Сабақ жоспары
|
Сабақ: № 18 |
Мектеп: Сарыбастау ауылндағы орта мектеп МДШО КММ |
|||||||
|
Пәні : |
Дүние жүзі тарихы |
|||||||
|
Күні: 11.01.2018 ж |
Мұғалімнің есімі: Аманбекова Ч.Б. |
|||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қайталау |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Азия мен Африка елдері туралы білімдерін бекіту |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Азия мен Африка елдері туралы түсінеді, дамуы туралы айта алады, қандай өзгерістер болғанын сипаттайды |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: топпен жұмыс істей отырып, жаңа сөздердің мағынасын түсінеді, қолдана білуді үйренеді |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба? |
||||||||
|
Оқушылар топта, жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады, жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қаілеті дамиды |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Дұрыс жазу дағдылары қалыптасады |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Азия мен Африка елдері |
|||||||
|
Жоспар: І. Ұйымдастыру «Алақан жылуы» шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне алақан жылуын сыйлау ІІ. Топқа бөлу: қазақша, орысша, ағылшынша санау арқылы топқа бөлінеді. І топ «Қазақ», ІІ топ «Орыс», ІІІ топ «Ағылшын»
«Тарихты білмей-өткенді, қазіргі жағдайды
білу, келешекті болжау қиын»-деп әл Фараби
айтқандай Сіздердің ойларыңызша тарих деген не? /ой
шақыру/ |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы |
Білу:
1. Англияның отарларын картадан көрсету
(Египет, Судан, Үндістан, Арабия
түбегі) 4 оқушы тарихшы қалған оқушылар БАҚ өкілдері ретінде қатысады. |
Оқулық Суреттер, |
||||||
|
Ортасы |
Жаңа сабаққа дайындық І.«Қызығушылықты ояту» Берілген анықтама тұсына термин
жазу Талдау: 5. Хронологиялық
есептер
тапсырмасыОқушы математикалық амалдарды орындағанда
сұрақтың жауабы
шығады. |
Оқулық, суреттер, атлас |
||||||
|
Аяқталуы |
Рефлексия. Кері байланыс: менің көңіл- күйім ... бүгінгі сабақта мен ... бұл сабақ маған .... Оқушылар тақырып бойынша ұққандарын, сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс – тілектерін жазады. Үй тапсырмасы. тақырыпты қайталау.
|
Бағалау парақшасы стикер |
||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс. |
||||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Азия мен Африка елдері туралы білімдерін бекіту 8- сынып
Ашық сабақ Азия мен Африка елдері туралы білімдерін бекіту 8- сынып
Сабақ жоспары
|
Сабақ: № 18 |
Мектеп: Сарыбастау ауылндағы орта мектеп МДШО КММ |
|||||||
|
Пәні : |
Дүние жүзі тарихы |
|||||||
|
Күні: 11.01.2018 ж |
Мұғалімнің есімі: Аманбекова Ч.Б. |
|||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қайталау |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Азия мен Африка елдері туралы білімдерін бекіту |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Азия мен Африка елдері туралы түсінеді, дамуы туралы айта алады, қандай өзгерістер болғанын сипаттайды |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: топпен жұмыс істей отырып, жаңа сөздердің мағынасын түсінеді, қолдана білуді үйренеді |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба? |
||||||||
|
Оқушылар топта, жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады, жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қаілеті дамиды |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Дұрыс жазу дағдылары қалыптасады |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Азия мен Африка елдері |
|||||||
|
Жоспар: І. Ұйымдастыру «Алақан жылуы» шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне алақан жылуын сыйлау ІІ. Топқа бөлу: қазақша, орысша, ағылшынша санау арқылы топқа бөлінеді. І топ «Қазақ», ІІ топ «Орыс», ІІІ топ «Ағылшын»
«Тарихты білмей-өткенді, қазіргі жағдайды
білу, келешекті болжау қиын»-деп әл Фараби
айтқандай Сіздердің ойларыңызша тарих деген не? /ой
шақыру/ |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы |
Білу:
1. Англияның отарларын картадан көрсету
(Египет, Судан, Үндістан, Арабия
түбегі) 4 оқушы тарихшы қалған оқушылар БАҚ өкілдері ретінде қатысады. |
Оқулық Суреттер, |
||||||
|
Ортасы |
Жаңа сабаққа дайындық І.«Қызығушылықты ояту» Берілген анықтама тұсына термин
жазу Талдау: 5. Хронологиялық
есептер
тапсырмасыОқушы математикалық амалдарды орындағанда
сұрақтың жауабы
шығады. |
Оқулық, суреттер, атлас |
||||||
|
Аяқталуы |
Рефлексия. Кері байланыс: менің көңіл- күйім ... бүгінгі сабақта мен ... бұл сабақ маған .... Оқушылар тақырып бойынша ұққандарын, сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс – тілектерін жазады. Үй тапсырмасы. тақырыпты қайталау.
|
Бағалау парақшасы стикер |
||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс. |
||||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған шаралар тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













