Материалдар / Ашық сабақ Жүсіпбек Аймауытов "Әнші" әңгімесі 10-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Жүсіпбек Аймауытов "Әнші" әңгімесі 10-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Жүсіпбек Аймауытов "Әнші" әңгімесі 10-Жүсіпбек Аймауытов (1889—1931) — қазақтың көрнекті жазушысы, драматург, публицист, қазақ әдебиетін қалыптастырушылардың бірі.1917-1919 жылдары Алаш партиясына кірсе, 1919 жылы бірінші желтоқсанда Семейде кеңес өкіметі орнап, Губревком құрылған мезгілде көптеген қазақ жастарымен бірге мүше болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қараша 2022
822
4 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Тексерілді»

ДОІЖО:_______

---------------------------

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 6.Ұлттық таным және мерекелер Жүсіпбек Аймауытов « Әнші әңгімесі»

Күні :

Педагогтің аты-жөні:Бббатирова Балжан Пернебековна

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Жүсіпбек Аймауытов «Әнші» әңгімесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары


Айтылым 10.2.2.1.Ғылыми көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрау, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып тыңдаушыға әсер ету;

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар:Ұлттық өнер туралы толық ақпарат алады

Көпшілік оқушылар үшін: коммуникативтік жағдаятқа сай сөйлеу тіліндегі интонация,кідіріс,логикалық екпіннің мәнін түсініп,өз ойын жеткізе біледі;

Кейбір оқушылар үшін: сыни пікірін дәлелмен айта алады.

Тілдік мақсаттар

Сөз, диалог, стиль

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.



Топта жұмыс жасау ережені еске түсіру

Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл

Сұрақ- жауап

1Жүсіпбек Аймауытов кім?

  1. Ол неліктен репрессияға ұшырады?

Ой қозғау. Айтылым

1-тапсырмаБерілген сурет пен ұымдардың бірлігінен сабақтың тақырыбын анықта.



Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:

Фигуралар көмегімен оқушыларды 2топқа біріктіру.



I - Дөңгелектер тобы

III -Төртбұрыштар тобы

Оқушылар шеңбер жасап ,кез-келген өздері білетін еңбек туралы мақал- мәтелдерді айтып шығады

Айтылым

Сұрақтарға жауап береді

Оқушылар сурет аркылы

сабақтың тақырыбын болжайды.



Қолпаштау

«Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»


Фигуралар салынған конверт

Слайд



сурет

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)


























Сабақтың тақырыбына қатысты тапсырмаларын ұсынады

















Жеке тапсырма:





Мәтінді түсініп оқы.Түсінгеніңді айт













Топтық жұмыс







Жазылым. Айтылым

дағдыларын қалыптастырады



Оқылым.Жазылым

4-тапсырма



айтылым



5-тапсырма Сұрақтарға жауап бер

Оқушыларға көрнекілік парағын ұсынады

Айтылым1-тапсырма



  1. 1930-1937 ж.ж репрессияға ұшырап, «халық жауы» аталған қандай қазақ қайраткерлерін білесің?

  2. Репрессияға ұшыраған ақын-жазушылардың қандай шығармаларымен таныссың?



Айтылым. Оқылым

2-тапсырмаМәтінді түсініп оқыды.Түсінгеніңді айтадыЖүсіпбек Аймауытов (1889—1931) — қазақтың көрнекті жазушысы, драматург, публицист, қазақ әдебиетін қалыптастырушылардың бірі.1917-1919 жылдары Алаш партиясына кірсе, 1919 жылы бірінші желтоқсанда Семейде кеңес өкіметі орнап, Губревком құрылған мезгілде көптеген қазақ жастарымен бірге мүше болады (Семей облыстық мемлекеттік мұрағаты, 72- қор, 19-тізім-1, бума 7-3). Жүсіпбек Аймауытұлы 1920 жылы Қазақстан Кеңестерінің Құрылтай сиезіне делегат болып қатысса, 1921 жылы Семей губерниялық оқу бөлімінің меңгерушісі, «Қазақ тілі» газетінің редакторы және журналистер бюросының хатшысы қызметін Жазылым.

3-тапсырмаСұхбат алу мақсатында мәтін мазмұны бойынша бірнеше сұрақ дайындаңдар

Бірінші азатжолды оқып, диаграмма жасайды



Кімдер бержабай жалдап, жексенбі күні қаланың ар жағына тартты?

Қалай ойлайсың, олар қайда келді?

«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2 Дескриптор Білім алушы:

-қазақ тіліне тән дыбыстарға көңіл аударып мәтінді оқиды − дұрыс сұраққұрастыра алады,- тілдік нормаларды сақтайды



Өз-өзіңді бағала!

Дескриптор:

- мәтінді тыңдап, сұрақтарға дұрыс жауап береді.





Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»



Дескриптор:

- тыңдалым мәтіннің мазмұны бойыншасуреттерді дұрыс құрастырады.

Дескриптор: диалог құрайды – сұрақ қояды -сұрақтарға жауап бере алады.

Дескриптор:

-Тақырып бойынша мәтін құрастырады (4-5 сөйлем).

-Тақырып бойынша сөздерді дұрыс қолданады.

-Сөздерді дұрыс байланыстырады.

Оқулық

157- бет

сөздік

слайд





кеспе




























Оқулық

158- бет

































Оқулық

158- бет











Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру :10,11-тапсырма(жазбаша)


Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл- мүлдем түсінбедім

Сары- жартылай түсіндім

Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!