Материалдар / Ашық сабақ ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт- азаттық қозғалыстар8- сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт- азаттық қозғалыстар8- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық тарихшы мұғалімге, жас мамандарға, өз білімін көтерем деген ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қазан 2018
1006
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: Сарыбастау ауылындағы орта мектеп МДШО КММ


Күні: 08.12.2017

Мұғалімдер: Аманбекова Чинар Бопановна

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны


Сабақ тақырыбы

ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт- азаттық қозғалыстар


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт- азаттық қозғалыстар туралы білу, сипаттап беру


Сабақ мақсаттары

ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт- азаттық қозғалыстар тарихи маңызы туралы білу, баға беру


Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу ,түсіну, қолдану , талдау, жинақтау, бағалау


Бағалау критерийлері

ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт- азаттық қозғалыстардың тарихи маңызы туралы айта алады, баға береді


Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология Оқушылар: мәтінді оқи отырып форт (айтылым және жазылым дағдылары)


Құндылықтарды дарыту

Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіл әлемдік , өңәрлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы- Құндылықтарды дарыту топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылар бір - біріне құрмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.


Пәнаралық байланыстар

География жер, аймақтарды көрсету барысында байланыс жасайды.


АКТ қолдану дағдылары

АКТ дағдыларын дамыту өздеріне қажетті ақпараттарды іздеп табуда ғаламторды қолдануда және карталар қолдану барысында жүзеге асады.


АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, интернеттен бейнефильм, электронды оқулық.


Алдыңғы білім


Оқушылардың 1836-1837 жылдардағы ұлт азаттық көтерілістер туралы бастапқы білімдері болуы тиіс.


Жоспар

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

І.Психологиялық ахуал: Оқушыларға «Бақытты сәт сыйла» әдісі

ІІ.Үй тапсырмасы Кахоот ойыны 
1.Исатай мен Махамбет бастаған көтеріліс қай жылдары болды? 1836-1838жж. 
2.Көтерілістің қозғаушы күші Бақташы шаруалар 
3.Махамбет пен Исатай қай рудан? Беріш 
4.Исатай неше жасында старшын болып тағайындалды? 21 
5.Махамбеттің досы орыс жазушысы,әрі этнографы В.И.Даль 
6.Жәңгір ханның қайын атасы Қарауылқожа Бабажанұлы 
7.Жәңгір хан халықтың талаптарын неше күнде шешуге уәде берді? 12 күн 
8.Көтерілісшілерге қосылған байбақты руының беделді старшыны Жүніс Жантеліұлы 
9. Тастөбе шайқасы қай жылы болды? 1837ж.15 қараша 
10. 1838ж.12 шілдеде шешуші шайқас қай жерде болды? Ақбұлақ өзені бойында. 
11.Исатай қай шайқаста қаза болды? Ақбұлақ шайқасы 
12.Ақбұлақ шайқасында қанша адам қаза болды? 80-ге жуық адам 
13.Қай жылы көтерілісшілер хан ордасын қамауға алды? 1837ж.қазан 
14. «Хан емессің қасқырсың» өлеңі қай ханға арналған? Жәңгір хан 
15.Махамбеттің досы Г.С.Карелин кім болған? Саяхатшы,ғалым 



Сабақтың ортасы






















ІІ.Тыңдалым: электронды оқулықтан тыңдау

ІІІ.«Білу» Мәтінді оқи отырып

1) «Жылдар сөйлейді» жұптық жұмыс

2) «Тұлғаны таны» тұлғаларды атай отырып сипаттама беру. Ж.Тіленшіұлы, Е.Көтібарұлының тұлғалық қасиеттерін сипаттау. 

IV.Түсіну« Дұрыс » « Бұрыс »

 1.Патша өкiметi Елек өзенiнiң бойындағы Кiшi жүз қазақтарының жерiн тартып алды. Дұрыс 
2. Бұл аймақ ежелден берi байбақты руларының көшiп-қонып жүретiн дәстүрлi мал жайылымы болатын. Бұрыс 
3. 1810 жылы патша өкiметi Жаңаелек шебiн жасауға кiрiстi. Дұрыс 
4. Қазақтарға 600 мың десятинаға жуық жерi бөлiп берiлдi. Бұрыс 
5. Жаңаелек шекара шебiнiң құрылысы 1822 жылы аяқталды. Дұрыс 
6. Жоламан Тiленшiұлы бастаған көтерiлiс (1822–1825). Дұрыс 
7. Жоламан Тiленшiұлы табын руының батыры әрi биi Дұрыс 
8. Кiшi жүздiң ханы Әбілқайыр толқуды басуға дәрменсiз болды. Бұрыс 
9. Жоламан Тiленшiұлы бастаған қозғалыс отаршылдықты жақтады Бұрыс 

V.Жинақтау. Тірек сызба толтыру

VI. Қолдану. Көтеріліс болған аймақты, көтеріліс бағытын картадан көрсету.



https://twig-bilim.kz/film/glossary/weather-5422/



https://www.twig-bilim.kz/film/glossary/weather-5422/

оқулық Ж.Қасымбаев, Т.Омарбеков «Мектеп баспасы»











Атлас оқулықтағы карта


Соңы

VII. Баға беру.

  1. ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы ұлт- азаттық қозғалыстардың тарихи маңызы неде?

  2. Қалай ойлайсыңдар бұл көтерілістің жеңіске жетуе мүмкіндігі болды ма?

VІІІ. Үйге тапсырма Оқу . Қосымша мәліметтер жинау. Кері байланыс. «Бас. Жүрек. Қол» рефлексиясын жүргізу. Оқушылар баспен Исатай, Махамбеттің тарихтағы орнын,көтеріліс кезін еске түсірді, жүрекпен  сабақ барысында оқиғаларды сезінгенін және сыныптағы оқушылардың эмоциясына әсер еткенін айтты, ал қолмен тапсырмаларды орындағандарын жеткізді.

Күнделік кz


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? .

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Ауа райы элементтеріне ... мыналар жатады

Қалыптастырушы бағалау арқылы

АКТ- мен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік техникасын сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!