|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зергерлік бұйым нобайын орындау. |
||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басталуы 1 мин 2мин 3мин |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды орналастыру, амандасу. Бейнематериал тамашалау. Зергер жұмысы туралы видео көрсету. Сұрақтарға жауап беру:
|
Оқушылар амандасып бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Қажетті материалдар: Альбом, қарындаш, түрлі бояулар, фольга, жіп, ермексаз. |
|
|
Ортасы 7 мин 5мин
|
Топтық тапсырма: І топ
ІІ топ
Бұйымды жасаудың кезеңдерін талқылау.
Ой қозғау сұрағы:
ҚАУІПСІЗДІК ЕРЕЖЕЛЕРІ Сарамандық жұмыс Оқушылар сұрақтарға жауап бергеннен кейін нобай орындауға кіріседі. Нобай альбомда орындалады. Қойылған сұрақтардың жауаптарын сараптап, оқушылар зергерлік бұйымдарға қолайлы материалдар таңдайды және бірнеше нобай үлгілерін жасайды. Нобай жасау барысында, таңдалған материалдарын ескеру қажет. Мысалы; фольга, картон,түрлі түсті тастар, жіп түрлері т.б. Жұмыс барысында ұлттық нақыштар көрініс табуы қажет.Әр оқушы жасаған нобайларын іске асыру жоспарын құрастырады. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі және қойылған сұрақтарға постер арқылы қорғайды.
Сұраққа аты шыққан оқушы орнынан тұрып жауап береді.
Жұмыстар ауызша бағаланады. |
Дискриптор Бұйымның нобайы мен сызбаларын сызады. Заманауи қолда бар материалдардың ерекшеліктерімен таныс. «Шапалақ» әдісімен бағалау. |
Голландтық өнертапқыш ластанған ауадан зергерлік бұйымдар жасап шығармақ
Фортун дөңгелегі
|
|
|
Аяқталуы
|
Оқушылар жеке және топта орындаған жұмыстарының нәтижелерін, түрлі әдістер арқылы (жазбаша немесе ауызша түрде, көрнекі бейне құралдары арқылы) көрсетеді. Рефлексия
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ғабит Мүсіреп 6 сынып
Ашық сабақ Ғабит Мүсіреп 6 сынып
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зергерлік бұйым нобайын орындау. |
||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басталуы 1 мин 2мин 3мин |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды орналастыру, амандасу. Бейнематериал тамашалау. Зергер жұмысы туралы видео көрсету. Сұрақтарға жауап беру:
|
Оқушылар амандасып бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Қажетті материалдар: Альбом, қарындаш, түрлі бояулар, фольга, жіп, ермексаз. |
|
|
Ортасы 7 мин 5мин
|
Топтық тапсырма: І топ
ІІ топ
Бұйымды жасаудың кезеңдерін талқылау.
Ой қозғау сұрағы:
ҚАУІПСІЗДІК ЕРЕЖЕЛЕРІ Сарамандық жұмыс Оқушылар сұрақтарға жауап бергеннен кейін нобай орындауға кіріседі. Нобай альбомда орындалады. Қойылған сұрақтардың жауаптарын сараптап, оқушылар зергерлік бұйымдарға қолайлы материалдар таңдайды және бірнеше нобай үлгілерін жасайды. Нобай жасау барысында, таңдалған материалдарын ескеру қажет. Мысалы; фольга, картон,түрлі түсті тастар, жіп түрлері т.б. Жұмыс барысында ұлттық нақыштар көрініс табуы қажет.Әр оқушы жасаған нобайларын іске асыру жоспарын құрастырады. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі және қойылған сұрақтарға постер арқылы қорғайды.
Сұраққа аты шыққан оқушы орнынан тұрып жауап береді.
Жұмыстар ауызша бағаланады. |
Дискриптор Бұйымның нобайы мен сызбаларын сызады. Заманауи қолда бар материалдардың ерекшеліктерімен таныс. «Шапалақ» әдісімен бағалау. |
Голландтық өнертапқыш ластанған ауадан зергерлік бұйымдар жасап шығармақ
Фортун дөңгелегі
|
|
|
Аяқталуы
|
Оқушылар жеке және топта орындаған жұмыстарының нәтижелерін, түрлі әдістер арқылы (жазбаша немесе ауызша түрде, көрнекі бейне құралдары арқылы) көрсетеді. Рефлексия
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














