Сабақтың
тақарыбы
|
Білім алушылардың Алғашқы
әскери және технологиялық дайындық тарының мақсат-міндеттері және
мазмұны.
|
Күні:
10.09.2022ж
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Карагойшин Б.
М.
|
Сынып:
10
|
|
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары:
|
Білім алушылардың Алғашқы
әскери және технологиялық дайындық тарының мақсат-міндеттері
және құқтары мен
таныстыру
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: Алғашқы әскери және
технологиялық дайындық тарының мақсат-міндеттері және
мазмұны біледі
|
Оқушылардың басым
бөлігі: Алғашқы әскери және
технологиялық дайындық тарының мақсат-міндеттері және
мазмұны біледі
біледі.
|
Кейбір
оқушылар: Алғашқы әскери және
технологиялық дайындық тарының мақсат-міндеттері және
мазмұны біледі
.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар: Бейнелеу, талқылау және
көрсету арқылы өзінің АӘТД бойынша түсінігін
көрсетеді.
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер: Саптық дайындық, Әскери топография , Әскери робот техника ,
Өмір қауіпсіздігі негіздері
|
Сыныптағы диалог/жазылым
үшін пайдалы тілдік бірліктер: айтылымын жақсарту
ауызша сөйлеу дағдылары дамиды, сұрақтар қоя
алады.
|
Талқылауға арналған
тармақтар: топтарға бөлініп берілген
тапсырмаларды талқылайды.
|
Жазылым бойынша
ұсыныстар: эссе
|
|
Алдыңғы
тақырып
|
Кіріспе
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар мен (төменде жоспарланған
жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
5 минут
|
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады,
оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт
көрінісін тексеру.
|
АӘТД
кабинеті
|
Ортасы
30 минут
|
Оқу орнында
алғашқы әскери дайындықты ұйымдастырудың заңнамалық негізін
қарастырғанда оқушыларға Қазақстан Республикасы
Конституциясының 36-бабындағы талаптарды жеткізу, оқу орнында
алғашқы әскери дайындық ҚР «Әскери
қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» заңы, Қазақстан
Республикасы Қорғаныс министрінің «Бастапқы әскери
дайындық қағидаларын бекіту туралы» бұйрығы талаптары негізінде
жүргізілетінін түсіндіру керек.
Басшылыққа алатын кұжаттардағы талаптарды айта
отырып, АӘТД мемлекеттік маңызға ие екендігіне
оқушылардың көзін жеткізу,
сондай-ақ пәннің мақсаты мен міндеттерін түсіндіру
керек.
АӘТД бойынша сабақты өткізу тәртібі туралы
айтатын болсақ, оқу бағдарламасының мазмүнын, оны орындау тәртібін,
оқулық және электрондық қосымшаның мазмұнын, оқушылардың білім
деңгейіне және икемділіктеріне қойылатын талаптарды қысқаша айтып
өту қажет. Сабақтың бүл бөлімінде окушылардың міндеттерін, сабақта
және сыныптан тыс іс-шараларды өткізу кезінде өзін-өзі ұстау
тәртібін
|
Плакат,маркер, постер, түрлі
түсті қағаздар, таныстырылым.
|
|
және оқу
орнындағы АӘТД сабақтары үшін белгіленген киім
үлгісін, қажетті оқу құралдары мен жабдықтарды
түсіндіру керек. Сабақтың соңында командир мен оқушылардың
сабақ басындағы және
соңындағы іс-әрекеттерін түсіндіру, көрсету
және жаттығу өткізген абзал.
Бұл сабақ әңгімелеу, түсіндіру, керсету жэне
жаттығу түрінде етуі мүмкін.
Оқушылардың АӘТД сабақтарындағы құқтары мен міндеттері
10 минут
3. Постер қорғау
. 5 минут
|
|
Аяқталуы
5 минут
|
Рефлексия
Оқушылар өз позициясын
түсіндіре отырып , сөйлемдерді жалғастырады : Сөйлемдерді толықтыру
ұсынылады .
-патриот - бұл
.......
- Өз отанымды қорғау деген -
..........
-Егер мен Қарулы Күштерде
ұызмет етсем , мен ....... әскерін таңдаған болар едім , себебі
........
|
Стикерлер, макеттер, практикалық оқу
жаттығу орындары
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіру қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау- оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ –мен байланыс.
Құндылықтардағы байланыс
|
- үлгерімі төмен
оқушыларға ЖАДА ұйымдастыру арқылы деңгейлік тапсырмалар
беремін.
- Қабілеті жоғары
оқушыларға жоғары дәрежелі сұрақтар
қоямын.
|
-
Табыс
критерийлері
-
Бағалау
критерийлері
-
Бірін-бірі
бағалау
-
Өзін-өзі
бағалау
-
Бағалау
парақшалары
-
Кері
байланыс
|
Оқушылардың ойлау
қабілетін, ой-өрісін дамыту.
Оқушыларды өз-бетінше
ізденуге, бағалауға, адамгершілікке
тәрбиелеу.
|
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы
ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болы ма? Мен берілген уақыт
ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай
екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеру)?
1:
______________________________________________________________________________
2:
______________________________________________________________________________
Қандай
екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды
да,
оқуды да
ескеру)?
1:
______________________________________________________________________________
2:
______________________________________________________________________________
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды жетілдіруге көмектесетінен не білдім?
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
|