Материалдар / Ашық сабақ "Ғұндар қалай өмір сүреді" 2-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ғұндар қалай өмір сүреді" 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№472 бұйрықпен жасалған қысқа мерзімді жоспар. Жоспар жаңартылған білім мазмұнына сай жасалған. Саралау тапсырмалары қарастырылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Ақпан 2022
538
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн

Педагогтің аты-жөні:

Елеуова Г.А.

Күні:

25.02.2022

Сыныбы: 2А

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ғұндар қалай өмір сүреді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.3.2.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ғұндардың өмір салтын сипаттау

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Мəтін, тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады:

Көптеген оқушылар: Дереккөздерден мәліметтерді таба алады;

Кейбір оқушылар:Мәліметтерді іріктеп, сұрақтарға қатысты пікір білдіреді және өз ойын дәлелдей алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз!

Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру.

«Бес қадам» әдісі

-Ежелгі қалалардың атын ата

-Ежелгі қалалардың қазақ жерінде пайда болуына Ұлы Жібек жолының әсері тиді ме?

-Ертеде Отырар қалаcы қалай аталды?

-Әйгілі Отырар кітапханасы қайдан табылды?

-Әл Фараби Отырарда қайда дүниеге келді?

«Миға шабуыл»

-Ғұндар деген кімдер? Олар туралы не білесіңдер?

Өлеңнің мазмұнына қарай қимылдар жасайды.



Отырар,Түркістан, Сайрам,Тараз, Жетісу.Алматы, Астана,Шымкент, Атырау, Ақтөбе




Сұраққа жауап береді

«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»









«От шашу»

Өлең шумағы

Музыка








Интерактивті тақта




Білімленд флатформа сы

Сабақтың ортасы

30 мин.


Сабақты бастамас бұрын видеоролик көрсетемін.

Оқулықпен жұмыс.

-Ғұндар қалай өмір сүреді?

Ғұндар (түркі тілдес көшпелі тайпалар ) ІІ-ІV ғасырларда өмір сүрген ежелгі көшпенді халық. Ғұн тайпасы Альпі мен Балтық теңізінен бастап, Шығыста Каспий теңізіне дейінгі жерді басып алған жауынгер, ержүрек халық болды. Олар мал шаруашылығымен, көбіне жылқы өсірумен айналысты. Ғұндарда тұрақты баспана болмады, олар өз мал-жандарымен бірге қоныс аударып отырды.

Ғұн билеушісі Атилла

Жалпыға арналған тапсырма:

Қазақстан аумағына сақтардан кейін ғұндар келді. Олар мал жайылымына қарай көшіп-қонып жүрді. Жылқыны үйірімен, сиырды табынымен, қойды отарымен бақты.

Ғұндардың баспанасы киіз үй болды. Кейбір ғұндар отырықшылықпен қатар егіншілікпен де айналысты.

-Ғұндар немен айналысты?

-Ғұндардың батысқа қарай орын ауыстыруы неге алып келді?

-Ғұндардың немен айналысқаны жайлы ролик көреді.

-Ғұн билеушісі Аттилла жайлы біледі.

-Сақтарды кім басқарды?

Саралау тапсырмасы

«ИӘ, ЖОҚ»

-Cақтарды Томирис басқарды.

-Ғұндар егіншілікпен айналыспады.

-Атилла ғұн билеушісі.

-Ғұндардың баспанасы киіз үй болды?

-Ғұндар мал шаруашылығымен айналыспады.

-Ғұндар көшіп қонып жүрді.

-Ғұндар жауынгер, ержүрек болмады.

Балалар роликтен кімдер жайлы көргенін айтады.

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.










Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады.

Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.

Томирис ханшайым басқарды, есімі тарихқа белгілі болды, Парсы патшасы Кирді жеңді, сұлу өжет болды, ақылды-парасатты болды.

Сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор

-Ғұндар өмірі жайлы біледі.

-Ғұндар жайлы дереккөздерден біледі, танысады.

- Ғұндар немен айналысқанын сипаттайды, айтады, біледі

Жалпы – 10 балл







ҚБ 1-10 балл






«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»




2-сынып оқулығы



Дәптер







Суреттер








ноутбук

Сабақтың соңы.

3 мин.

Рефлексия

-Бүгін не білдік?

-Не жаңалық болды?

-Қандай қиындық туындады?

-Тағы не білгің келеді?

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды.

«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»

Кері байланыс

Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетесіз?Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!