Материалдар / Ашық сабақ "Физикалық шама.Шамаларды өлшеу" 7 сынып

Ашық сабақ "Физикалық шама.Шамаларды өлшеу" 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға әдістемелек көмек ретінде пайдалануға болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
835
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





«Көктем» қазақ орта мектебі



7-сынып. Физика пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар







Сабақтың тақырыбы : «Физикалық шама. Шамаларды өлшеу.

Өлшеулер мен есептеулердің дәлдігі. өлшемдердің метрлік жүйесі»









Физика пәнінің мұғалімі:

Шаңғалиева Эльмира Тілекқабылқызы









Сабақтың тақырыбы

Физикалық шама. Шамаларды өлшеу. өлшеулер мен есептеулердің дәлдігі. өлшемдердің метрлік жүйесі. §6


Мақсаты

Физикалық шама ұғымдарымен танысу, оларды өлшеу жолдарын білу және өмірдегі құралдардың бөлік құралдарын пайдалануға үйрену.


Күтілетін нәтижелер

А) – физикалық шама ұғымын біледі;

- өлшеулердің метрлік жүйесін біледі;

В) – құралдардың бөлік құнын анықтай алады;

С) –шамаларды, есептеулердің дәлдігін бағалайды .


Керекті жабдықтар

Оқулық, дәптер, компьютер, интер белсенді тақта.


Сабақ барысы



Сабақ кезеңдері

ғалім әрекеті

Кіріспе

Ұйымдастыру. Амандасу. Ай аттарымен топқа бөлу.



Үй тапсырмасы: §5.

Тест жұмысы арқылы үй жұмысын тексеру.

Оқушы әрекеті


Тұсаукесер

Ой қозғау сұрақтары арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Ол үшін интернеттен видео көрсетіледі. https://www.youtube.com/watch?v=gLlhNd37_4k

Видеоны көру арқылы жаңа сабаққа кірісеміз.

  • Қандай физикалық шамалар, өлшем бірліктер және құралдарды білесіздер?

  • Метрлік жүйе туралы не айта аласыз?

Оқушылар өздерінің туылған айларымен 4 топқа бөлінеді. Жаз, күз, қыс, көктем.





Негізгі бөлім

  1. Біз табиғат құбылыстары туралы білімді қандай жолмен аламыз?

  2. Табиғатта қандай бақылау жүргіздіңдер?

  3. Қандай физикалық құбылыстарды байқадыңдар?

Оқулықтағы жаңа сабақты оқып шығып, күрделі тапсырмаларды орындайды. Оқулықпен жұмыс жасау.

І деңгей.

  1. Өздерің білетін өлшеуіш құралдардың атын жазыңдар.

  2. Ауа температурасын, столдың ұзындығын, спортшының жүгірген уақытын, бактерия жасушасын қандай құралмен өлшейді?

  3. Құрал бөлігінің құнын қалай анықтайды?

  4. Ұзындық бірліктер қатынасы:

1дм= _____ м 1см= _____ м 1мм= _____м

1м= _____дм= _____см= _____мм

0,1м= _____дм= _____см= _____мм

0,01м= _____дм= _____см= _____мм

0,001м= _____дм= _____см= _____мм

ІІ деңгей.

1. Ұзындығы 1,2м, ал ені 8см және қалыңдығы 5см тікбұрышты білеушенің көлемін анықтаңдар.

2. Көлем бірлігінің қатынасы

1м3 = _____см3

1дм3= _____см3

1см3= _____мм3

1мм3= _____м3

1см3= _____м3

0,5м3 = _____см3

15м3= _____см3

ІІІ деңгей. Практикалық жұмыс: мензурканың, термометрдің,амперметр, вольтметр, сызғыш.

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерін айтады.



Оқушылар видео көріп, физикалық шамалар туралы мәлімет алады және осыған дейінгі білімдерімен байланыстырып сұраққа жауап береді.


Қорытынды

«кезбе тілші» әдісі арқылы сабақты қорытындылау

Оқушылар оқулықтан тақырыппен танысады да тапсырмаларды орындайды.


Сабақ соңындағы рефлексия

«Өзін-өзі бақылау күнделігі»



Үйге тапсырма

§6, оқу .5-тапсырма.
Өз қалауымен: үйден иненің, жіптің, түйреуіштің қалыңдығын анықтау

Бақылау күнделігін толтырады.






Үй жұмысын тексеруге арналған тест жұмысы.

  1. Мыналардың қайсысы физикалық дене, ал қайсысы зат болады ?

А. ғарышкеме В. мыс С. қарындаш D. су Е. стакан

2. Мына кестені дәптеріңе көшіріп сыз да, сол дәптердегі кестеңе төменде келтірілген сөздердің ішінен денелерді, затты, құбылысты білдіретінін өз бағандарына теріп жаз:

Дене

Зат

Құбылыс




қорғасын, рельс, Ай, қарлы боран, алюминий, қайшы, мұз, стол, жаңбыр, сынап, Жер, балқу, мұнай, электр тоғы, шайнек, толқын, ағаш, дыбыс.

3. Табиғатты зерттеудің қандай негізгі ғылыми әдісі бар?

А. бақылау В. эксперимент С. ғылыми теория D. аталған үшеуі де



  1. Мыналардың қайсысы физикалық дене, ал қайсысы зат болады ?

А. ғарышкеме В. мыс С. қарындаш D. су Е. стакан

2. Мына кестені дәптеріңе көшіріп сыз да, сол дәптердегі кестеңе төменде келтірілген сөздердің ішінен денелерді, затты, құбылысты білдіретінін өз бағандарына теріп жаз:

Дене

Зат

Құбылыс




қорғасын, рельс, Ай, қарлы боран, алюминий, қайшы, мұз, стол, жаңбыр, сынап, Жер, балқу, мұнай, электр тоғы, шайнек, толқын, ағаш, дыбыс.

3. Табиғатты зерттеудің қандай негізгі ғылыми әдісі бар?

А. бақылау В. эксперимент С. ғылыми теория D. аталған үшеуі де

  1. Мыналардың қайсысы физикалық дене, ал қайсысы зат болады ?

А. ғарышкеме В. мыс С. қарындаш D. су Е. стакан

2. Мына кестені дәптеріңе көшіріп сыз да, сол дәптердегі кестеңе төменде келтірілген сөздердің ішінен денелерді, затты, құбылысты білдіретінін өз бағандарына теріп жаз:

Дене

Зат

Құбылыс




қорғасын, рельс, Ай, қарлы боран, алюминий, қайшы, мұз, стол, жаңбыр, сынап, Жер, балқу, мұнай, электр тоғы, шайнек, толқын, ағаш, дыбыс.

3. Табиғатты зерттеудің қандай негізгі ғылыми әдісі бар?

А. бақылау В. эксперимент С. ғылыми теория D. аталған үшеуі де

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ