|
Білім беру ұйымының атауы |
«№ 34 Бірлік ЖББМ» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері.Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джанасова З |
|||||
|
Күні: |
22.11.2023.ж. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
22. Заттардың қасиеті өзгере ме? |
|||||
|
Оқу мақсаты |
4.3.1.1заттың қасиетіне байланысты
қолдану аясын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтайды және алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады |
|||||
|
Ұлттық құндылықтар |
Ұлттық құндылықтарымызды құрметтеу |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. 1.Сәлемдесу. Психологиялық дайындық -Осы біздер қандаймыз? -Ақылдымыз,білімдіміз! -Осы біздер қандаймыз? -Үлгіліміз ұқыптымыз! -Осы біздер қандаймыз? -Зерделіміз,зерекпіз! 2.Топтастыру 1-ші топ: Дене 2-ші топ:Заттар 3-ші топ:Қоспа |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау Мәтінді түсініп оқы.
Өткен сабақты пысықтау. «Жедел жауап »әдісі 1. Қоспаның құрамындағы заттарды бөліп алуға бола ма? 2. Заттардың барлығын бірдей қайнату , еріту, балқыту мүмкін бе? 3.Қоспа дегеніміз не? Мысал келтір. 4. Таза зат дегеніміз не? Мысал келтір. 5. Балқу дегеніміз не? 6. Қайнау дегеніміз не? 7.Ми қайда орналасқан? 8.Жүйкелер қандай қызмет атқарады? 9.Жүйке жүйесі ауруларын зерттейтін маманды қалай атайды ?
|
Мәтінді түсінгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1. Мәтінді түсінгендерін айтады.1б 2.Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.1б |
сурет |
||
|
Сабақтың ортасы 2минут 6 минут 5 минут 4 минут 2 минут 3 минут 5 минут 4 минут 3 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Сен - заттардыі қайда қолданылатынын білесің; -заттардың қалай өзгеретінін, оған не әсер ететінін түсінесің.
Жентті қалай жасайды? Негештің әжесі женттің қалай жасалатынын айтып берді. Эврика естігенін суретпен көрсетіп, сұрақтар дайындады. Суретті сызбаға қарап, сұрақтарға жауап бер.
Тәжірбие жасау Заттар қзгеріске түсе ме? 1-ші топ:Су құйып,шай салу 2-ші топ:Тұзды суға жұмыртқа салып салыстыру 3-ші топ:Ұнға су құйып,қоспа қосу
Пиктограмманы оқы. Негеш әжесі дайындаған тосаптың жасалу жолын пиктограммалармен көрсетті. Пиктограммаға қарап, құлпынай тосабын дайындау үдерісін айтып бер.
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды.
Сергіту сәті "Көңілді күн" әні ЕБҚ 1. Заттар қай кезде өз қасиеттерін жоғалтады? Неліктен? Зертте Картоптан крахмалды қалай алады? Қажет заттар: Картоп, үккіш, стақандағы су, суқұйғы, сүзгі, йод.
Сүттен не жасалады? Сүттен не әзірленетінін білесің бе? Негеш пен Эврика сызбасын сызды. Қай кезеңде сүттің қасиеті өзгереді? Қай кезеңдерде жаңа зат пайда болады?
Құрт өзінің алғашқы қалпы-сүтке қайтып келе ала ма? Май мен ірімшік ше? Неліктен? Ойлан Заттардың қасиетін білудің қандай пайдасы бар?
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Джанасова Зухра СапархановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ .Жаратылыстану пәнінен 4 "А"- сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ .Жаратылыстану пәнінен 4 "А"- сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтау
алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















