Материалдар / Ашық сабақ Ертегілер еліне саяхат. Г дыбысы. 1 "Ә" сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Ертегілер еліне саяхат. Г дыбысы. 1 "Ә" сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әртүрлі сызықтарды, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Мамыр 2022
226
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы :



ЕРТЕГІЛЕР ЕЛІНЕ САЯХАТ. Г ДЫБЫСЫ МЕН ӘРПІ


«Даму мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған

1 арнайы (түзету) мектеп - интернаты»





Педагогтің аты-жөні: Абишева Сандугаш Ергалиевна




Cынып- 1 «Ә» сынып

Оқытылу

мақсаттары

1.3.5.1 Тілдің дыбыстарын естіп қабылдау, оларды сөздер ішінен бөлу жəне сөзсіз жеке айту.

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әртүрлі сызықтарды, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу

Күтілетін

нəтиже
















Барлық оқушылар:

Тыңдалған материал негізінде қарапайым сұрақтарға жауап қайтарады.

Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратады.

Г дыбысы – дауыссыз дыбыс, г дыбысының айтылуын дұрыс

дыбыстайды.

Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі г дыбысының

орнын ажыратады.

Г əрпінің баспа түрін жазады.

Көпшілік оқушылар:

Тыңдалған мəлімет/хабарламаны тірек сызба, иллюстрация көмегімен мазмұндайды.

Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін

(дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, талдау жасай алады.

Г дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы г дыбысының орнын ажыратады.

Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі

сызығын сақтап, əріп элементтерін жазады.

Кейбір оқушылар:

Суретті кітаптардан қажетті ақпаратты табады.

Суретті кітаптардан қажетті ақпаратты табады.

Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. .

Г дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады.

Г əрпінің баспа түрін таниды, жаза алады.






Тілдік мақсат






Оқушылар :

Балалар шағын əңгіме құрстырады, берілген сұраққа толық жауап

береді. Сөйлемдегі сөздердің санын анықтап, сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Негізгі терминдермен сөз тіркестері:

ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл:

Пікір алмасу сұрақтары.

Суреттен кімді көресіңдер?

Қай ертегі ұнайды ?

Ертегі сөзінде Г дыбысы нешінші буында тұр?

Гном туралы ертегіде олардың саны нешеу?

Өткен сабақта

алған білім

Əріптердің баспа түрін жаза алады.

Сұрақтарға толық жауап береді.

Жоспар


Жоспарланға

н уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

I. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Оқушылармен амандасу
2. Психологиялық дайындық
.

Ресурстар

ІІ. Шаттық шеңбері

IIІ. Сабақтың басы


Педагог балаларды шаттық шеңберіне

тұрғызады.

Достық туралы əңгімелеп, балалардың қолына гүл шоқтарын ұсынып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айтқызады.



Апта күндерін атап, балалар

қайталайды.

7 санының қасиетін оқып беру, жеті

қазына, жеті күн туралы əңгімелеу.

Балалар аптасына неше күн мектепке

келетіндерін айтады.


Сабақтың ортасы

IV. Тақырып

бойынша жұмыс


Əліппе-дəптермен жұмыс

Балалар бүгін біз ертегілер еліне саяхат жасаймыз,сендер көп ертегі білесіңдер ме? Тақтаның бір жағында Гүл перизаты мен бір жағында Гном суреті ілінен.

- Бүгін Гүл перизаты,Гном келді. Олар сендермен бүгінгі сабақты бірге үйренгілері келеді екен.



1-тапсырма

Суретте кімдерді көрдіңдер?

Əртүрлі ертегі кейіпкерлерін атайды.

Мысалы: Елес, Гарри Поттер, Алдаркөсе,

Мыстан

-Балаллар бізге қонаққа келген ертегі кейіпкерлерінің есімі қандай дыбыстан басталып тұр, айтайықшы Гүл перизаты, Гном.

«Газет», «Галстук», «Гу-гу!», «Глобус»

сөздерін қайталайды. Сөздердің басында

естіліп тұрған дыбысты ажыратады.

Г дыбысымен танысу. Г ұяң дауыссыз дыбыс екенін беледі.

Педагог г дыбысын дұрыс айтуға үйретеді.

Г дыбысына келетін сөздер құрату.

Гүл перизаты тапсырмасы:

Ертегі сөзін буынға бөліп, Г дыбысы

естілетін буынды табады, дыбыстық талдау жасау.

2-тапсырма. . «Қаршақыз бен жеті гном» атты туралы ертегіден үзінді көрсетеді. Жеті цифрын белгілейді.

Гном тапсырмасы: Сандарды тура жəне кері санайды. Шатасқан гномдар қалпағын шалбар түсіне қарай табу.

Сегіз сөзін буынға бөледі.

Сегіз сөзіне сөйлем құрайды.



Көптілділік: гүл-цветы

Глобус -глбус

Сегіз-восемь



Сергіту сəті

Қолды жоғары көтеріп,

Демалып бір алайық.

Доп сияқты домалап,

Секіріп, секіріп алайық.

Денемізді бос ұстап,

Шынығып бір алайық.

3-тапсырма. Г əрпін үйренеміз. Өлең жолдарын оқи отырып, г əрпінің бейнесімен таныстыру

Г дыбысын айтқанда тіліміздің арты

таңдайымызға тиеді. Созылып айтылмайды,

кедергіге ұшырайды.

Тақтаға Г əрпінің баспа түрін іліп қояды.

Балалар Г əрпінің бейнесін ауада жазып жаттығады. Естеріне сақтайды.

Гүл перизатының тапсырмасы Воскобовия геоконттарымен гүл, гном калпағын, Г әрпін жазу,жасау

4-тапсырма

Г əрпін өз қиялдарымен бейнелеп салады.

Гном

-Біз орманда өмір сүреміз, сендер қолданатын қағазда, қаламда ағаштан жасалады. Біз оларды күтіп,баптаймыз. Сондықтан сендерге Г әрпін жақсылап жазуды өтінеміз.

5-тапсырма

Балалар жазу жолына Г əрпінің баспа түрін жазады.





Әліппе кітабы

Əліппе-дəптер

 















































Суреттер.







1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

10,9,8,7,6,5,4,3,2,1





























Әліппе. Əліппе-дəптер.











IIVI. Сабақтың

қорытындысы.

Рефлексия.



Балалардың белсенділігін, үлгерім

деңгейін бақылап, оқу қызметін

қорытындылау

-Жарайсындар, бүгін барлықтарын белсене қатыстыңдар.Гном мен Гүл перизаты сендердің сабақты жақсы оқып, білімдеріне тәнті болып, орманға көтеріңкі көңілмен қайтатындарын айтып, сендерге тәтті толы себетті тастап кетті.

Рефлексия. Балалар өз білім

деңгейлерін смайликтер арқылы бағалайды.




















































«Даму мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған

1 арнайы (түзету) мектеп - интернаты»






Бастауыш сынып онкүндігі

(ашық сабақ)


безымянный0015.tif



Орындаған: Абишева С

Сыныбы: 1 «Ә»

Уақыты: 23.02.2022ж














2021-2022 оқу жылы

Петропавл қаласы

«Даму мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған

1 арнайы (түзету) мектеп - интернаты»






Бастауыш сынып онкүндігі

(ашық сабақ)


безымянный0015.tif



Орындаған: Абишева С

Сыныбы: 1 «Ә»














2021-2022 оқу жылы

Петропавл қаласы



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!