Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Жануарлардың
бөліп шығару жүйелері. Жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің
құрылысын салыстыру.
|
Бөлім: |
«Бөліп шығару» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
19.01.2024 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануарлардың бөліп шығару жүйелері. Жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру. § 35. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың зәр шығару жүйелерінің құрылысы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.5.3 - омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын салыстырады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Рандом арқылы топқа бөлу. |
Оқушылар ұстазымен амандасады, Топқа бөлінеді. |
Мақсаты: Кездейсоқ бөлу арқылы оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Рандом |
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Тарсия әдісі арқылы тапсырма беру |
Тарсия әдісі арқылы тапсырма орындау. |
Топта бірін бірі бағалайды. |
Тарсия карточкалары |
|
Жаңа сабаққа кіріспе Мағынаны білу |
«Суретті сөйлет» әдісі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой талқылау.
|
Мағынаны білу үшін суретті сөйлетеді, ой бөліседі, өз білгенін айтады; |
Мақсаты: Функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
презентация
|
|
Сабақтың ортасы мағынаны түсіну |
|
31-п топта бөліп алып оқуға тапсырма беріледі. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Бірін –бірі бағалау. |
оқулық
|
|
Сабақтың ортасы
|
1-топ Қарапайымдар, жалпақ құрттар Жұмыр құрттар, буылтық құрттар 2-топ, Ұлулар, Шаянтәрізділер, өрмекшітәрізділеер 3-топ Балықтар, қосмекенділер, жорғалаушылар, құстар, сүтқоректілер. 4-топ теле бағдарама 5-топ теле бағдарлама
|
Топ оқушыларымен біре постер салады.
Постерді қорғау |
Топта бірін бірі бағалау.
Топтар бірін бірі бағалау. |
П |
|
Сабақтың ортасы мағынаны
талдау |
Кесте тотыруға тапсырма беру.
|
Бағалау критерийі: - Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйелерінің құрылысын анықтайды; |
Дескриптор: - омыртқасыз жануар түрлері мен бөліп шығару мүшелерін сәйкестендіреді – 2 балл;- омыртқалы жануар түрлері мен бөліп шығару мүшелерін сәйкестендіреді-2 балл; |
оқушы алдындағы оқулықтар, оқушының жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы мағынаны жинақтау |
Оқушыларға бұгінгі тақырып бойынша алған білімдерін жинақтау тапсырмасы беріледі. Quzizz Тапсырмасын орындау.
|
Бағалау критерийі: - омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың зәр шығару жүйесінің ерекшеліктерін зерделейді; |
Дескриптор: - омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесінің мүшелерін анықтайды ; -омыртқалы жануарлардың зәр шығару жүйесінің мүшелерін атайды – |
Презентация, оқушы алдындағы оқулықтар, оқушының жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Кері байланыс
Үй тапсырма беру.
|
Spinthewheel арқылы кездейсоқ оқушыларға сұрақ қою. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, кері байланысын тыңдайды.
31-п оқу, кесте сызып толтыру. Оқулық ... беттеріндегі суреттерді пайдалана отырып, дәптерге кесте сызып толтырыңдар. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. ҮТ жазып алады. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». |
|
|
Жануарлар тобы |
Түрлері |
Омыртқалы немесе омыртқасыз |
Зәр шығару мүшелері |
Мекен ету ортасы |
|
Қарапайымдар |
амеба,эвглена |
Омыртқасыз |
Жиырылғыш вакуоль |
су |
|
Жалпақ құрттар |
Ақсұлама |
Омыртқасыз |
Жұлдыз тәрізді жасушалар |
Жер үсті |
|
Буылтық құрттар |
жауынқұрты |
Омыртқасыз |
Метанефридиялар |
Топырақ асты |
|
Шаянтәрізділер |
Өзен шаяны |
Омыртқасыз |
Жасыл бездер |
Су |
|
Өрмекшітәрізділер Жәндіктер |
Өрмекші, қоңыз |
Омыртқасыз |
Мальпигийй түтікшесі |
Жер үсті |
|
Балықтар |
Сазан |
Омыртқалы |
Бүйрек, несепағар, зәршығару түтікшесі |
Су |
|
Қосмекенділер |
Көл бақа |
Омыртқалы |
Бүйрек, несепағар, зәршығару түтікшесі |
Су, құрылық |
|
Құстар |
Торғай |
Омыртқалы |
Бүйрек, несепағар, қуық, зәршығару түтікшесі |
құрылық |
|
Сүтқоректілер |
Сиыр |
Омыртқалы |
Бүйрек, несепағар, зәршығару түтікшесі |
құрылық |

|
Жануарлар |
Бүйрек |
Жиырылғыш вакуоль |
Метанефридиялар |
Жасыл бездер |
Мальпигийй түтікшесі |
Жұлдызтәрізді түтікше |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қарапайымдар |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпақ құрттар |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Буылтық құрттар |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Шаянтәрізділер |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: ZardkhanШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ биология. Бөліп шығару
Тақырып бойынша 29 материал табылды
Ашық сабақ биология. Бөліп шығаруМатериал туралы қысқаша түсінік
Бөліп шығару тақырыбына ашық сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Сабақтың барысы:
|

остеер,
маркер












