Сабақтың басы
5-10
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. Бүгінгі
күннің және сабақтың сәтті өтуі үшін оқушылар бір-біріне тілек
айтады.
Қоржынға салынған «Көпіршікті
сұрыптау» және «Жылдам сұрыптау» деп жазылған түрлі-түсті
стикерлерге жазылған топ аттарымен оқушылар топқа
бөлінеді.
Өткен тақырыпты «Конверттегі
сұрақ» әдісін қолдану арқылы еске
түсіреді.
-
«Екі өлшемді массив» терминін
қалай түсінеміз?
-
Екі өлшемді массивті өңдеу мен
оны шығару амалдары қандай?
-
Екі өлшемді массивтің қанша
өлшемі бар?
-
Python программалау тілінде
кестені қалай түрлендіруге болады?
ҚБ. «Бағдаршам»
әдісі.
|
Түрлі –түсті
стикерлер
Конверттегі
сұрақтар.
expert.atamura.kz/kz/books/528#page/148
|
Сабақтың
ортасы
10
мин
|
Жаңа сабақтың тақырып мазмұнын
беру
Оқушыларды сабақтың тақырыбы
мен мақсаттарымен таныстыру
Бүгінгі сабақтың тақырыбы
«Сұрыптау».
Жаңа тақырыпты «Джигсо2»
әдісімен 2 топқа бөліп, әр топ мүшесі өзіне бөлініп берілген
мәтінді оқып, сол мәліметпен басқа топ мүшелерімен
бөліседі.
1-топ. «Көпіршікті сұрыптау»
тақырыбына түсініктеме беріп, мысалмен түсіндіріп
өтеді.
2-топ. «Жылдам сұрыптау»
тақырыбына түсініктеме беріп, мысалмен түсіндіріп
өтеді.
Дескриптор:
ҚБ. «Бас бармақ»
әдісі.
№1 тапсырма. Жұптық
жұмыс.
А-деңгейі.
Дескриптор:
ҚБ
№2 тапсырма. В- деңгейі.«Жұптық
жұмыс».
Дескриптор:
-
Cұрыптау алгоритмін қолдана
алады;
-
Сұрыптау әдісін қолданып,
максимум және минимум қосындысын таба
алады;
№3 тапсырма. С- деңгейі.«Жұптық
жұмыс».
Дескриптор:
ҚБ. «Күлегештер.»
Мадақтаулар.
«60 секунд» әдісі арқылы
сабақты бекіту.
Тақтаға таймер орнатып,
оқушылар алпыс екунд ішінде сабақ қорытындысын дәптерге жазып,
бірнеше оқушы соны оқып сабақты
қорытындылаймыз.
ҚБ
|
Оқулық,маркерлер,
плакаттар,
стикерлер,
интерактивті
тақта
https://rnpc.almatykitap.kz/index.php?id=378&#
|
Сабақтың
соңы
|
Кері
байланыс.
«Күн, бұлт, жартылай бұлт
жапқан күн» суреттеріне оқушылар стикерлерге өз ойларын жазып, кері
байланыс жасаймыз.
Күн – жақсы
түсіндім.
Жартылай бұлт жапқан күн –
орташа түсіндім.
Бұлт –
түсінбедім.
Үй
тапсырмасы.
|
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқумақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына
жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты
тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен?
|
|