Материалдар / Ашық сабақ Бекіту 3-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Бекіту 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Маусым 2022
461
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Тұрар Рысқұлов атындағы орта мектебі және МЖИ» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика


Бөлім:

Жазбаша көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні

Қуатбекқызы Аида

Күні:

18.05.2022ж

Сынып: 3 А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану

3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады және үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыра алады.

Көптеген оқушылар: есептеу тәсілдерін түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: логикалық тапсырма орындай алады.

       Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


3 мин


Өткен білімді еске түсіру


5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуы.

Өткен тақырыпқа шолу:

Үйге берілген есепті тексеру. 21-22 бет 5,6-есептер

Оқу материалын жариялау: «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді.

- Өткен сабақтарда қандай тақырып өттік?

-Қандай тапсырмалар орындадық?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда да бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін бекітуге арналған тапсырмалар орындайтын боламыз.Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Топқа бірігеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтырылады.

презентация

Жаңа білім

30 мин
















































(Ұ) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс . «Ойлан, тап!»

1) Қазақстанда 50000-ға жуық көл бар екенін білесіңдер ме? Олардың 9-ы ірі көлдер. Өрнектердің мәнін тауып, өсу ретімен орналастырыңдар. Сонда суының емдік қасиеті бар көлді анықтайсыңдар.

580:4=145-А 350:2=175-л

740:4=185-a 154*5=770-к

145*6=870-ө 235*4=940-л

2) (Ө.ж) «Кім жылдам?» әдісі.

3)Баған түрінде жаз және есепте. Тақтамен жұмыс.

4) Есепті шығарыңдар.

А) Көлде демалушылардың 330-ы теплоходпен, ал олардан 2 есе кем адам желкенді қайықпен серуендеді. Көлде барлығы неше адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді?

Ш: 330+330:2=495

Ж: Көлде барлығы 495 адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді.

«Сергіту сәті»

5) Баған түрінде жаз және есептеңдер. Дұрыстығын тексеріңдер. «Wort wall» әдісі

175*4=700 870:6=145 225*4=900 390:2=195

115*2=230 690:5=138 114*5=570 920:8= 115

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

-Үш амалмен орындалатын есеп құрастырып шығар.

6) Есепті шығарыңдар. Жұптық тапсырма

А) Көлдің тереңдігінің 1/6 бөлігі 14 метрді құрайды. Көлдің жалпы тереңдігін тап.

Ш: 14*6=84

Ж: Көлдің жалпы тереңдігі 84 м.

7) Сызба бойынша өрнек құрастырып, амалдардың орындалу ретін анықтаңдар. Оның мәнін табыңдар.


750:6*2+118*5=250 +590=840

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

Кері есеп құрастырып шығар.


(Ж) 3- тапсырмада жұппен жұмыс жүзеге асады.

Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

Тапсырма орындайды.


















Көңіл-күйді көтеру, қимылдар жасайды














Тапсырма орындайды.
















Тапсырма орындайды.

Дескриптор:

Өрнектердің мәнін тауып, өсу ретімен орналастырады мәнін анықтайды-2балл.





- Есептің шешуін, жауабын табады-1балл.


-Баған түрінде жазып, есептейді-1балл


Дескриптор:

-Шешуін, жауабын табады-2 балл


Дескриптор:

Баған түрінде жазып есептейді, тексереді-2балл


Дескриптор:

-Шешуін, жауабын табады-1 балл



Дескриптор:

Сызба бойынша өрнек құрастырады, амалдардың орындалу ретін анықтайды,мәнін табады-1балл








Дескриптор:

Есептің шешуін, жауабын табады-2балл.


Өрнек құрап мәнін табады-1балл.


Дескриптор:

Амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін табады-2балл.




Оқулық

дәптер









































Кері байланыс

5 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды.

Оқу тапсырмасы: 23-бет №8, 9

Кері байланыс жасайды.


ҚБ қойылады.







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!