Материалдар / Ашық сабақ: Жасаған роботтарын бағдарламалау және тестілеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Жасаған роботтарын бағдарламалау және тестілеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Робототехника үйірмесінен ашық сабақ: Жасаған роботтарын бағдарламалау және тестілеу 4-6 сынып оқушылары үшін.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қазан 2022
365
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының

Қордай ауданы білім бөлімінің

«Балалар мен жасөспірімдер шығармашылық орталығы» МКҚМ




«Бекітемін»

БЖШО директоры:

__________Абыкаева А.Б.





Ашық сабақ




Тақырыбы:

Жасаған роботтарын бағдарламалау және тестілеу







«Робототехника» үйірмесінің ҚББП:

Аукенова Надина Джалдыбаевна













Қордай ауылы – 2022 жыл


«Робототехника» үйірмесінің қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім:

Робототехника

Педагогтің Т.А.Ә.

Аукенова Надина Джалдыбаевна

Күні:

4.02.2022 жыл

Сынып:

2-5 сыныптар

Сабақтың тақырыбы:

Жасаған роботтарын бағдарламалау және тестілеу

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың бөлім бойынша жинақтаған білімдерін пысықтай отырып, жасаған роботтарына түрлі командаларды орындау программасын дұрыс жазуды үйрету.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік: Роботты бағдарламалау бойынша білімдерін арттыру.

Дамытушылық: Оқушылардың білім қорын жан -жақтықамту, мұқияттылық, есте сақтау қабілеттерін дамыту

Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ізденімпаздылыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі:

Қайталау. Практикалық жұмыс.

Сабақтың әдіс-тәсілі:

«Мұқият бол!», «WEB КВЕСТ», «Білім сандығы», «Кочка-Уххх!»,

Пән аралық байланыс:

АКТ, математика, физика, информатика, жаратылыс тану

Желілік ресурстар:

Learnis, онлайн спиннер

Көрнекіліктер:

интерактивті тақта, презентация, карталар, таймер, Learnis сілтемесі, топқа бөлу карточкасы, бағалау парағы, робот, плакат, қағаздан жасалған кемелер.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1 минут




3 минут











1 минут







10 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

І.Оқушылармен сәлемдесу;

ІІ. Оқушыларды түгендеу;


Көңіл-күй көтеру атмосферасы:

«Балапан мұқият бол!» ойыны

Мұғалім оқушыларға «Балапан» сөзі арқылы тапсырма береді. Егер тапсырмада «Балапан» сөзі болмаса, оқушылар ол тапсырманы орындамайды.


Топқа бөлу: Үстелге қойылған «Ультрадыбыстық» датчик және «Түс» датчигі бейнеленген карточканы ұсынады.


Үй тапсырмасын сұрау: «КВЕСТ» әдісі

4 сұрақттан тұратын «WEB КВЕСТ» желілік ойынының сілтемесін экранға шығарады.

Ойынның шартымен таныстырады.Есіктің коды әр сұрақтын дұрыс жауабы болып табылады.

Оқушылар мұғаліммен амандасады.




Оқушылар мұғалімнің берген тапсырмасын тыңдайды және орындайды.







Оқушылар түскен карточка бойынша екі топқа бөлінеді




Оқушылар 4 сұрақтың жауабын тауып

есіктің кодын табады.Әр дұрыс жауап үшін параққа өздеріне 1 балл қосып отырады.








Жарайсыңдар



















Тамаша

Презентация

























Learnis










Сабақтың ортасы



10 минут



















3 минут




















6 минут
































7 мин

1-тапсырма: Оқушылардың есте сақтау қабілетін және мұқияттылығын арттыруға арналған «Білім сандығы» ойыны.

Оқушыларға карточкалары бар сандық ұсынылады. Карточканың алдынғы бөлігінде бір тақырып бойынша сурет, артқы бөлігінде сурет бойынша 5 сұрақ қойылады

Әр топ бір карточканы таңдап, карточканың бетіндегі суретті 10 секунта есте сақтап, қойылған сұрақтарға1 минутта жауап беруі керек.


Сергіту сәті: «Кочка-Уххх!» атты оқушылардың мұқияттылық қабілетін тексеруге арттыруға арналған жұмбақ жаттығу. Оқушылар мұғалімнің көрсеткен жаттығуын бұлжытпай орындап, жаттығудың мәнін түсініп, шешімін табуы қажет. Егер бір оқушы жаттығудың шешімін тапса, жеке мұғалімге айтады және жаттығуды сол оқушы жалғастырады.Жауабын таппаған жағдайда үйге тапсырма ретінде беріледі.


2-тапсырма: «Спиннер» әдісі Оқушыларға алдыңғы жасаған GRIPPER роботы туралы 10 кездейсоқ сұрақ қойылады.Әр топқа 5 сұрақ.

1.Роботтың мақсаты қандай?

2.Қай аумақта қолдануға

тиімді?

3.Қандай датчиктер қосылды?

4. Қандай моторлар қойылды?

5.Үлкен мотордың қызметі

қандай?

6.Ультрадыбыстық датчиктың неше режимі бар?

7. Орта мотордың қызметі қандай?

8.Датчиктер қандай

порттарға қосылды?

9. Моторлар қандай порттарға қосылды?

10. Жанасу датчигі қандай қызмет атқарып тұр?


3- тапсырма: «Орындаушы робот» практикалық тапсырма.

  1. Роботқа жүкті бір орыннан екінші орынға көтеріп апару тапсырмасын береді. М-ы: Рулдік басқару арқылы робот жүкті көтеріп, 3 оборот жүреді, 180 градусқа бұрылып жүкті қояды, дыбыс шығырады, бір оборот артқа жүреді.

Топпен жұмыс істейді.

Қойылған сұрақтарға жауап берді.


















Оқушылар жаттығуды орындап, жауабын іздейді

















Оқушылар сұрақтарға жауап береді.









Өте жақсы, тамаша














Тамаша





















Өте жақсы, тамаша
































Жарайсыңдар балалар! Керемет!




































Карточкалар













































Онлайн –спиннер































Lego Mindstorms программасы, робот

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!