Сабақтың мақсаттары
|
Білім алушылар:
Барлық
оқушы: Тығыздықтың анықтамасын,
формуласын, өлшем бірлігін біледі;
Басым
көпшілігі: Заттың тығыздығының физикалық
мағынасын түсінеді, формуласын түрлендіріп, есептер шығаруда
қолданады;
Кейбір
оқушылар: Өз болжамдары мен
қорытындыларын жасай алады;
|
Тілдік мақсат
|
Арнайы пәндік лексика және
терминология:
Заттың тығыздығы ережесін, формуласын тұжырымдап
қолдана біледі.
Негізгі сөздер мен тіркестер: көлем,тығыздық, масса
Оқылым:
|
Оқулықтағы мәтінмен, тығыздықтар кестесімен жұмыс
жасайды
|
Тыңдалым:
|
https://bilimland.kz/
cайты арқылы мағлұмат алады.
|
Айтылым:
|
Топта талқылап, өзара ой бөліседі,
анықтамаларды айта алады;
|
Жазылым:
|
Арнайы тілдік терминология , формулаларды
,тәжірибелер
мен есептерді жазады.
|
|
Сабақтың басы
3
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі
а)Оқушылармен сәлемдесу,
түгендеу, назарларын сабаққа аудару
ә) Топқа бөлу. Масса, көлем,
тығыздықтың өлшем бірліктері арқылы 3 топқа
бөлу
|
Масса, көлем, тығыздықтың
өлшем бірліктері жазылған стикер
|
Сабақтың
ортасы
6
минут
6
минут
15
минут
|
Жеке
жұмыс «Кім
жылдам» әдісі.
Quizizz бағдарламасы арқылы
«Масса және дененің массасын өлшеу. Дұрыс және дұрыс емес пішінді
денелердің көлемін өлшеу» тақырыптарына арналған тест
тапсырмаларына жауап береді
ҚБ: Компьютер
бағалауы
«Ой
қозғау»
Проблемалық сұрақ
Тәжірибе. Стаканға су, содан кейін күнбағыс майын
құямын. Тәжірибеден нені байқадыңдар? Неліктен?
https://bilimland.kz/
cайтынан тығыздық тақырыбында
бейнежазба көрсету
«Бір сөйлеммен түйіндеу»
әдісі
(Оқушылар тақырыпты бір
сөйлеммен түйіндейді)
ҚБ: мадақтау
Топтық жұмыс. «Ойлан,
жұптас, бөліс» әдісі
Оқулықпен жұмыс
Масса
тобына: 3.2-жаттығу №4
есеп.
Ұзындығы 8 см, ені 4 см, қалыңдығы 2 см алтын
кесегінің массасын анықта.
Көлем
тобына: Металл жүктің тығыздығын
анықтау. Құралдар: жүк, таразы, мензурка.
Тығыздық
тобына: Эксперименттік
зерттеу.
Мензурка көмегімен таза су көлемін, ал таразымен
массасын анықтаңдар. Осы мәліметтерді пайдаланып, оның тығыздығын
анықтаңдар. Бұл анықталған мәліметті кестеде берілген мәліметпен
салыстырыңдар.
Критерий
|
Дескриптор
|
Заттың тығыздығының формуласын есептер шығаруда
қолданады
|
Өлшеу құралымен жұмыс жасай
біледі
|
Есептің, тәжіри
|
Өлшем бірліктерін ХБЖ-не келтіре
алады;
|
Формуласын тиімді пайдаланып,
түрлендіреді;
|
Есептің мәнін табады.
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір
ұсыныс»
|
Интербелсенді
тақта, Quizizz бағдарламасы
https://bilimland.kz/
бейнежазба
интербелсенді тақта,
дәптер
Оқулық, дәптер, таратпа
материалдар, жүк, таразы, сызғыш, су,
мензурка
Слайд
|
Сабақтың соңы
5
минут
2 минут
3
минут
|
Жеке жұмыс
«Кім тапқыр» әдісі
Оқушылар «Plickers»
бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын
орындайды.
ҚБ: Компьютер
бағалауы
Үйге тапсырма.
«Заттың тығыздығы және тығыздықтың
өлшем бірлігі» тақырыбын оқу. 3.2-жаттығу №
2
Теориялық зерттеу №2, 66 бет
«Mentimeter»
бағдарламасы арқылы сұрақтарға жауап
береді.
-
Мен
бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?
-
Топта қандай жұмыс жасадық, кімге көмектестік,
кімге риза болдық?
-
Сабақта өзімді қалай сезіндім?
|
«Plickers»
бағдарламасы
Оқулық
«Mentimeter»
бағдарламасы
|