Материалдар / ашық сабақ "жер сфералары деген не?"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ашық сабақ "жер сфералары деген не?"

Материал туралы қысқаша түсінік
3-сынып бойынша жаратаылыстану пәніінен ашық сабақ.жаңа үлгіде жазылған.Саралау тапсырмалары мен түрлі әдістер қолданы отырып жазылды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қазан 2021
424
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Өнер

Педагогтің аты - жөні

Темиргалиева Н.Ф

Күні


Сынып:3 «»

Қатысушылар саны:7

Қатыспағандар саны:



Пәні

Жаратылыстану

Сабақтың тақырыбы

Жер сфералары дегеніміз не?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.1.1 Жер сфераларын түсіндіру және графиктік кескіндеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Жер сфераларын түсінеді және графиктік кескіндейді, Жер қабықтарының бір-бірімен байланысы туралы түсінік алады.

Оқушылардың басым бөлігі:жердің қандай қабықтары болатынын анықтайды.

Кейбір оқушылар: жердің әр қабығы неден құралатынын түсінеді.

Бағалау критерийі

- жердің қандай қабықтары болатынын анықтайды.

- жердің әр қабығы неден құралатынын түсінеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Көзімізбен көреміз

Құлағымызбен естиміз

Жүрегімізбен сеземіз

Басымызға тоқимыз

Сәттілік тілеу



Бастапқы білім

«Ақша бұлттар» әдісі

1.Топырақ дегеніміз не?

/Топырақ жердің үстіңгі қабаты/

2. «Қарашірік»деген не?

/Өсімдіктер мен жануарлардың шіріген қалдықтары қарашірік деп аталады./

3.Топырақтың құрамында нелер болады?

/құм ,саз,қарашірікғсу,ауа кіреді/

4.Бір шөкім топырақта қаншаға жуық микроб бар?

/Миллиард/

5.Топырақта қандай жануарлар тіршілк етеді?

/құмырсқа,қоңыздар,бунақденелілер,өрмекші,шұбалшын т.б/

6.Ең құнарлы топырақ қалай аталады?

/қаратопырақ/

7.Топырақтың өсімдікке пайдасы қандай?

/Топырақ өсімдік тамырларын қоректік заттармен,сумен қамтамасыз етеді/


Қимылды қайталайды,сәттілік тілейді







Мұғалім қойған

Сұрақтарға жауап береді.




Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.













ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау


Сабақты ортасы

25минут



Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

Сенің білетінің:Жер қабықтары

Сенің білетінің :жер сфераларын атау және ажырату,қорытынды жасау.


Тірек сөздер: сфера,биосфера,литосфера,гидросфера,атмосфера

Мұғалімнің сөзі :

Жердің төрт қабығы бар. Олар сфералар деп аталады. Жер сфералары неден құралады?

Біздің ғаламшарымыз төрт қабықпен қапталған олар Литосфера,Гидросфера,Биосфера, Атмосфера.




Оқулықпен жұмыс

Ұ«Ойлан» Тапсырманың мақсаты: Жер қабықтарының өзара байланысын және оларды графикалық түрде қалай белгілеуге болатынын түсіну.

Оқулықта берілген суретті диаграмманы талдап, келесі сұрақтарға жауап беру.

Сұрақтар:

–         Күн қай қабықта орналасқан?

–         Биосфера қабығында нелер бар?

–         Гидросфера қабығында нелер бар?

–         Литосфера қабығында нелер бар?

–         Бұл диаграмма неліктен бір-бірімен қиылысады?

Дәптермен жұмыс: «Есте сақта!»


Тапсырмалар шеруі

Ұ.Суреттегі нысандар жер қабығының қайсыларына жатады?


Дескриптор:

Атмосфера нысанын табады-1

Литосфера нысанын табады-1

Гидросфера нысанын табады-1

Биосфера нысанын табады-1


ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ тапсырма:

Жер қабығының атауын жазу.

.............. жел, жаңбыр, ауа, қар

............... өзен, көл, теңіз, айсберг

................ өсімдік, жәндік, құс,

................ көмір, қарашірік, құм, шөгінді.


Жер қабықтарын ажыратыды-4

Сергіту сәті:

« Шеңбердегі доп»


Белсенді оқу тапсырмалары:


а/ «Модель жасау»

грекше атауларын қазақша атауларымен сәйкестендіру




Дескриптор:

-модел жасайды-1

-сәйкестендіреді-1


в/Дұрыс-бұрыс.

Жер қабықтары туралы тұжырымды оқиды, оның дұрыс не бұрыс екендігін анықтайды.

Литосфера жердің ауа қабаты

-

Биосфера жердің жанды қабығы

+

Жердің 5қабығы бар

-

Гидросфера жердің су қабығы

+

Атмосфера жердің ауа қбығы

+

Мұхит пен теңіз атмосфера қабығына жатады

-



Дескриптор:

Оқушылар:

-Жер сфераларын біледі;-1

-Жер қабықтарына байланысты дұрыс тұжырымды ажырата -алады.-1

с/ «Түс таңда»


Дескриптор:


Жер қабықтарының түстерін біледі-1

Себебін айта алады-1

-









Оқушылар тірек сөздермен танысады














































































































/4 балл/



















4-балл






Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!