Материалдар / Ашық сабақ химия 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ химия 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
3 практикалық жұмыс ашық сабақ деңгейін бақылау оқушылардың
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Сәуір 2023
352
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

3 практикалық жұмыс «Оттекті алу және оның қасиеттерін тану»

Бөлім:

8.2D Сутек.Оттек және Озон

Педагогтің аты-жөні:

Смағұл Төлеуіш

Күні:

27.12.2022 ж

Сыныбы: 8 «Ә»

Қатысушылар саны: 20 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Оттек, алынуы, қасиеттері, қолданылуы.

3 практикалық жұмыс «Оттекті алу және оның қасиеттерін тану»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.4.2.2 -ауа құрамындағы және жер қыртысындағы оттектің пайыздық мөлшерін білу

8.4.2.3 -оттекті алу және оның қасиеттері мен қолданылуын зерттеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Оттектің тотықтырғыш ретіндегі қасиетін сипаттайды

Көпшілік оқушылар үшін:

Тіршілік тірегі-оттегінің физикалық қасиеттері және алу жолдарымен таныстырады

Кейбір оқушылар үшін:

Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасып, балаларды түгендейді, сабақ тақырыбы мен мақсаты мен таныстырады

Ребусты көрсетеді

Сабақ тақырыбын дәптерге жазады.

Ребусты шешіп жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Мадақтау сөз: Керемет!

Слайд.

Жаңа сабаққа кіріспе


(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Практикалық жұмыс «Қауіпсіздік техникалық ережесін» сұрайды.




3 практикалық жұмыс «Оттекті алу және оның қасиеттерін тану

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп,талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.


Суреттер

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

16 мин.

Калий перманганатын бөліп алу тәжірибесін практикалық жұмысты орындайды және видеоны көрсетеді, тапсырмасын береді

Мақсаты: оттек газын алу оның қасиеттерін зерттейді.Оттегінің тотықтырғыштық қасиетін білу.

Жұмыс барысын бақылап парақтағы тапсырманы орындайды

Дескриптор:

Техника қауіпсіздігін сақтау

Жұмысты мұқият бақылау

Реакция теңдеуін жазады

Қорытынды жазады

Жалпы - 5 б

https://youtu.be/NEK1zq2Z3as

Слайд

Мұғалім болжамы

А-деңгейі: Аружан Қауіпсіздік техникасын қатемен айтады.Реакция теңдеуін қатемен жазады.Толық емес қорытынды жазады

В-деңгейі: Тамерлан ҚТ айтады , реакция теңдеуін аздаған қатемен, көрген жұмыс бойынша ғана қорытынды жазады.Өз ойын толық жеткізе алмайды

С-деңгейі:

Айда ҚТ айтады, реакция теңдеуін тез және дұрыс орындайды,толық қанды қорытынды жазады


Бақылау нәтижесі










Жұптық жұмыс

5 мин

1 тапсырма «Сөйлемді толықтыр» тапсырманы үлестіреді орындатады, бақылайды, слайдтан дұрыс жауабын көрсетеді.

Мақсаты:

-Отегінің жалпы сипаттамасы.

-Ауа құрамындағы оттектің пайыздық мөлшерін білу

Сөлемді толықтырады

Көп нүктенің орнын сөздері арқылы толтырады.

Дескриптор:

А:2 дұрыс сөз-1б

В:3-4 дұрыс сөз-3б

С:5-7 дұрыс сөз-4-5 б

Жұптар бірін-бірі бағалайды.

Жалпы - 5 б

ДК экраны


Мұғалім болжамы

А-деңгейі: Аружан 2 ғана сөзді дұрыс табады

В-деңгейі: Тамерлан 3-4 сөзді дұрыс жазады аз қатемен.

С-деңгейі:

Айда тапсырмадағы 7 сөзді дұрыс жазады және басқа оқушының қатесін анықтайды


Бақылау нәтижесі





Бекіту тапсырмасы

13 мин

Топтық жұмыс «Кластер құру»

Тақырыптарды топтарға бөледі.

Мақсаты: Оттектің қолданылуы мен ауа мен жер қыртысындағы кездесуін зерртеу

Берілген тақырып бойынша кластер құрады

Дискриптор:

Ақпараттың толықтығы

Ұқыпты құрылуы

Топ аралық бағалау

Слайд

Мұғалім болжамы

А-деңгейі: Аружан топтық жұмыста өзін еркін ұстайды бірақ көмекке көп жүгінеді

В-деңгейі: Тамерлан топпен жұмыс жасағанда жауапкершілікті толық ала алмайды, өзінің білгенімен бөліседі, қателескенде қолдау күтеді

С-деңгейі:

Айда топпен жұмыс жасағанда көш басшылықты қолына алады, тез және шапшаң орындайды, ақпаратты сыныптастарына түсіндіре алады


Бақылау нәтижесі





Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

8 мин.

«Мақсатқа жету » әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақ мақсаты бойынша сұрақ қойып көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.Кері байланыс жасайды

Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Жеке жұмыс:

Сабақ мақсаттарын сипаттайды және білгенімен бөліп талқылайды


Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!

Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.




Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».



Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

«Мадақтау сөзі» әдісі

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.





















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!