Материалдар / Ашық сабақ "Достық" М. Твен 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Достық" М. Твен 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
әріптестерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қараша 2020
570
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады




Тексерілді:

Пән: Әдебиеттік оқу

Бөлім:Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Сынып: 3«Ә»

Мектеп:№15 мектеп-лицей

Мұғалімнің аты-жөні:Мактабаева А.А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Нағыз достық

Марк Твен «Батылдық»

Оқу мақсаттары

3.2.6.1 кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау

3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

3.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар,көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: шығарманың жанрлық ерекшелігін анықтай алады, кейіпкердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып баға береді

Көпшілік оқушылар:кейіпкердің мінез-құлқының өзгеру себебін талдау жасай алады, сөйлеу барысында суреттерді қолданады

Кейбір оқушылар: кейіпкердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептеріне баға беріп,өзінің бойындағы қасиеттерді байланыстырады.

Бағалау критерийлері

  • Шығарманың жанрлық ерекшелінгін анықтай алады;

  • Кейіпкерлердің портретін сипаттайды

  • Кейіпкерлердің іс-әрекетіне қарап мінез-құлқына баға береді

  • Сөйлеу барысында суретті қолданады

Тірек сөздер

Батылдық,нағыз дос, түйреуіш,найзағайдай жарқ етті

Құндылықтарды дарыту

жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру.Өзара көмек, достық, адалдық, шығармашылық құндылықтары қалыптасады

Пәнаралық байланыстар

Диалог, өз ойын білдіруде сөздерді орынды қолдану кезінде қазақ тілі пәнімен байланыс жасалады.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, суреттер, мақал-мәтел,

Алдыңғы білімді игеру

Шығарма жанрларын біледі, сөйлеу барысында суреттеі қолдана алады.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

1-5минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Тұрып алып кәне біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шетке

Қандай жақсы бір тұру

Қандай жақсы дос болу!



1-қатар: «Мейірімділік»

2-қатар: «Қамқорлық»

3-қатар: «Адалдық»

Досым ,саған сенемін, сеніп өтем!

Жолы бөтен демеймін,жөні бөтен.

Достық деген- адамның көрігі екен,

Достық деген-адамның серігі екен.

Тыңдалым

1. Видеожазбаны оқушылар назарына ұсыну.

2.Бұл ой сергек оқушылардың ұйымшылдыққа деген ынта-ықыластарын арттыруға бағытталған.

А

«Менің ойым» әдісі

Дос деген кім? Досыңыздың басына қиындық түсті, не істейсіз? Досыңды неге теңер едің? Менің достарым көп болу үшін не істеуім керек?

йтылым







-Достық туралы не білеміз?

-Батылдық деген не?

-Батыл болу не үшін қажет?






















Сабақтың ортасы

































Оқылым

Білу. Мәтінмен жұмыс

« Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі

Дескриптор:

1. Мәтінді мәнерлеп оқиды.

2. Кейіпкерлерін атай алады

3.Мәтін мазмұнын айта алады

Нағыз дос сен қателік жіберген кезде жаныңнан табылады. Ал сен дұрыс жүрсең,бәрі сенімен бірге

Марк Твен

Қанатты сөздер мақал-мәтелдерге ұқсас. Ол терең ойға құрылған көлемі шағын нақыл сөздерге жатады. Көбінесе қанатты сөздердің авторы болады. Кестені толтыру.

Жазылым

Дәптермен жұмыс.

5 жолды өлең (Дос)

Жанры

Ұқсастығы

Айырмашылығы

Мақал- мәтелдер



Қанатты сөздер



1-тапсырма

Марк Твен «Батылдық» мәтінін «Бағытталған оқу» әдісі арқылы оқу. Мәтінннің бір бөлігін оқығаннан кейін оқиға қалай жалғасады деп оқушылардан сұраңыз. Оқушылар өз ойын білдіргеннен кейін келесі бөлігін оқып, жасаған болжамдарымен салыстыру. Осылайша мәтінді тұтас оқиды.Мәтін бойынша сұрақтар қойылады. Түсініксіз сөздермен жұмыс жүргізіледі.

-Сабақ кезінде сыныптағы оқушылар неге тып- тыныш отыр деп ойлайсыңдар?

-Том неге Доббис мырзаның әр қимылын бақылап отырды?

-Мұғалім неліктен ашуланды? Себебін мысалмен дәлелде.

-Том Беккиді неге құтқарғысы келді?

-Том неліктен мойындады?

-Сенің ойынша Томның жасаған әрекеті дұрыс па?


Саралау:Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады,бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі.

5 жолды өлең (Дос)

ҚБ «Көңілді смайликтер»

Оқушылар бір -бірінің жұмысын бағалау арқылы әр жұмысында нені жақсарту керектігін анықтайды

2-тапсырма

«Ойлан, бөліс» әдісі

Кейіпкердің іс-әрекеті неге өзгергенін мәтінге сүйеніп түсіндір.

Беккидің іс-әрекетіне деген Томның бастапқы ойы қандай еді? Ол неліктен пікірін өзгертті деп ойлайсың?Томның іс-әрекетіне баға бер.

Саралау:Кейіпкердің іс-әрекеті неге өзгергенін мәтінен тауып, түртіп алады жәнеөзгерген себептерін талқылап ортада түсіндіреді

3-тапсырма

Суреттерді қолданып, мәтіндегі оқиғаны әңгімелеп айт.


Саралау: тапсырма бойынша саралау жасалады. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Кейбір оқушыларға жетекші сұрақтар қойылады.

ҚБ оқушылардың бірін – бірі бағалауы.

4-тапсырма

Мәтін әрі қарай қалай жалғасты деп ойлайсың? Доббис мырза не істеуі мүмкін? Том не істейді? Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады.

С

Суреттегі кейіпкерлер қайткенде достаса алады?

аралау:тапсырма арқылы саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі.Кейбір оқушыларға сөздер мен сөз тіркестері ұсынылады.


Оқулық 60 бет

































Маркер, оқулық, А3, желім, қима қағаздар





















Сабақтың соңы

37-40 минт








Саралау

Тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Кейбір оқушыларға қолдау көрсетіледі. Жетекші сұрақтар қойылады, сөздер мен сөз тіркестері беріледі. Оқушылар бірлесе жұмыс жасайды, бір – біріне көмектеседі. Өзіне деген сенімділік артады.

Бағалау

«Бір- бірін бағалау» әдісі

«Смайликтер» әдісі

Дескриптор

  • Кейіпкердің мінез

құлқы мен іс-әрекеттерін сипаттайтын бөлікті табады

  • Кейіпкердің көңіл

күйінің өзгеру себебін анықтайды

  • Кейіпкерді сипаттап

мінездеме береді

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

сыныптағы ережені сақтау ескеріледі.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!