Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Электролиз. Балқымалар мен ерітінділердің электролизі " 10-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Төлеби ауданының мамандандырылған мектеп-интернаты
Күнделікті сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тотығу-тотықсыздану реакциялары |
Мектеп: Төлеби ауданының мамандандырылған мектеп-интернаты |
||||||
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Карымсакова Р. |
||||||
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Электролиз. Балқымалар мен ерітінділердің электролизі |
||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
10.2.3.8 электролиз процесінің мәнін сипаттау; 10.2.3.9 электродтардағы электролиз өнімдерін болжау үшін эмпирикалық ережелерді қолдану |
||||||
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: электролиз процесінің мәнін сипаттай алады Оқушылардың басым бөлігі: электролиз реакциясын түсіндіре біледі Кейбір оқушылар: жаттығулар жасауда теориялық білімді қолдана алады |
||||||
Бағалау критерийлері: |
1. Электролиз процесінің мәнін сипаттай алады 2. Балқыма және сулы ерітінді электролиздер сызбасын жасай алады |
||||||
Тілдік мақсаттар:
|
Химиялық терминдерді қолдана отырып сөйлеу дағдысы қалыптасады |
||||||
Электролиз, тотығу, тотықсыздану, катод, анод, электродтар, гальванопластика |
|||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзіне және өзгелерге құрмет, ашықтық пен еңбексүйгіштік, ынтымақтастық, сын тұрғысынан ойлау |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
Физика, математика |
||||||
Алдыңғы білім |
9 сынып Металдардың белсенділік қатары |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
|||||
Басы 3 мин 12мин |
Оқушылармен сәлемдесу Сергіту сәті, өткен тақырыптар бойынша 2 минутта 20сөз жазуға тапсырма беру Жеке жұмыс Тақырыптар негізінде сұрақтар қою:
Оқушылар кезегімен жауап беріп, МПМ толтырылады |
Периодтық жүйе |
|||||
Ортасы 15мин
|
Мәтіннен 10кілтті сөздерді тауып жазуға тапсырма беру. МПМ толтырылады Жалпы мәтінмен таныса отырып
Жалпы талдау жасау |
Периодтық жүйе, сурет, оқулық, металдардың белсенділік қатары кестесі |
|||||
Соңы 15 мин
Кері байланыс |
Химиялық диктант алу (нұсқа бойынша):
Ауыстырып, тексеріп, ұпайы бойынша МПМ толтыру Бағалау парақшаларын тарату, дескрипторлар бойынша өздерін өздері бағалайды Бүгінгі сабақтан не білгендерін айту |
|
|||||
Үйге тапсырма: 50,51 оқу |
|||||||
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс |
|||||
Ұжымдық, жеке тапсырма орындау және өз ойын жинақтап жеткізу, қолдану |
Бір-бірін бағалау және мұғалімнің бағалауы |
Физика, математика |
|||||
Рефлексия |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Оқушы:
Р/с |
Дескрипторлар |
Бағалауы |
1 |
Үйге берілген тақырып бойынша 20-17 сөз- 3ұпай, 13-16сөз- 2 ұпай 10-12сөз - 1ұпай |
|
2 |
Кілтті сөздер тауып, жазудан 9-10 сөз- 3ұпай, 7-8 сөз- 2 ұпай 4-6 сөз - 1ұпай |
|
3 |
Химиялық диктант 8-10-3ұпай, 6-7,5- 2ұпай, 4-5,5- 1ұпай |
|
4 |
Сұрақтарға толық жауап берді -1 ұпай Элекктролизге сипаттама бере алады- 1ұпай Электролиз реакцияларын жаза алды - 1 ұпай |
|
5 |
Матрица Жалпы ұпай- |
10,5-12- «өте жақсы» 8-10 - «жақсы» 5-7,5 - «қанағаттанарлық» |
Химиялық диктант І нұсқа
-
Калий фторидінің балқымасының электролизін жаз
-
Кальций хлоридінің сулы ерітіндісінің электролизі
-
Оқулықта 204-бет 2-есеп
Химиялық диктант ІІ нұсқа
-
Кальций хлоридінің балқымасының электролизін жаз
-
Сынап(ІІ) сульфатының сулы ерітіндісінің электролизі
-
Оқулықта 204-бет 1-есеп
Сөйлемді жалғастыр:
-
Тотығу дегеніміз
-
Тотықсыздану дегеніміз
-
Тотықтырғыш ... ... .... бөлшектер
-
Ал тотықсыздандырғыш... ... ... бөлшектер
-
Электронын жоғалтатын элемент
-
Электронды қосып алатын элемент
-
Тотығу-тотықсыздану реакциясы дегеніміз
-
Маңызды тотықтырғыштар
-
Маңызды тотықтырғыштар
-
ТТР түрлері
-
Аммиак молекуласындағы азот тек тотықсыздандырғыш, себебі
-
ТТР теңестірудің екі әдісі бар, олар
-
Бейтарап орта рН-
-
Катод... зарядты...
-
Анод... зарядты...
-
Гальваникалық элемент- ... тұратын тұйықталған электрохимиялық жүйе
-
Металдар арқыры электр тогы өткенде химиялық реакция...
-
Электр тогы электролит балқымасы немесе ерітіндісі арқылы өтсе...
-
Диссоциация... ..... процесі
-
Электролиз процесі
-
... зарядталған катиондар ... қарай тартылады
-
Зарядталған аниондар .... қарай тартылады
-
Қосылыстар балқымаларын электролиздеу арқылы алады
-
Қазақстанда ... электролиз әдісімен ... металлургия зауытында алады
-
Металлургиядағы электролиз
-
Химиялық өндірістегі электролиз
-
Галваникалық жабындар алугальваникалық жабында қолданылады...
-
Электролиз нәтижесінде ... ... ... химиялық реакциялар электр энергиясының әсерінен жүзеге асады