Материалдар / Ашық сабақ: "Электрқозғалтқыш орамалары оқшауламаларының кедергісін анықтау."
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: "Электрқозғалтқыш орамалары оқшауламаларының кедергісін анықтау."

Материал туралы қысқаша түсінік
Электроқозғалтқышты тізбекке жалғаудың әдістері жөнінде түсінік беру, тізбектей және параллель жалғау кезіндегі негізгі физикалық заңдылықтарды түсіндіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қараша 2022
316
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Бекітемін»

Директордың оқу-өндірістік ісі

жөніндегі орынбасары

Балтабекова А.Т

____________













Күні









Тобы









Курс











Сабақ жоспары

Пән атауы:

Технологиялық машинаның аппараттың электротехниканың механикалық қозғалысының негізгі заңдарын қолдану

Модуль индексі:

ОН.01.02

Сабақтың тақырыбы:

Электрқозғалтқыш орамалары оқшауламаларының кедергісін анықтау.

Ұзақтығы:

90 минут

Өткізу орны:

кабинет

Сабақтың типі

Аралас

Сабақтың түрі:

Жаңа білімді қалыптастыру, жалпылау

Сабақтың мақсаттары:

-білімділік: Электроқозғалтқышты тізбекке жалғаудың әдістері жөнінде түсінік беру, тізбектей және параллель жалғау кезіндегі негізгі физикалық заңдылықтарды түсіндіру

-дамытушылық: ойлау қабілетін, танымын, өткізгіштердің тізбектей және параллель жалғауын күнделікті өмірмен байланыстыра отырып студенттерге жеткізу

-тәрбиелік: адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, сыйластық пен әдептілікке тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

  1. Студенттер электрқозғалтқыш орамалары оқшауламаларының кедергісін біледі.

  2. Командамен жұмыс жасауға дағдыланады.

  3. Өз ойларын еркін білдіре алады.

Пәнаралық байланыс:

Арнайы технология, физика

Студенттердің өзіндік жұмыстары:

Сызбалармен жұмыс, өз ойларымен бөлісу

Оқыту әдістері, пед.технологиялары:

Түсіндіру, сұрақ – жауап, тест

Сабақты жабдықтау:

Тірек-сызбалар, интерактивті тақта

Интернет материалдар

Оқытушы туралы мәлімет:


Т.А.Ә.

Ибраева А.М

Қолы:


Тел:

87757894522

Эл.пошта:


ibraeva_aigerim86@mail.ru



Сабақ барысы:


Сабақтың кезеңдері:

Оқытушының әрекеттері:

Студенттердің әрекеттері:

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(3 минут):

1.Студенттермен сәлемдесу.

2.Студенттердің қатысымын белгілеу.

3.Студенттердің назарын сабаққа аудару.

4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын баяндау.


1. Оқытушымен сәлемдесу.

2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады.

3. Психологиялық жағынан табысты жұмыс жасауға іштей дайындалады.


Үй тапсырмасын сұрау

(5-6 минут):


Электр құраушыларының стандартты белгілері.

Потенциял айырымы мен кедергі.

Оқытушының сұрақтарына жауап береді, тапсырмалар орындайды

Кеспе-қағаздар, оқулық

Жаңа тақырыпты түсіндіру

(10 минут):

Егер сіз тақырып электр энергиясын (тіпті аз) таныс болса, онда ол белгілі және металл сымдар электр және оқшаулау кедергісі сияқты функция тиіс. оқшаулау сапалы сымын сенімділігін анықтайды, жүйе қажетті нысан үшін пайдаланылатын тиімділігін қамтамасыз етеді. Операциялық ережелер тұрады оқшаулау жұмыс сым тәртібін қажетті деңгейіне міндетті мерзімдік шолу көрсетеді қарсылық өлшеу жерге көмегімен. Арнайы ережелерге электр материалдар арқылы үйде және жұмыста қолданылатын оқшаулау қолданыстағы стандарттарға тұрақты тексереді. ГОСТ, олардың арасында ПУЭ (электр құрылғыларды ережелері) және басқалар. Кез келген жағдайда, оқшаулау кедергісін сынау мегомметр өлшенеді тиіс. құрылғы өзінің құрамы кернеу көзін, қосымша кедергілер көзі және магнитті-электр қатынасы метрлік бар. кернеу күші отырып генератордың, бірақ қолмен жетегі бар қолайлы нұсқада жүзеге асыру, сондай-ақ. megaommetry көзден қатысуымен жұмыс бастап токтың, ол жоғары кернеуде оқшаулау кедергісін анықтауға болады. қарсылық айтарлықтай төмендетілген көрсету сынақ бірлігіне, үшін мегомметр қосылу жағдайда, онда ол шығыс кернеу өлшеу құрылғысы ретінде азаяды ұмытпау керек.



оқшаулау кедергісін өлшеу кезеңдерінде болуы тиіс:

  1. сынақ тізбегінде, кернеу-тегін.

  2. тұйықталу қарсылық мәні белгілі емес болса, онда ол ең жоғары мәнін өлшеу шегі орнату үшін қажет.

  3. Қысқа тұйықталу немесе толық конденсаторлар, жартылай отырып құрылғыларды қоса алғанда, оқшаулау деңгейі төмен, барлық белсенді тұйықталу элементтерін ажырату.

  4. өлшеу жұмысы барысында сыналатын СұлбаЖергеқосу Stencils.

  5. минут ішінде Мегомметр энергиямен қамтамасыз ету. құрылғының шкаласы бойынша көрсеткіштерін алыңыз.

  6. өлшеу аяқталғаннан кейін, құрылғының шеттері тұйықталу жерге әдісін жинақталған ақы алып, тізбек ажырату үшін.

үлкен сыйымдылық мәнімен сым аудандарда оқшаулау кедергісін өлшеу жақсы құралы көрсеткіш тербеліс толық тоқтатқаннан кейін жүргізіледі. олардың қосу режимінде іске қосу үшін жарықтандыру және электр желілерінде Dimension, электр қабылдағыштардың желілік әсерінен сақтандырғыш-сілтеме және ажыратылған баяндалған.



Жаңа тақырыпты бекіту

(15 минут):













Топтық жұмыс:

Схемалармен жұмыс жасау



Топпен жұмыс жасайды, жауаптарын қорғайды






Оқулықтағы сұрақтарға жазбаша жауап береді




Интерактивті тақта

5.Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

6.Бүгін студенттер не үйренді?

7.Сабақ қандай деңгейде өтті?

8.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Оқу уақыты тиімді пайдаланылды ма?

Оқулық, дәптер

Рефлексия.

Сабақты қорытынды

лау.

(5 минут)


Сабақта көрсеткен білімі мен қатысу белсенділігне қарай критериалды жүйемен бағалау және бағаларға түсінік беру

Бағалау критерийлері: Студенттер электрқозғалтқыш орамалары оқшауламаларының кедергісін біледі

  1. Сұрақ- жауап

Сабақ өту барысы туралы өз пікірлерімен бөліседі

Ынталандыру әрекеттері

Студенттерді бағалау:

(3 минут)

Тест, ойын түрде

Дескрипторлар: Студенттер электрқозғалтқыш орамалары оқшауламаларының кедергісін біледі.

Үйге тапсырма:

(2 минут)






2) интернет материал жинақтау

Екі студент реферат дайындайды

3) тақырыпты қайталау

Төрт студент тест сұрақтарын дайындайды


Барлығы тақырыпты қайталайды.



Оқытушының аты-жөні; Ибраева А.М қол



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!