Сабақтың тақырыбы: Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді сақтаймынХабарлы сөйлем | Мұғалімнің аты-жөні:Сарғасқаева.А.Н.Күні: |
СЫНЫП: 2а
| Қатысқан оқушылар саны:
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою
|
Сабақтың мақсаты:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Құндылықтарды дарыту | «Мәңгілік ел» идеясының 7құндылығының бірі 5) жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығын басшылыққа алып, еңбектің маңызын әр сабақта түсінуге ықпал жасау. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
АКТ қолдану | Слайдтар |
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану, дүниетану, дене шынықтыру. |
Бастапқы білім
| Сөйлем, диалог тақырыбына негіздеу.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері |
Көңіл-күй ахуалын орнату | Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Ширату жаттығуы:-Көңіл-күйіміз қалай?-Тамаша!-Даярлығымыз қалай?-Ендеше ақтілек, әсем күлкімен амандасайық!-Оң иығымызбен амандасайық!-Оң қабақ танытайық!-Арқамызбен бір-бірімізге тірек болайық! |
Іс-әрекет қимылымен көрсету
|
Топқа бөлу | Пәндік терминдер арқылы топқа бөлу. Топ ережесімен нұсқаулық бойынша танысу.«Сөйлем» тобы«Тыныс белгі» тобы | 1-топ:«Сөйлем» 2-топ: «Тыныс белгі» |
Ширату кезеңі | -Барлық пәндерден қай бөліммен танысудамыз?-Мектептің жүрегі кім?-Мұғалімнің жұлдыздары кім?-Сөйлем нені білдіреді?-Диалог дегеніміз не? | «Көбелек» әдісі |
Оқу міндетін анықтау | -Осы тыныс белгілерінің сөйлемге не қажеті бар?-Тыныс белгісін қоймай жазуға бола ма? | «Сұрақ-жауап» әдісі |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу,түсіну,қолдану |
|
Таныстырылым
| Білу және түсінуОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.29. Мәтінді түсініп оқы. Үзілісте. Тапсырма-№1 | Оқулық,мәтін |
Топтық жұмыс | Әрбір топ «Екі қадам» әдісі арқылы, -қалай сұрақ қоямын, қалай жауап беремін, деп мәтінмен танысады.-Үзілісте сендер не істейсіңдер?-Үзіліс не үшін беріледі деп ойлайсың?-Кезекшінің міндеті қандай?(Бір топ сұрақ қояды, екінші топ жауап береді.) |
«Екі қадам» әдісі |
| КритерийМәтінді түсіне оқу.Мәтін бойынша сұрақ даярлау.Қойылған сұраққа нақты жауап беру
Дескриптор -Мәтіннің мазмұнын түсінеді.-Кезекшінің міндетін анықтайды.-Сұрақ қояды, дұрыс жауап береді.Бағалау 1.Өзара топтар бір-бірін бағалайды. 2.Мұғалім бағалауы (топ мүшелерінің ерекше жауабын жекелей бағалау)
| Нұсқаулықты тақтаға ілу.
«Бес саусақ» әдісі«Смайлик» әдісі |
Қысқаша рефлексия |
(Ауызша)-Осы тамсырмаларды орындауда қиындық туындады ма?-Сыныпқа кезекшінің қажеті бар ма?Үзілісте сендер не істейсіңдер?
|
|
Сергіту сәті | « Нұр аға» әнін айту |
|
Жағдаятты шешу кезеңі
| -Бағдаршамда неше көз бар?(3)-Сөйлемде неше көз болады деп ойлайсыздар? (3: . ! ?) | «Бағдаршам» әдісі |
Топпен жұмыс | Қалыптастырушы бағалау жүргізу.Әр топқа қақпа тапсырмаларын ілуТапсырма №2 Сөйлемдерді құрастыру.Критерий сөйлем құрастыру тыныс белгісін анықтауДескриптор БілімалушыБерілген сөздерден дұрыс сөйлем құрастырып жазады;Сөйлемнің соңына тыныс белгісін қояды.Топтар бірін бірі бағалау жүргізеді
| А4 қақпа суреті
5 саусақ әдісімен |
Жекелей жұмыс | Оқулық, оқулықтағы 30-жаттығу жұмыс дәптерінеЖекелей бағалау | Мөрмен |
Топпен жұмыс | Үзіліс ережелерімен танысу, 31-жаттығуКластер құру2 топқа \білімалушы ережесі, міндеті беріледі\Слайдтағы суреттер арқылы ережелер мен міндеттерді топтайдыБағалау, топ ішінде талдау,диалог жүрізу.Топ мүшелері бірі басқа топ алдында сөйлеп топ ұстанымын жеткізу | Жариялау әдісі
Смайликпен |
Сабақтың соңы Қорытынды рефлексия | Бүгінгі сабақ тақырыптың нәтежиесіне жету үшін қандай әрекет түрін жасадыңыздар?Кімге қандай қиындық туындады? Үзіліс ережелерін білу өмірде қажет пе жоқ па?Бүгінгі сабақта кім көп бағалау алды?
| Бағдаршам әдісі |
Кері байланыс |
«Білім аралы» арқылы өздерің қай аралда болғандарығызды бояңыздар | Кеме макетіҚима қағаз |
Бағалау
| Бағалау шкаласымен белгілерді санап, ең көбін анықтау арқылы. | Бағалау белгісін санау
|
Үйге тапсырма: 32. 90-бетте. |
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |