Мектебі:
|
Х.Әлімжан атындағы №12
негізгі орта мектебі
|
Пәні:
|
Жаратылыстану
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Жануарлар қайда тіршілік
етеді?
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
Темирова
Р.Б.
|
Күні:
|
13.10.2020.
|
СЫНЫП: 3
«Ә»
|
Қатысқан оқушылар
саны:15
|
Қатыспаған оқушылар
саны: -
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары:
|
3.2.2.2 – жануарларды тіршілік
ортасын бойынша ажырату
|
Сабақ нәтижесі:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
жануарлардың сыртқы түрін
суреттейді, үй және жабайы жануарларды
ажыратады.
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады: жануарлардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын біледі,
жануарларды мекендейтін жеріне қарай топтайды.Топтық жұмысты
бірлесе орындайды.
Оқушылардың кейбіреуі
орындай алады: жануарлардың тіршілік ету ортасын ажыратады.Оқулықтан тыс
берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жануарлардың тіршілік ортасын ажыратып айтады, жануарларды
мекендейтін жеріне қарай топтай алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, түрлі
жануарлардың суреттері, жануарлар макеті, интербелсенді тақта, доп,
шығармашылық тапсырмалар, А3 қағазы, слайд, флипчарт,
бейнежазба.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Әдебиеттік оқу, музыка,
дүниетану, ағылшын тілі.
|
Құндылықтар
|
Қоршаған ортаның алуан түрлі тіршілігін сақтап, жерге
құрметпен қарау;
- бір-біріне құрметпен қарау;
кішіпейілділікке үйрену.
|
Алдыңғы меңгерілген
білім
|
Омыртқалы және
омыртқасыз жануарлар
|
Сабақтың
жоспары
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері мен
уақыты
|
Сабақта жоспарланған
әрекет
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Ақпаратты еске түсіру
(7мин)
|
Сәлемдесу.
Оқушылардың көңіл-күйін анықтау
Кел, балалар, күлейік, Қабақ түйген не
керек?
Күлкіменен түлейік, Көңілді боп
жүрейік!
Жануарлар туралы әңгіме
Дескриптор:
1.Жануарларды топтарға бөледі.
2.Жануарларды ажыратады.
|
|
Жаңа сабақ
(7 мин)
Оқулықпен жұмыс.
|
Тыңдалым, көрсетілім
BILIMLAND «Жануарлар»
«Жануарлар қайда
тіршілік етеді?»
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен танысады.
Жаңа сабақта қолданылатын
тірек сөздермен(кеңістік, тіршілік ортасы) танысу, сабақтың мақсаты
айтылады(жануарлардың қайда тіршілік ете алатынын білесің,
мекендейтін жеріне қарай жануарларды топтарға
бөлесің).
Ойын: «Қайда мекен
етеді?»
Допты лақтырып жануардың атын
атау. Оқушы сол жануардың қайда мекен ететінін
айтады.
Оқулықта берілген тапсырманы
топтарға бөліп беру, талдайды.
Дескриптор:
1.Жануарлардың мекен ету ортасын
анықтайды
2. Жануарларды мекен ету ортасына қарай
топтастырады.
|
Бейнежазба «Жануарлар»
Оқулықта берілген тапсырмалар.
«Қайда мекен етеді?»ойыны
|
Сергіту сәті
|
«Жануарлар әлемі» әнін
айту.
|
Жануарлардың суреттері
|
сабақты қорытындылау
(7
мин)
|
Жұмыс дәптеріндегі жазылым
тапсырмаларын орындау
|
Шығармашылық тапсырмалар.
Флипчарт, кесте,
суреттер.
|
Бекіту
(6мин)
Бағалау
(6 мин)
|
«Нысана» кері
байланыс
-
Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық
болды?
-
Сабаққа қатысуыңызды қалай
бағалайсыз?
-
Сабақта қандай қиындықтар
туындады?
Бағалау
Оқушылар топтардың
жауаптарың бағалайды, өздерінің жұмыстарың бағалау парақшасына
сәйкес бағалайды.
|
«Нысана»
|
Үйге
тапсырма: «Жануарлар қайда тіршілік етеді?»
оқу
|