Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Ашық сабақ "Дүние жүзі мұхит проблемалары
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Сабақтың
тақырыбы:
Дүниежүзілік
мұхиттың проблемалары
(ластануы)
Мұғалімнің аты-жөні:
Мизамбаева Г.Ұ
Күні:
19.12.18
СЫНЫП:
7
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатыспағаноқушылар
саны: 0
Сабақнегізделген оқу
мақсаттары
7.3.3.8 -Дүниежүзілік мұхит
проблемаларын топтастырып, шешу жолдарын
ұсынады
Сабақ
нәтижесі:
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады:Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:Топтық жұмысты бірлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс
берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
Бағалау
критерийі
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
Тілдік
құзіреттілік
Дүниежүзілік
мұхиттың проблемалары
Ресурстар
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
Мақал-мәтел қағаздарын топ
құрамындағы оқушылар саны бойынша үшке, оларды араластырып,
оқушыларға таратып беру керек. Оқушылар мақал-мәтелді құрастырып
бүтін мақал шығарады. Сол арқылы топтарға
бөлінеді.
2.Психологиялық ахуал
қалыптастыру: 1 минут
«Өзара жимиямыз»
тренинг
3.Үй тапсырмасын
тексеру(Алдыңғы
оқу)-Мұхиттармен байланысты
апаттар
-Мұхиттарда қандай апаттар
болады?
-Торнадо дегеніміз
не?
-Тропиктік циклондар
(дауыл,тайфун,т.б)
3.Белсенділік тапсырмаларды
орындау
(конверт
сұрақтары)
Бағалау парағын толтырып шетке
қоямыз.жақсы
4.Қосымша материалдарды сұрау
(өз қалауларымен)
5.Жаңа білім " Дүниежүзілік
мұхиттың проблемалары "
Мақсаты: 7.3.3.8 -Дүниежүзілік
мұхит проблемаларын топтастырып, шешу жолдарын
ұсынады
Қолданылатын
тірек-сөздер:
1 топ "Аллаға жағайын
десең-азаның болсын",
"Қазыға жағайын десең-қазаның
болсын"
2 топ"Білегіңе сенбе, біліміңе
сен"
3 топ "Шешен сөз бастар,Батыр
қол бастар"
Алтын ереже таныстыру
:
1
минут
1.Мұғалімге
бағыну
2.Бірін-бірі
тыңдау
3.Уақытты үнемді
пайдалану
4.Сабаққа ынтамен
қатысу
5.Тыныштық
сақтау
6.Мадақтау
«Өзара жымию»
тренинг, қағаздар, қалам.
Жаңа
білім
10
минут
5.Жаңа
білім" Дүниежүзілік мұхиттың
проблемалары "
Мақсаты: 7.3.3.8 -Дүниежүзілік мұхит
проблемаларын топтастырып, шешу жолдарын
ұсынады
Оқулық,
мәтіндер.
Сабақ
ортасы
10
минут
Білімді
өзектеу
Жаңа тақырыпты
түсіндіру.түйінді түсініктерді жазу,тақырыптың негізгі едеяларына
тірек сызбалар құру.Бірлескен талқылау және формативті
бағалау
1.Жұптық
жұмыс(оқулықпен жұмыс)-әр топтан 1
бала сөйлесін
Жұмысты талқылау және
қорғау.Өзара бағалау
(Бағалау парағын толтырып
шетке қоямыз)
2.ДЖМ ластануы (тыңдалым )-
Постер қорғау 5 мин
(видео)
Постерге қойылатын
талаптар:
1.Тақырып мазмұнын аша білу (3
балл)
2.Ғылыми түрде жеткізе білу (3
балл)
3.Эстетикалық көркемділігі (3
балл)
4.Қолданылатын ресурстар
тізімі (3 балл)
жалпы 12
балл
1.Кластер құруға үлестірмелі
материалдар
2.Оқулық,атлас, физикалық
карталар,
түрлі-түсті
маркерлер
Сергіту
сәті
2
минут
"шакензоооо"
Сабақ
соңы
10
минут
Сабақты қорыту
Топтық жұмыс
I.топта
талқылаймыз
1 "Мұхит табиғатын сақтау және
мұхитты ластанудан қорғау"
2."Мұхиттың табиғатына
антропогендік әсер ету"
3."Экологиялық
зардаптары"
II.Постер жасауға кірісеміз (5
мин)
Тыңдау (топтар алмасады) Пікір
алмасу және талқылау
Қорытынды (жабық тест 10
сұрақ)
Тест
нәтижесі:
"5" - 8-9 дұрыс
жауабы
"4"- 6-7 дұрыс
жауабы
"3"- 4-5 дұрыс
жауабы
"2"- 1-3 дұрыс
жауабы
«Ойлан – жұптас –
бөліс»әдісі
Тыңдау (топтар
алмасады)
Сабақтың
рефлексиясы
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
Бағалау парақшасы
Дұрыс жауапқа 5 балл.
Оқушының
аты-жөні
Белсенділік
тапсырмалар
(жекелеме)
ДЖМ
ластануы
(жұптық
жұмыс)
Постер
қорғау
5 мин
(видео)
Жабық
тест
Балл-
«Рефлексиялық
шеңбер»
Бағалау
парақшасы
Рефлексиялық
шеңбер
Рефлексия "Кеме"
стикерлерді жапсыру
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз