Сабақтың
басы
|
Психологиялық
дайындық
Қима қағаздар арқылы
топ бөлу.
«Жасанды , Табиғи ,
Дәмдеуіштер»
Мұғалім алдыңғы
сабақтың негізгі ұғымдарын қайталауды
ұйымдастырады.
Дене, зат, қоспа,
химиялық және физикалық құбылыстар ұғымдарын қайталау
ұсынылады.
Химиялық құбылыс
нәтижесінд не түзіледі?
Физикалық құбылыс нәтижесінде заттарға
не болады?
Оқушылармен бірге сабақ тақырыбы мен
мақсаттарын айқындау.
|
Интербелсенді тақта ,
презентация , дәптер , оқулық , қима
қағаздар.
|
Сабақтың
ортасы
|
«Қызығушылығын
арттыру»
Бейнежазба көрсету
арқылы табиғи және жасанды заттар туралы ұғым
қалыптасады.
1-тапсырма:
«Суреттер сөйлейді»
әдісі.Жеке жұмыс:
Қалыптастырушы
бағалау: «Басбармақ» арқылы
бағаланады.
2-тапсырма:
Сәйкестендіру.
Жұптық жұмыс
Қалыптастырушы
бағалау: Смайлик арқылы
бағалау.
3-тапсырма:
Жоба қорғау. Топтық
жұмыс
-
1- топ: Адам қолымен
жасалатын заттар;
-
2-топ:Табиғи және
жасанды заттардың артықшылықтары мен
кемшіліктері;
-
3-топ:Дәмдеуіштердің
пайдасы мен зияны;
Қалыптастырушы
бағалау:Смайлик арқылы
бағалау.
Тақтадан
оқушылардың ой өрісін сергіту мақсатта полиглот
ұйымдастыру.
4-тапсырма:
Зертханалық
жұмыс
Мұғалім оқушыларға
бірнеше заттар арқылы зертханалық жұмыс
ұсынады.
Зертханалық жұмысты
талқылап , қорытындысын дәптерге
жазу.
|
Заттардың ұлгілері:
минералдар, тиын, стакандағы су, шыны ыдыстағы мұнай, көмірқышқыл
газы, оттегі мақта, картон, шыт мата үлгілері, жүн, жібек,
синтетикалық маталар, пластмасса кесектері, резина, тұздар, көмір,
ағаш, қант, бор, май.
Түрлі – түсті
қарындаштар , плакат , керекті
ақпараттар.
Оқушылар ойлану
арқылы бойын сергітеді.
зертханалық жұмысқа
қажетті құрал-жабдықтар: сіріңке, қысқыштар, стакан , тәрелке ,
мата , қант , тұз , шай ,
қалампыр.
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы
Ақпараттық –коммуникациялық
технологияларды қолдану
|
Оқушыларды топтарға
бөлу кезінде жасырын дифференциация жүзеге асырылады. Қабілеті
жоғары оқушылар қабілеті төмен оқушыларға көмек көрсете
алады
|
Сабақ барысында
оқушыларды бақылап, жауаптарын
бағалау
Қалыптастырушы бағалау
алу
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттері мен
белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта
қолданылатын Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған
ба?
Оқушылардың барлығы
ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан
қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|