|
Пән: Дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың жаны сау Мектеп: №2 Майқайың ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Абусеитова Ботагөз Ерсінқызы Күні: 5.03.2021 Қатысқандар саны: 25 Сынып: 2 Қатыспағандар саны:
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
Дұрыс тамақтана біл |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.4.1 түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықты ажыратады. Көптеген оқушылар: Тамақтану пирамидасы арқылы тамақтардың сақтаудың денсаулыққа пайдасын, зиянын түсінеді. Кейбір оқушылар: тағамдардың пайдалы және зиянды жақтары туралы әңгімелейді. |
|
Бағалау критерийлері |
Дұрыс тамақтанудың денсаулыққа пайдасын біледі. Пайдалы және зиянды тамақтарды ажырата алады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Дұрыс тамақтану не үшін қажет? -Тағамның қандай түрлерін білесіңдер? -Сен ағзаға қажетті қоректік заттарды білесің бе? Сөз тіркестері: Дәрумендер, дұрыс тамақтану |
|
Құндылықтары дарыту |
Денсаулық, жауапкершілік. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану, әдебиет |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, оқулық, жұмыс дәптері, түсті қарындаштар. |
|
Бастапқы білім |
дұрыс тамақтануға қатысты мектепте және үйде күшті әрі дені сау болуы үшін не қажет екендігін біледі. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 2 мин |
Ұйымдастыру оқушыларды түгелдеу назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. -Балалар, айналамызда көңіл-күйіміздің көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз.Сондықтан бәріміз қол ұстасып, бір- бірімізге жақсы көңіл- күй сыйлайық. Тақтадағы өлең шумағын хормен оқыту. Кел, балалар,күлейік! Күлкіменен түлейік ! Күлкі- көңіл ажары! Күліп өмір сүрейік! «Cypeт бoйыншa тoптacy» әдici Конверттегі cypeттepдeн тaңдaғaнын aлып coл apқылы тoптacaды. 1-тoп: «Жемістер» 2-тoп: «Көкөністер» Сонымен балалар сендер топқа бөліндіңдер. Енді сабақтың тақырыбы не туралы болуы мүмкін?
Сабақ тақырыбы: Дұрыс тамақтана біл Сабақтың мақсаты: Дұрыс тамақтанудың денсаулыққа пайдасын біледі. Пайдалы және зиянды тамақтарды ажырата алады. |
Суреттер салынған конверттер
|
|
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 2 мин 5 мин Оқылым 3 мин Жазылым |
«Миға шабуыл» Тамақтану пирамидасы туралы бейнеролик көрсету. Адам қаншалықты тамақ түрлерін қабылдау керектігі жайында топпен анықтайды. Мұғалімнің іс-әрекеті: Тамақтану пирамидасы бойынша түсіндіру.
Дескриптор
ҚБ. «Қол шапалақтау» арқылы бағалау
(Т) №1 тапсырма «Галереяны шарлау» әдісі. Постер құрау. Әр топқа тапсырма.Суреттің арасынан пайдалы,зиянды тағамдарды табу. 1-топ пайдалы тағамдарды. 2-топ зиянды тағамдарды. Дескриптор. - Өзеріне берілген тапсырма бойынша суреттерді таңдайды. -Құрастырған суреттерін сипаттайды және әңгімелейді. ҚБ.Екі жұлдыз,бір тілек арқылы бағалау Сергіту сәті: «Оң, сол» ойыны Тағамдар көрсетіледі. Зиянды болса сол қол, пайдалы болса оң қолдарын көтереді. Оқушылар би билеп сергіп қалады. (Жж) «Үштік» әдіс 2-тапсырма: Мәтінді оқытып жұппен талқылау. Ағзаға қажетті қоректік заттарды анықта Дескриптор: -мәтінді талқылайды -қоректік затты анықтайды ҚБ. Смайлик арқылы бағалау (ӨЖ). «Бинго» әдісі 3-тапсырма: Карточкада берілген жұмбақтарды көшіріп жазып жауабын табу керек. 1.Өзi
ащы, 2.Аппақ
қардай, 3.Әжем уыстап
сығып, Дескриптор. Жұмбақты түсінеді. Жұмбақтың шешуін өздері таба алады ҚБ. «Бағдаршам» арқылы бағалау |
Бейнеролик (https://youtu.be/EWYm5vjCLbc ) 2 мин
50-51 бет оқулық
|
|
Сабақтың соңы 5мин 7 мин Саралау әдісі |
Қорытынды. «Ашық микрофон» әдісі Сұрақ-жауап бойынша сабақты қорытындылау.
Дескриптор. 1.Тамақтану режимін құрастыра алады. 2.Пайдалы және зиянды тағамдарды ажырата алады. 3.Дұрыс тамақтанудың режимін біледі. ҚБ «Бас бармақ» арқылы бағалау
4-тапсырма: А. Пайдалы тағамдарға қатысты суреттерді постерге құрастырып, әңгімелеңіз. В. Зиянды тағамдарға қатысты суреттерді постерге құрастырып, әңгімелеңіз. С. Пайдалы және зиянды сусындарға қатысты суреттерді постерге құрастырып, әңгімелеңіз. Дескриптор: - не сeбeпті oсы суреттерді тaңдaғаның түсiндiрeдi. -зиянды, пайдалы тағамдарды сәйкестендіреді. - тақтада тақырыпқа сай және сай емес суреттердің апасынан бiрнешеуін таңдайды; ҚБ. «Карусель» арқылы баағалау. |
|
|
Саралау әдісі Диалог және қолдау көрсету тәсілі Тапсырма тәсілі |
Бағалау Қол шапалақтау Екі жұлдыз,бір тілек Смайлик Бағдаршам Бас бармақ Карусель |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ мен жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Дұрыс тамақтана біл 2сынып
Ашық сабақ. Дұрыс тамақтана біл 2сынып
|
Пән: Дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың жаны сау Мектеп: №2 Майқайың ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Абусеитова Ботагөз Ерсінқызы Күні: 5.03.2021 Қатысқандар саны: 25 Сынып: 2 Қатыспағандар саны:
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
Дұрыс тамақтана біл |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.4.1 түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықты ажыратады. Көптеген оқушылар: Тамақтану пирамидасы арқылы тамақтардың сақтаудың денсаулыққа пайдасын, зиянын түсінеді. Кейбір оқушылар: тағамдардың пайдалы және зиянды жақтары туралы әңгімелейді. |
|
Бағалау критерийлері |
Дұрыс тамақтанудың денсаулыққа пайдасын біледі. Пайдалы және зиянды тамақтарды ажырата алады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Дұрыс тамақтану не үшін қажет? -Тағамның қандай түрлерін білесіңдер? -Сен ағзаға қажетті қоректік заттарды білесің бе? Сөз тіркестері: Дәрумендер, дұрыс тамақтану |
|
Құндылықтары дарыту |
Денсаулық, жауапкершілік. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану, әдебиет |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, оқулық, жұмыс дәптері, түсті қарындаштар. |
|
Бастапқы білім |
дұрыс тамақтануға қатысты мектепте және үйде күшті әрі дені сау болуы үшін не қажет екендігін біледі. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 2 мин |
Ұйымдастыру оқушыларды түгелдеу назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. -Балалар, айналамызда көңіл-күйіміздің көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз.Сондықтан бәріміз қол ұстасып, бір- бірімізге жақсы көңіл- күй сыйлайық. Тақтадағы өлең шумағын хормен оқыту. Кел, балалар,күлейік! Күлкіменен түлейік ! Күлкі- көңіл ажары! Күліп өмір сүрейік! «Cypeт бoйыншa тoптacy» әдici Конверттегі cypeттepдeн тaңдaғaнын aлып coл apқылы тoптacaды. 1-тoп: «Жемістер» 2-тoп: «Көкөністер» Сонымен балалар сендер топқа бөліндіңдер. Енді сабақтың тақырыбы не туралы болуы мүмкін?
Сабақ тақырыбы: Дұрыс тамақтана біл Сабақтың мақсаты: Дұрыс тамақтанудың денсаулыққа пайдасын біледі. Пайдалы және зиянды тамақтарды ажырата алады. |
Суреттер салынған конверттер
|
|
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 2 мин 5 мин Оқылым 3 мин Жазылым |
«Миға шабуыл» Тамақтану пирамидасы туралы бейнеролик көрсету. Адам қаншалықты тамақ түрлерін қабылдау керектігі жайында топпен анықтайды. Мұғалімнің іс-әрекеті: Тамақтану пирамидасы бойынша түсіндіру.
Дескриптор
ҚБ. «Қол шапалақтау» арқылы бағалау
(Т) №1 тапсырма «Галереяны шарлау» әдісі. Постер құрау. Әр топқа тапсырма.Суреттің арасынан пайдалы,зиянды тағамдарды табу. 1-топ пайдалы тағамдарды. 2-топ зиянды тағамдарды. Дескриптор. - Өзеріне берілген тапсырма бойынша суреттерді таңдайды. -Құрастырған суреттерін сипаттайды және әңгімелейді. ҚБ.Екі жұлдыз,бір тілек арқылы бағалау Сергіту сәті: «Оң, сол» ойыны Тағамдар көрсетіледі. Зиянды болса сол қол, пайдалы болса оң қолдарын көтереді. Оқушылар би билеп сергіп қалады. (Жж) «Үштік» әдіс 2-тапсырма: Мәтінді оқытып жұппен талқылау. Ағзаға қажетті қоректік заттарды анықта Дескриптор: -мәтінді талқылайды -қоректік затты анықтайды ҚБ. Смайлик арқылы бағалау (ӨЖ). «Бинго» әдісі 3-тапсырма: Карточкада берілген жұмбақтарды көшіріп жазып жауабын табу керек. 1.Өзi
ащы, 2.Аппақ
қардай, 3.Әжем уыстап
сығып, Дескриптор. Жұмбақты түсінеді. Жұмбақтың шешуін өздері таба алады ҚБ. «Бағдаршам» арқылы бағалау |
Бейнеролик (https://youtu.be/EWYm5vjCLbc ) 2 мин
50-51 бет оқулық
|
|
Сабақтың соңы 5мин 7 мин Саралау әдісі |
Қорытынды. «Ашық микрофон» әдісі Сұрақ-жауап бойынша сабақты қорытындылау.
Дескриптор. 1.Тамақтану режимін құрастыра алады. 2.Пайдалы және зиянды тағамдарды ажырата алады. 3.Дұрыс тамақтанудың режимін біледі. ҚБ «Бас бармақ» арқылы бағалау
4-тапсырма: А. Пайдалы тағамдарға қатысты суреттерді постерге құрастырып, әңгімелеңіз. В. Зиянды тағамдарға қатысты суреттерді постерге құрастырып, әңгімелеңіз. С. Пайдалы және зиянды сусындарға қатысты суреттерді постерге құрастырып, әңгімелеңіз. Дескриптор: - не сeбeпті oсы суреттерді тaңдaғаның түсiндiрeдi. -зиянды, пайдалы тағамдарды сәйкестендіреді. - тақтада тақырыпқа сай және сай емес суреттердің апасынан бiрнешеуін таңдайды; ҚБ. «Карусель» арқылы баағалау. |
|
|
Саралау әдісі Диалог және қолдау көрсету тәсілі Тапсырма тәсілі |
Бағалау Қол шапалақтау Екі жұлдыз,бір тілек Смайлик Бағдаршам Бас бармақ Карусель |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ мен жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау |
шағым қалдыра аласыз






















