пысықтаймын – (5-мин)

« Ашық микрафон» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын және тақырыпқа байланысты сұрақтарды қоямын.

1. Алғашқы функция дегеніміз не?

2. Алғашқы функцияға кері амал қандай?

3. Анықталмаған интегралдың анықтамасы?

4.Анықталмаған интегралдың негізгі қасиеттері?

Мадақтау сөздерін айтып, оқушыларды «эмоция» әдісі арқылы өзара бағалау жүргіземін.






Доп





Конверт







Микрофон




Сабақтың ортасы

7-33 минут

Оқушыларға Алғашқы функция және анықталмаған интеграл анықтамаларының бағалау критерийімен таныстырып өтемін.

Топтық жұмыс

оқушыларды ойланту үшін «Джигсо әдісі » арқылы тақырыпқа байланысты тапсырмаларды ұсынамын.

Мақсаты: тақырып бойынша тапсырмалар оқушыларға бөлініп беріледі.Тапсырмаларды топта талқылайды және өздері игерген мәліметтерді басқа екі топқа түсіндіреді. Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек көрсету мақсатында «Диалог және қолдау көрсету» тәсілін қалай қолданатынын көрсетеді.

І-топ Алғашқы функцияның анықтамасын айтады және мысал келтіреді

ІІ-топ.Анықталмаған интегралға анықтама береді соған кері функцияны табады

ІII-топ. Алғашқы функция ұғымына бір есеп шығарып көрсетеді

«ҚҰС» әдісімен оқушылар өзара бағалайды

Қ- қосарым

Ұ – ұсынысым

С – сұрағым



Жұптық жұмыс



«Ойлан, жұптас, бөліс» болып табылады.

Әр оқушы өз жұбымен ойласа отырып, есепті шығарады.

Саралаудың «тапсырма» тәсілін қолдана отырып, оқушылардың керегіне қарай, білім деңгейлерін салыстыра отырып, деңгейлік тапсырмалар дайындаймын.



А деңгей



1.2. Функциялардың алғашқы функциясын табу

1) f(x)=2*sinx;

2) f(x)=5*cosx;

3) f(x)=3*cosx-4sinx;

4) f(x)=5*sinx+2*cosx



Бағалау критерийі:

  • синус пен косинустың алғашқы функциясын табады;

Дескриптор:

  • алғашқы функцияны есептейді;



В деңгей

1.8 y=f(x) функциясы үшін алғашқы функцияның жалпы түрін табыңдар?



  1. f(x)= ;

  2. f(x)=;

  3. f(x)=cos2x-1/ +2;

  4. f(x)=1/+sin5x+1



Бағалау критерийі:

  • y=f(x) функциясы үшін алғашқы функцияны табады;

Дескриптор:

  • алғашқы функцияның жалпы түрін есептейді;



С деңгей



1.15 Анықталмаған интегралды табыңдар?



  1. ;

  2. ;



Бағалау критерийі:

  • синус және косинустың анықталмаған интегралын табады;

Дескриптор:

  • анықталмаған интегралды есептейді;

  • анықталмаған интегралдың кестесін қолдана отырып есептейді;



Саралаудың «бағалау» тәсілін қолданып, оқушыларды сол мезетте үнемі түзетулер енгізіп бағалаймын.



Топтық жұмыс



«Кім жүйрік?»

Топтарды өзара жарыстыра отырып, бірлескен жұмысты ұйымдастыру мақсатында «Кім жүйрік» ойынын ұйымдастырамын.

Әрбір топ бірлесіп шығары және тақта алдында қорғап шығарған есептерін көрсетеді.



1.14. Берілген туындысы және F(a)=b шарты бойынша F(x) функциясын табыңдар:

  1. = және F(1)=3;

  2. = және F(1)=4;

  3. =1+x+cos2x және F(0)=1;

  4. =sin2x+3x және F(0)=2



Бағалау критерийі:

  • y=f(x) функциясы үшін алғашқы функцияны табады;

Дескриптор:

  • алғашқы функцияның жалпы түрін есептейді;



Бағалау тәсілінде «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын.

Бұл – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің тағы бір жылдам әдістерінің бірі. Осы тәсілді бағдаршам қолданылған сияқты жағдайларда пайдалануға болады.







































Оқулық:

Алгебра және анализ бастамалары 11 - сынып

Алматы

« Атамұра»

2019

А.Е.Әбілқасымова

В.Е.Корчевский

З.Ә.Жұмағұлова

11-12 беттер





























































Оқулық:

Алгебра және анализ бастамалары 11 - сынып

Алматы

« Атамұра»

2019

А.Е.Әбілқасымова

В.Е.Корчевский

З.Ә.Жұмағұлова

17-18 беттер


























Сабақтың соңы

34-40 минут

Жеке жұмыс (5мин)

Саралау тәсілінде қорытындылай келе (барлық оқушыларға бағытталған нұсқау беріп,олардың әрқайсысының өздерінен не күтетіндігіне сабақ түсінікті болғанына көз жеткізуім керек)

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары

Белсенді оқу әдісін «Элективті тест» тапсырмасын аламын.

Әрбір сұраққа 15 сек. кідіріп, сұрақтын жауабын ғаламтор арқылы белгілеп көрсетеді.

1. функциясының алғашқы функциясын тап.

a) F(x)=tgx+C;

в) F(x)=ctgx+C;

c) F(x)=cosx+C

2. функциясының алғашқы функциясының жалпы түрін тап.

а)

в)

с)

3. интегралының анықталмаған интегралын тап.

а)

в)

с)

Бағалау критерийі:

  • алғашқы функцияны табуды және анықталмаған функцияның инетегралын табуды анықтайды;

Дескриптор:

  • алғашқы функцияны табады;

  • анықталмаған интегралдың түрін анықтайды;


Оқушылар интерактивті тақтада әрқайсысы белгілеген тест есептерін өздері ауызша бағалайды.


Үйге тапсырма: №1.7 №1.9


«Тілек ағашы» әдісі арқылы оқушылар сабақта түсінген түсінбегенін жазып, стикерге жапсврып рефлекция жасайды.

Оқушылар сабақта түсінген, түсінбеген болса мәлімет жазып сабақта алған әсерін стикерге жазып нысанаға жапсырады.

  • Мен үйренген төрт мәлімет

  • Мен білген үш мәлімет

  • Менің көбірек білгім келген екі мәлімет

Есте сақтау керек бір маңызды мәлімет

Конверт,



Кеспе қағаздар

Оқулық:

Алгебра және анализ бастамалары 11 - сынып

Алматы

« Атамұра»

2019

А.Е.Әбілқасымова

В.Е.Корчевский

З.Ә.Жұмағұлова

19-21 беттер

















Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралаудың – диалог және қолдау көрсету,қарқын,тапсырма әдістерін пайдаланамын.

Саралаудың “Жіктеу тәсілін” яғни гетерогенді топқа бөлу үшін қолданамын.

«Бағалау» тәсілін есептер шығарған кезде оқушылардың керегіне қарай қолдау көрсету мақсатында қолданамын.

Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек көрсету мақсатында «Диалог және қолдау көрсету» тәсілін қалай қолданатынын көрсетемін.


- өзара бағалау (эмоция әдісі арқылы)


«ҚҰС» әдісі


- ынталандыру, қолдау көрсету, мадақтау



Оқушылар «Бас бармақ» әдісі арқылы бір – бірін бағалауды үйренеді;



Оқу барысында (қалам, қарындаш, циркуль, тағы да сол сияқты.) құралдармен жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақтауды айтамын.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары д

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!