Материалдар / Ашық сабақ Хх дыбысы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Хх дыбысы

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған оқу бағдарламасы бойынша құрылған. бастауыш сынып мұғалімдеріне көмегі бар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қаңтар 2021
382
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Пән: сауат ашу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Саяхат

Күні: 12.02.2020

Сынып: 1 Ә

Мектеп: №27

Мұғалімнің аты - жөні: Мухаметбекова Жадыра Ташкеновна

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

«Х» еліне саяхат. Х дыбысы мен әрпі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу

1.2.2.1 мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну

1.3.5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілерін қолдана отырып, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру және жазу

1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: сөздерді буындап, жиі кездесетін сөздерді тұтас түсініп оқи алады. Каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Көптеген оқушылар: сахналық қойылым қоюға қатысады.

Кейбір оқушылар: берілген сөзге дыбыстық талдау жасай алады.

Бағалау критерийлері


Сөздерді буындап, жиі кездесетін сөздерді тұтас түсініп оқи алады. Каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады: сөздерді буындап, жиі кездесетін сөздерді тұтас түсініп оқи алады. Каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Пәнге тән лексика мен терминология: х дыбысы мен әрпі.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

- Сөздерді, мәтінді оқы.

-Кірпінің сұрағына көжек қандай жауап айтадыдеп ойлайсыңдар?

-Әдемі сөзіне мағынасы жуық сөздер тап.

-Сахналық қойылым қойыңдар.

Құндылықтарды дарыту


Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, өз пікірін дәлелдей білу дағдыларын дамыту.

АКТ қолдану дағдылары

Топтарға арналған суреттер, сергіту сәті

Бастапқы білім

Оқушылардың х дыбысы туралы білімі бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы


5 минут






Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Шаттық шеңберін құру. Бір-біріне бір ауыз сөзбен жақсы лебіз айту.

Топқа бөлінгенде парақшаға жазылған қиынды буындарды жалғап сөз құрайды. Сол сөздер бойынша топқа бөлінеді.

Топ атауы

1 - топ –Кітапхана-библиотека - Library,

2 - топ – Асхана-столовая – dinning,

3 - топ – Дәріхана- аптека-

Оқу материалын жариялау үшін «Миға шабуыл» әдісі қолданылады.

- Топ атауларында қай әріп ортақ болып тұр деп ойлаймыз? Кешегі танысқан дыбысты кім атайды?

Х қандай дыбыс?

Х дыбысы сөздің басында кездесетіндей мысал айт?

Бүгінгі сабағымызда немен шұғылданамыз деп ойлайсыңдар?




Мозайка Кітапхана, Асхана, Дәріхана





Сабақтың ортасы



8 мин



























«Х» еліне саяхат. Олай болса балалар бүгін Х еліне саяхат жасаймыз. Әр аялдамада тапсырмалар болады, тапсырмаларды орындай отырып келесі аялдамаға жүріп отырамыз.

1-Кітапхана аялдамасының тапсырмасы:

«Оқып көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

Оқулықтың 97-бетіндегі мәтінді ролге бөліп оқыңдар. Сұрақтың жауабын болжап жауап беріңдер.

Дескриптор

- Мәтінді буындап, тұтас оқиды.

- Сұрақтың жауабын болжап айтады.

Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады.

Кейбір оқушыларға:

-Берілген кітап, кітапхана сөздеріне дыбыстық талдау жаса.

ҚБ: «Үш шапалақ» әдісі.

2- Асхана аялдамасының тапсырмасы:

1-топ: Сөздерді орналастырып сөйлем құра

2-топ: Сөздерге дыбыстық талдау жаса

Хабар, емхана, хат.

3-топ: Сөздерге сөйлем құра.

Шахмат, хат, Хадиджа.

ҚБ: «Бас бармақ»


Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әніне сәйкес қимыл жасайды.


(Д) 3 - тапсырма тақтамен және дәптермен жұмыс.

Бала қолының ұсақ бұлшық еттерін дамыту және сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қоюға қалыптастыру үшін төмендегілерді орындату:

Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды;

х әрпі бар сөздерді, сөйлемдерді жазғызу.

Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды, х әрпі бар сөздерді, сөйлемдерді талапқа сай жазады.

Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға: қосымша сөйлемдер жазу.

Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсету, үйрету.

ҚБ: «Смайлик» әдісі

Тамаша - Тапсырмаларды орындап, х әрпі бар сөздерді, сөйлемдерді талапқа сай жаза алса;

Жақсы - Тапсырмаларды орындап, х әрпі бар сөздерді, сөйлемдерді талапқа сай жазуда қателіктер болса;

Қалыпты - Тапсырмаларды орындауда, х әрпі бар сөздерді, сөйлемдерді талапқа сай жазуда қиналса.

4- Шеберхана аялдамасының тапсырмасы:

І топ:Суреттің алғашқы әріптерін алып сөз құра

ІІ топ: Сөзжұмбақты шеш.

ІІІ топ:Буындарды байланыстырып кісі есімін жаса

/ Ас, Ер, асыл, хат, Ай қанат, сұлтан, Нұр

оқулық











Басбармақ суреті









Әуен








Жұмыс дәптері












Смайликтер суреті





Сабақтың соңы

Кері байланыс «Смайлктер» әдісі

Кері байланыс «Смайлк» әдісі арқылы.

Маған бүгінгі сабақ керемет өтті

Маған бүгінгі сабақ қиындық тудырды

Маған бүгінгі сабақтан өзіме ештеңе алмадым.









Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
























































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!