Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ: Ғарыш әлеміне саяхат
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7 тарау: Ғарышқа саяхат |
Мектеп: Ақшолақ орта мектебі |
||||||
|
|
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Татыбаева А |
||||||
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||
Сабақ тақырыбы |
«Ғарыш әлеміне саяхат композициясын жасаймыз» Гратаж өнері |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.2.3.1 Тиімді тәсілдермен анықталған материалдарды және компоненттерді нақтылықты сақтай отырып өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру 4.2.4.1 Қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды қолдану |
||||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
Жетістік критерийлері |
Оқушы:
|
||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминдер
Неліктен екенін айта аласыз ба?
|
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Азаматтық жауапкершілік |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
Астрономия |
||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды |
||||||
Бастапқы білім |
Табиғат әлемімен танысуды жалғастырады, көркем материалдармен жұмыс жасаудағы практикалық дағдыларың жетілдіреді. |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|
|||||
Сабақтың басы 5 минут |
Сабақтың басы: Сәлеметсіздер
ме! Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен және сабақ мақсаттарымен таныстыру. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет.
(1
слайд)
2. Тапсырма
№1. Оқу әдістемесі - визуалды,
жұмыс түрі - фронталды, әдіс - жаңа ақпаратты
игеру. Етегім толы сөк, Ерте тұрсам жоқ. Жауап: Жұлдыз Көлде жүрген ақ үйрек, Түнде бар да, күндіз жоқ. Жауап: Ай Сұрақтарға жауап беріңіздер:
«Мен ғарыштамын» атты тақырыбына ермексаздан рельефті аппликацияны А4 форматында орындау. Рельефті ермексазды аппликацияның орындау кезеңдерін қарастыр. Сұрақтарға жауап бер:
Жауап: жұмсақ материал, қолға жағымды.
Жауап: Қатты қағаз, ермексаз, стектар. 3.Кері байланыс: оқушылар ұсынылған жұмыстарға байланысты сұрақ қойу. 4.Қалыптастырушы бағалау: Толық қызықты жауаптар үшін оқушыларды мақтау. |
https://www.youtube.com/watch?v=--JUVPoHfvc
https://ru.pinterest.com/pin/468092955011225630/ |
|||||
Сабақтың ортасы 30 минут 2 минут |
5. Тапсырма №1 Әдіс - практикалық, жұмыс түрі - жұптық. Рельефті аппликация
техникасында түсті А4 қатты қағазда композиция
жасау. (3,4,5
слайд) Пластинографикалық
бейненің жасау негізгі
әдістері. (Слайд
6) Ермексаз қолданып
бейне жасау үшін не қажет? (Слайд
7) Сергіту сәті Қырғауыл боп ұшамыз, ұшамыз (Екi қолымен қанат жасап ұшады) Түлкi болып қашамыз, қашамыз (Бiр орындарында тұрып жүгiредi) Қырғауылдай тапқыр боп, тапқыр боп, Орнымызға қонамыз (Бәрi орындарына отырады). 6.Жұмыс
кезеңдері: Жұпта немесе кішігірім топтарда сыныптастарыңның жұмыстарын талқылаңыздар. Талқылау барысында жұмысты жасау барысында қолданған әдістерді талқылайтындай сұрақтар қойыңыздар. 7.Саралау:
8.Дескрипторлар: 9. Кері байланыс:
- Сіз қандай техниканы
таныстыңыз? |
Ғарыштық музыка https://www.youtube.com/watch?v=wI-VOWOGSr4 https://www.youtube.com/watch?v=_e18B3g-pqY (пластилинмен сурет салу) Ермексаз, тақтай, стектер, қатты қағаз А4. |
|||||
Сабақтың соңы 3 минут |
10. Рефлексия: Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
11. Үй жұмысы: Материалды таңдау: жіп, PVA желім, қатты қағаз, ермек саз, ермексазға арналған тақтай, жүн және т.б. 12. Жұмыс орның жинау. |
|
|||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
Барлығы түстер мен кейіпкерлердің ең аз санын пайдаланады. Көпшілігі мұғалімнің көмегіне жүгіну және көлемді бейне жасайды. Кейбір оқушылар ғаламшарлар, кейіпкерлерді және көлемді бейне пайдаланып, өз бетімен жұмыс жасайды. |
Өзара бағалау;
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |