Материалдар / Ашық сабақ «Жануарларды қалай қорғауға болады?» 4-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ «Жануарларды қалай қорғауға болады?» 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ «Жануарларды қалай қорғауға болады?» тақырыбындағы 4-сыныпта ашық сабақтың жоспары. Сабақ жоспары жаңартылған бағдарлама әдістері негізінде құрылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Желтоқсан 2021
3606
8 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің «№47 жалпы білім беретін мектеп»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі



















Ашық сабақ

Пәні: жаратылыстану

Сыныбы: «В»

Мұғалім: Кусайнова Г. И.































2021 – 2022 оқу жылы





Пәні:

Жаратылыстану

Сынып: 4 В

Мерзімі: 20.10.21

Педагогтің аты-жөні:

Кусайнова Г. И

Сабақтың тақырыбы:

«Жануарларды қалай қорғауға болады?»

Бөлім:

Жануарлар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.2.7 Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру;

4.2.2.8 Ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіру

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Жойылу шегінде тұрған жануарларды атай алады, оларды қалай қорғау керектігін түсінеді;

Көптеген оқушылар: Суреттер, кестелер арқылы талдау жасай алады.

Кейбір оқушылар: Ұсынылған тапсырма бойынша қорытынды жасайды, өз көзқарасын дәлелдей алады.

Бағалау критерийлері

  • Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіре алады;

  • Ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіреді;

  • Жойылып бара жатқан жануарларларды қорғаудың жаңа тәсілін ұсынады.

Сабақтың барысы

Кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Көңіл-күй шеңбері

«Кел, балалар, оқылық»

А. Байтұрсынұлының «Оқуға шақыру»

М. Мақатаевтың «Отан туралы» өлеңдерін топтарда, жеке айтуды ұсыну.

-Біз кімдердің өлеңдерін оқыдық?

-Не себепті деп ойлайсыңдар?

- Артына өшпес мұра қалдырған ағаларымыз және олардың еңбектері біздің - құндылықтарымыз. Оларды бағалап, сақтай білейік.

-«Бар жәндігін сүйемін жыбырлаған» деп Мұқағали ағамыз айтқандай жаратылыстанудан біздің өтіп жатқан бөліміміміз «Жануарлар».

Өлең жолдарын бірін-бірі жалғастыра айтады.

Деректерді келтіреді:

Қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогі Ыбырай Алтынсариннің туғанына – 180 жыл;

Қазақ ақыны, әдебиеттанушы ғалым, түркітанушы, публицист, педагог, аудармашы, қоғам қайраткері Ахмет Байтұрсынұлының туғанына – 150 жыл;

Қазақтың лирик ақыны Мұқағали Мақатаевтың туғанына – 90 жыл;


Көңіл-күйлерін қол қалыптары арқылы бағалау.

Презентация 1

Ы. Алтынсарин

А. Байтұрсынұлы, М. Мақатаев суреттері

Сабақтың ортасы.

30 минут
































Сергіту сәті «Көңіл-күй» видеожаттығу

Өткен білімді пысықтау. «Қандай жануарлар жойылып бара жатыр?» тақырыбы бойынша тапсырмалар ұсыну, білімдерін байқау.



Жеке Ж. 1-топ: жойылып бара жатқан жануарларды қосжазба күнделігінен оқиды.

ЖЖ. 2-топ- жануарлардың адам әрекетінен жойылуын кезектесе айтады.

ТЖ. 3-топ Сынып ішін аралау әдісі арқалы табиғи катаклизмдерді



тауып оқиды.

Топтардың бірін бірі «Жарайсыңдар», «Жақсы», «Ойланыңдар» сөздері арқылы бағалауы


Презентация 2.

Өткен білімді пысықтау


Жаңа сабаққа дайындық. «Печа-куча» әдісі арқылы презентация көрсету.

Презентацияны тамашалайды,

«Не көрдік?, Не білеміз?, «Қандай ой түйдік?»

сұрақтарына жауап береді.

Өзін-өзі бағалауы


Презентация 2


«Атаулар туралы 3 сұрақ» әдісі


Жаңа сабақ. Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау, жетістік критерийін ұсыну.

-Қалай ойлайсыңдар, жойылып бара жатқан жануарларды қалай қорғауға болады? 3-сыныпта алған, күнделікті өмірде байқап жүрген білімдеріңді қолданып, 1 минуттық еркін жазба түсіріңдер.





Оқушылар 1 минуттың ішінде сұраққа жауапты дәптерлеріне қысқаша сөздермен жазады, жазбаларын оқиды, бірін-бірі толықтырады.


Мұғалімнің смайликтер арқылы бағалауы

Презентация 4.

Оқулық мәтінімен жұмыс. «Инсерт» әдісі. Жануарларды қалай қорғау керек?

Мәтінді дауыстап оқыту, қосқан ақпараттарын атату.

Мәтіннен жануарларды қорғау туралы сөйлемдерді түртіп іштей оқу, жазбаларына қосу.

Дескриптор арқылы бағалау


Презентация 5. Инсерт әдісі


Зерттеу сәті. «Қара жәшік ішіндегі құпия». Кейбір

оқушыларға тапсырма.

Әр топтан бір оқушыдан келіп, «қара жәшік ішіндегі тапсырманы орындауды тапсыру. Зерттеу тақырыбын, сұрағын, зерттеу нәтижесін ұсыну.

Барлық оқушылар қорықтардың атын теріп жазу, көптеген оқушылар «Т» кестесіне қорықтар мен саябақтың ерекшеліктерін жазады.



«Екі жұлдыз, 1 ұсыныс» арқылы бағалау.









Соңы кері байланыс 5 минут

«Шығу парағы» тәсілін ұсыну.

- Жануарларды қалай қорғаймыз?

- Қорықтарды ата.

-Ұлттық саябақтарды ата.

-Қорық пен саябақтың айырмашылығы қандай?

-Жануарларды не үшін қорғау керек?

-Жануарларды қорғауға өзіңнің үлесің қандай болмақ?

Үй тапсырмасы: 43-бет оқу, қорықтардың атын жаттау,* қорықтар жайлы мәлімет іздеу.

https://www.youtube.com/watch?v=yL_7Agdfi_0 сілтемесі арқылшы «Аңшы» мультфильмін көру


Оқушылар қалташадан сұрақтарды алып жауап береді.

Балл арқылы бағалау

Презентация 6.












Презентация 7.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!