«Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі» ММ
«№ 2 орта мектеп» КММ
Тақырыбы:Сақтар.
.
Ашық сабақ.
10 сынып.
Мұғалім: Сактаганов Б.Б.
Жітіқара қаласы
Сабақтың тақырыбы: Сақтар.
Сабақтың мақсаты:
а)білімділік:Оқушылардың алған білімдерін жүйелеу, білімге деген
құштарлығын арттыру, зияткерлік қабілетін дамыту. Өткен тақырыптар
бойынша алған білімдерін тереңдету, толықтыру, қорытындылау.
б) тәрбиелік: Оқушыларды отаншылдық, демократизм идеяларына баулу;
Болашақ Қазақстанды өркендететін өздері екендігін сезіндіру.
в) дамытушылық: Оқушылардың алған білімдеріне сүйене отырып, олардың осы тақырып жөніндегі білімдерін қайта етеріне түсіру.
Одан әрі дамыту бағытында түрлі тапсырмалармен жұмыс жұргізіп, сұрақтарды беру арқылы ой-өрісін дамыту.
Сабақтың түрі: Білімді бекіту (Қайталау сабағы)
Сабақтың оқыту әдістері: «Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлау» технологиясының стратегиялары; талдау жүргізу, ой қозғау, сұрақ – жауап, ауызша баяндау,жарыс сабақ, интерактивті тактамен жұмыс жұргізу.
Сабақтың формасы: топтық,жеке,интерактивті.
Сабақтың көрнекілігі және техникалық жабдығы: Интерактивті тақта, карта, карточкалар, суреттер,тірек-сызбалар.
Пәнаралық байланыс: География, әдебиет,математика.
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі.
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, дәрісхана тазалығын ретке келтіру.
б) Сабақтың мақсатын хабарлап, оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үш топқа бөлінген оқушылар жеке-жеке отырғызылады.
І-топ «Атамекен»
ІІ-топ «Бәйтерек»
ІІІ-топ «Елорда»
2.Үй тапсырмасын тексеру.
I. Мағынаны ажырату. Ойын: Не? Қайда? Қашан?
1топ. Кім?
1.Сактар туралы жазған Қытай тарихшысы?
2.Сактарды азиялық скифтер деп атаған ғалым?
3.Сақтар туралы археологиялық жұмыстар жүргізген ғалым?
2 топ. Қашан?
1.Сақтар қай ғасырда мекен еткен тайпа?
2.Қай жылы Дарий сақтарға шабуыл жасады?
3.Алтын киімді адам кашан табылды?
3 топ. Қайда?
1.Сақтар қай жерде мекен еткен тайпа?
2.Сақ-парадарайа қайда мекен еткен сақтар?
3.Алтын киімді адам қайда табылды?
II. Кестемен жұмыс.
1.Деректерде сақтар қалай аталды.
2.Тарихи оқиғалар болған мерзімі.
3.Алтын киімді адам.
III. Тапсырмалармен жұмыс жасау. 1 тапсырма. Сақ қоғамының әлеуметтік үш тобының белгілері .
2 тапсырма. Сақ тайпаларының негізгі үш тобы.
3 тапсырма.Деректі сөздерінің авторлары.
IV. Математикалық ойын.
1.(9*10)+(200+200)=490
2.(250+250)+(7+10)=570
3.5*1+3=8
V.Аннограмалық жұмыс.
Сортими Томирис
Йадри Дарий
Қашры Шырақ
Тепнамси Спитамен
Ирк Кир
VI. Кластер.
1.Сақ қоғамы.
2.Сақтардың шаруашылығы.
3.Сақтардың мәдениеті.
Үйге тапсырма: &6-7.
43 беттегі қорытынды тапсырмалар.
Cақтар туралы презентациялар жасау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Cактар" 10 сынып
Ашық сабақ "Cактар" 10 сынып
«Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі» ММ
«№ 2 орта мектеп» КММ
Тақырыбы:Сақтар.
.
Ашық сабақ.
10 сынып.
Мұғалім: Сактаганов Б.Б.
Жітіқара қаласы
Сабақтың тақырыбы: Сақтар.
Сабақтың мақсаты:
а)білімділік:Оқушылардың алған білімдерін жүйелеу, білімге деген
құштарлығын арттыру, зияткерлік қабілетін дамыту. Өткен тақырыптар
бойынша алған білімдерін тереңдету, толықтыру, қорытындылау.
б) тәрбиелік: Оқушыларды отаншылдық, демократизм идеяларына баулу;
Болашақ Қазақстанды өркендететін өздері екендігін сезіндіру.
в) дамытушылық: Оқушылардың алған білімдеріне сүйене отырып, олардың осы тақырып жөніндегі білімдерін қайта етеріне түсіру.
Одан әрі дамыту бағытында түрлі тапсырмалармен жұмыс жұргізіп, сұрақтарды беру арқылы ой-өрісін дамыту.
Сабақтың түрі: Білімді бекіту (Қайталау сабағы)
Сабақтың оқыту әдістері: «Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлау» технологиясының стратегиялары; талдау жүргізу, ой қозғау, сұрақ – жауап, ауызша баяндау,жарыс сабақ, интерактивті тактамен жұмыс жұргізу.
Сабақтың формасы: топтық,жеке,интерактивті.
Сабақтың көрнекілігі және техникалық жабдығы: Интерактивті тақта, карта, карточкалар, суреттер,тірек-сызбалар.
Пәнаралық байланыс: География, әдебиет,математика.
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі.
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, дәрісхана тазалығын ретке келтіру.
б) Сабақтың мақсатын хабарлап, оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үш топқа бөлінген оқушылар жеке-жеке отырғызылады.
І-топ «Атамекен»
ІІ-топ «Бәйтерек»
ІІІ-топ «Елорда»
2.Үй тапсырмасын тексеру.
I. Мағынаны ажырату. Ойын: Не? Қайда? Қашан?
1топ. Кім?
1.Сактар туралы жазған Қытай тарихшысы?
2.Сактарды азиялық скифтер деп атаған ғалым?
3.Сақтар туралы археологиялық жұмыстар жүргізген ғалым?
2 топ. Қашан?
1.Сақтар қай ғасырда мекен еткен тайпа?
2.Қай жылы Дарий сақтарға шабуыл жасады?
3.Алтын киімді адам кашан табылды?
3 топ. Қайда?
1.Сақтар қай жерде мекен еткен тайпа?
2.Сақ-парадарайа қайда мекен еткен сақтар?
3.Алтын киімді адам қайда табылды?
II. Кестемен жұмыс.
1.Деректерде сақтар қалай аталды.
2.Тарихи оқиғалар болған мерзімі.
3.Алтын киімді адам.
III. Тапсырмалармен жұмыс жасау. 1 тапсырма. Сақ қоғамының әлеуметтік үш тобының белгілері .
2 тапсырма. Сақ тайпаларының негізгі үш тобы.
3 тапсырма.Деректі сөздерінің авторлары.
IV. Математикалық ойын.
1.(9*10)+(200+200)=490
2.(250+250)+(7+10)=570
3.5*1+3=8
V.Аннограмалық жұмыс.
Сортими Томирис
Йадри Дарий
Қашры Шырақ
Тепнамси Спитамен
Ирк Кир
VI. Кластер.
1.Сақ қоғамы.
2.Сақтардың шаруашылығы.
3.Сақтардың мәдениеті.
Үйге тапсырма: &6-7.
43 беттегі қорытынды тапсырмалар.
Cақтар туралы презентациялар жасау.
шағым қалдыра аласыз













