Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Өскемен қаласы әкімдігінің «Оралхан Бөкей атындағы №44 лицейі» КММ
«Өзiн-өзi тану» сабағының жоспары
Бөлім |
Адам болам десеңіз ... |
|||
Педагогтың аты – жөні |
Советова Мейрамгуль Ергазыкызы |
|||
Күні |
04.02.2022 ж |
|||
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
№ |
19 |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Батылдық пен табандылық |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мінезді тәрбиелеу |
|||
Құндылығы |
Дұрыс әрекет |
|||
Қасиеттері |
Батылдық, табандылық, уәдені орындау. |
|||
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға батылдық пен табандылық ұғымдары туралы түсінік бере отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. |
|||
Міндеттері |
|
|||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі. (5 минут) |
Сәлемдесу. Сәлеметсіздерме оқушылар Кезекші рапорты. (слайдтағы 4 жолды оқу) Мейірімді жүрекпен, Ақпейілді тілекпен, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық – деп сабағымызды бастайық. Оқшыларды 3 топқа бөлу. 5Т ережесін сұрау (слайд №3) Сабағымызды жақсы көңіл-күймен жалғастыру үшін сыныпта ынтымақтастық ахуалын қалыптастырып алайық. Тыныштық сәті «Нұрға бөлену» мәтінін оқу Тыныштық сәті Ыңғайланып отырыңыздар,
денелеріңізді түзу ұстаңыздар. Аяқ - қолыңызды айқастырмаңыз,
қолыңызды тізеге немесе үстелге қоюға болады. Көздеріңізді
жұмуларыңызды өтінемін. |
Оқушылар сәлемдеседі Оқушылар 3 топқа бөлінеді I топ: Батырлар II топ: Мықтылар III топ: Төзімділер Оқушылар ережені айтады Көздерін жұмып отырады. Алған әсерлерімен бөліседі. |
«Хрустальная грусть» композициясы |
|
(6 минут) |
«Өрт» мәтінін оқып келу. Сұрақтар: • Мақсұттың бойына сіңген жақсы әдеттерінің бірі неде еді? • Мақсұттың бұл іс-әрекетінің себебі неде? • Батылдық қандай жағдайларда көрініс береді? • Мақсұттың іс-әрекетінен қандай үлгі алуға болады? • Батыл адамның бойында қандай қасиеттер болуы керек? • Өзіңнің батылдық танытқан кезің болды ма? Қалайша? Бағалау Жаңа сабақтың тақырыбы: Батылдық пен табандылық «Миға шабуыл» сұрақтары: 1.Батылдық сөзін қалай түсінесіңдер? 2.Табандылық таныту, табанды бала дегенді қалай түсінесіздер? Оқушылардан сабақтың мақсатын сұрау. |
Талдау бойынша сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын ашады. Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабаққа дайындалады |
Оқулық. wikipedia.org |
|
(4 минут)
|
Оқушылар дәйек сөзді дәптерге жазып, мағынасын ашып, өз ойларымен жеткізеді.
«Батыл болмай, батыр
болмайды» Сұрақтар:
Бойында батылдығы бар адам батыр бола алады.
Ал батыл болу үшін өжет, төзімді,шыдамды, сабырлы, ата-анасын,
елін, жерін сүйетін, қорқуды бімейтін адам болу керек. Ондай адам
батыр бола алады. Сондықтан да халық «Батыл болмай, батыр болмайды»
деп тегін айтпаған. Адам батыл болу үшін бала күнінен денесін
шынықтырып, салауатты өмір сүру керек. Халық батырларының өмірін
мақтаныш, үлгі тұта білейік. |
Оқушылар бір неше рет қайталап, дәптерге жазады, мағынасын ашады. |
Интербелсенді тақта, презентация, жұмыс дәптері |
|
(8 минут) |
Мұғалім сыйы Шыншыл бала
Сұрақтар: • Абдулқадыр Гейланиге анасы қандай өсиет айтты? • Шыншыл баланың бойынан қандай жақсы қасиеттерді көруге болады? • Қарақшылардың тәубеге келуіне не себеп болы? • Бұл бейнероликті неліктен «Шыншыл бала» деп атаған? «Шыншыл бала-батыл бала» |
Оқушылар мәтін бойынша бірлесіп жұмыс жасайды, сұрақтарға жауап береді қорғайды. |
Бейнеролик |
|
(15 минут) |
3-тапсырма Батылдық дегеніміз ... Батыл іс деп ... Батыл адамның бойында ... Батыл болу ... мен бағалаймын смайликтер арқылы 2. Постер жасау. Сіздер мұқият қарап отырыңыздар қазір бір-бірлеріңізді бағалайсыздар. 3.Берілген мақал-мәтелдердің жалғасын табу. 1)Батылдық — батырлықтың сауыты. 2)Жалғыз болсаң батыл бол. 3)Батылдық — бақыттың жартысы. 4)Батыл болсаң, батыр да боласың. 5)Батыр мың қол бастайды, Шешен тар жерде сөз бастайды. 6)Шымшықтан сұңқардың батылдығын күтпе. 7)Батырға оқ дарымайды, Батылға жау жоламайды. 8)Ер жігіт ел үшін туады, ел үшін өледі. 9)Ер басына күн туса, Ереуіл атқа ер салар. 10)Болат қайнауда шынығады, Батыр майданда шынығады. Оқушылар өзара бағалайды әр жұпты ым-ишара арқылы |
Берілген сөз тіркестерін пайдалана отырып, оқушылар өз ойларын жалғастырып жазады Әр топ өздеріне берілген суреттерге байланысты постер қорғайды. Берілген мақал-мәтелдердің жалғасын табады. |
Оқулық 86 бет, плакат, стикер, маркер, қима қағаздар. |
|
(2 минут) |
Енді күнделігімізді ашып үй тапсырмасын жазып алайық. «Табанды бала» мәтінін оқып келу. 1 топ- «Батыл», «Табанды» сөздеріне сөзжұмбақ құрау; 2 топ- «Табанды бала» қандай деп елестетесіздер сурет салу; 3 топ- ребус жасау; |
Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазып алады. |
Оқулық 87 бет |
|
578тг - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған Ұқсас материалдар Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған Сертификатталған тренер жасаған 01.01.2023 17 863 13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Барлық пәндер Барлық материалдар Барлық сыныптар Іс-шаралар кестесі Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары |