Материалдар / Ашық сабақ: Кестелер. Кестелерді құру. 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Кестелер. Кестелерді құру. 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Өзім өткен және құрастырған ашық сабағым
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қырқүйек 2018
460
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ордабасы ауданы

Темірлан елді мекені

Амангелді атындағы жалпы орта мектебі

Информатика пәні мұғалімі Әбілқасым Меруерт Әбдірахманқызы

06.02.2017ж.

Информатика 6 Г сынып

Сабақтың тақырыбы

Кестелер. Кестелер құру.

Сілтеме

Информатика- 6 сынып 2014ж оқулық

Мақсаттары

Оқушыларды кестелермен және мәтіндік процессор құралдары арқылы оларды құрудың ережелерімен таныстыру.

Оқыту нәтижесі

Оқушылар қарапайым құрылысты кестелер жасауды, кестелерді толтыруды, дайын кестелермен жұмыс істеуді үйренеді.

Ресурсы

А4 қағазы, фломастер, АКТ

Уақыты

Стратегиялар

Сабақтың мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс – әрекеті


3 мин

Топтастыру


Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасамын.

Оқушыларды отырған орындарына қарай 2 топқа бөлемін. Оқушыларға топ басшы, уақыт бақылаушы, бағалаушы ролдерін бөліп алуларын айтып, қызметтерін түсіндіремін. Топ басшыларына бағалау парақтарын таратып, оның критерийін түсіндіремін.

Оқушылар бір-біріне қарап, амандасып, жақсы тілек, жылы сөздер айтады. Отырған орындарына қарай 2 топқа бөлінеді.

Топтар өздері топ басшы, уақыт бақылаушы хатшы және бағалаушы рөлдерін бөліп алады. Топ басшылары бағалау парағын алып, өзінің топтарынын мүшелерін белгілеп алады.


7 мин




«Миға

шабуыл»



І. Еске түсіру.

Тест тапсырмасы көмегімен өткен сабақтан алған

білімдерін бақылаймын.

  1. Microsoft Office Word мәтіндік процессорды қалай іске қосуға болады?

    1. Жіберу - Программалар - Microsoft Office Word командаларын орындау арқылы

    2. Файл – Ашу

    3. Файл – Құру

  2. MS Word стандарт тақтасының орналасуы:

    1. тақырып жолында

    2. аспаптар панелінде

    3. есептер тақтасында

  3. MS Word программасының терезесінің құрылымы:

    1. әдеттегі, веб-құжат, беттерді белгілеу, құрылым.

    2. Файл, Түзету, Қою, Формат, Сервис, Кесте, Терезе, Анықтама

    3. тақырып жолы, меню жолы, аспаптар панелі, пішімдеу панелі,т.б.

  1. Символдарды пішімдеу дегеніміз не?

    1. құжаттардың құрылымымен жұмыс жасауға арналған мәтін

    2. рәсімдеу бойынша жүргізілетін әр түрлі әрекеттер

    3. құжаттардың құрылымымен жұмыс жасауға арналған мәтін

  2. Мәтінді туралаудың түрлері:

    1. сол жақ, ортасы, оң жақ, ені бойынша туралау

    2. шегініс және аралық

    3. жоларалық интервал түрлерімен

  3. Жол аралық интервалдың қызметі:

    1. тақырып жолы, меню жолы, аспаптар панелі, пішімдеу панелі,т.б.

    2. әдеттегі, веб-құжат, беттерді белгілеу, құрылым.

    3. Файл, Түзету, Қою, Формат, Сервис, Кесте, Терезе, Анықтама




Оқушылар берілген тест тапсырмасын орындап тексереді.



10 мин

Жаңа сабақты түсіндіру

Жаңа сабақты қысқаша түсіндіріп өтемін.

Джигсо әдісі арқылы әр топқа мәлімет таратылды, мәліметті түсініп оқып, жұппен, топпен жұмыс жасау

Кестелер мәтіндер мен бейнелер орналасатын жолдардан, бағандардан және ұяшықтардан тұрады. Әдетте кестелер деректері реттеу және бейнелеп көрсету үшін пайда-ланылады. MSWord әр түрлі құрылымдағысан түрлі жолдар мен бағандардан және ұяшықтардан тұратын- кестелер тұрғызуға мүмкіндік береді. Кестелер ұяшықтарының шекаралары түрі, жуандығы және түсі әр түрлі қоршау сызықтарымен сызылуы мүмкін. Кесте құру батырмасы жолақтың Кірістіру тіркеме парағында орналасқан. Осы батырманы басқанда төмен қарай жайылатын терезе ашылып, онда тінтуір-мен жаңадан құрылатын кесте ұяшықтары-ның қажетті санын бояйды. Жаңа кесте құру үшін: кірістіру- кесте- кестені кірістіру бұйрығын пайдалануға болады.


Оқушылар жаңа тақырыпты топта талқылайды, өз ойларын білдіреді


15 мин

Постермен жұмыс

Практикалық жұмыс.

Мағынаны тану.

Оқушыларға тапсырмалар беремін.

Практикалық жұмыс (дербес компьютермен жұмыс)
№1 тапсырма: 6 бағанадан 5 жолдан тұратын кесте сыз, бағаналардың енін өз

қалауларың бойынша өзгертіңдер

2 тапсырма: Кестеге екі бағана және екі жол қосыңдар

3 тапсырма: Кестеден бір бағана және бір жолды өшіріңдер

4 тапсырма: Кестеде бірінші жолдың және соңғы екі бағанның ұяшықтарын

біріктіріңдер.

5 тапсырма: 6 «г» сынып оқушылары туралы қысқаша мәлімет жаз.

Әр топ алған білімдерін көмегімен компьютерде берілген тапсырманы орындайды.

Постермен жұмыс жасайды



2 мин

Сергіту сәті


Сергіту сәті

Оқушыларды әр түрлі дене қимылдарын жасатып бойларын сергітемін.

Оқушылар орындарынан тұрып көрсетілген слайд бойынша дене қимылдарын жасайды.


5 мин

Рефлек сия




Қорытындылау:

«Жемісті ағаш» ойыны

Кесте тақырыбына байланысты сұрақтар қойылады.

БББ кестесі толтырылады.

Жалпы оқушыларға сұрақтар қойылады.


1 мин




Үйге тапсырма.

§22. 140 –бет. Кестелер. Кестелер құру.

Үй тапсырмасын оқушылар күнделіктеріне жазады.


2 мин


3 мин

БАҒАЛАУ


Топ бақылаушылары қойған бағаларын айтқызып, қорытынды бағаны айтамын.

.


Топ бақылаушысы берілген критерий бойынша өз топ мүшелерін бағалайды.




Бағаланатын оқушылар:

  1. Абуллаева Мунис

  2. Айтмұратқызы Жайна

  3. Балтабаева Аңсаған

  4. Жақсыберген Аяулым

  5. Қалдыбек Әли

  6. Мақашов Мейірлан

  7. Нұржау Аида

  8. Нұржанұлы Айдәулет

  9. Оңдыбаев Аян

  10. Оңғарбаев Нұрсұлтан

  11. Сатыбалды Аружан

  12. Тампыш Досхан

  13. Төлегенұлы Әнуар

  14. Шайрық Балауса



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!