Материалдар / Ашық сабақ Көлік құралын орындау. Үлгінің жеке бөліктерін дайындау. Үлгіні құрастыру, безендіру

Ашық сабақ Көлік құралын орындау. Үлгінің жеке бөліктерін дайындау. Үлгіні құрастыру, безендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Әртүрлі көлік құралдарының өздеріне тән ерекшеліктерінен бұйым жасау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Мамыр 2021
2084
25 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бекітемін

Мектеп:

Пәні: Көркем еңбек

Күні:

Сынып:

Мұғалімнің аты-жөні:


6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Дизайн және технология

Сабақтың тақырыбы

Көлік құралын орындау. Үлгінің жеке бөліктерін дайындау. Үлгіні құрастыру, безендіру

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.2.3.1-Орындалған өлшем мен белгілеу негізінде бұйым дайындау үшін материалдарды электрлік қол құралдарымен өңдеу


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: Орындалған нобайдың негізінде материалдарды қол құралдарымен өңдеу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жұмысты орындау кезеңдеріне сәйкес шығармашылық жұмыстың технологиялық картасын орындау.

Кейбір оқушылар орындай алады:Бірнеше бөлшектерден тұратын бұйым жасайды

Бағалау критерийлері:

  • Құрал-жабдықтарды қолдана алады;

  • Ажырайтын және ажырамайтын біріктіру әдістерін қолданады;

  • Бірнеше бөлшектерден тұратын бұйым жасайды.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: Әртүрлі көлік құралдарының өздеріне тән ерекшеліктерін сипаттайды.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түсініктер: көлік түрлері.

Жазу мен сөйлеуге қатысты пайдалы сөз тіркестері:

Көлік түрлерінің классификациясын жасау кезінде.... маған қажетті ...

Бұл жұмыс...

Транспорт бұл -

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Сіздің моделіңізде қандай конструкциялық ерекшеліктер бар?

2. Сіздің жобалық бұйымыңызды жасау барысында қандай біріктіру, байланыстыру әдістері қолданылды?

3. Бұйымның функционалдық міндеті жалпы конструкцияға қалай әсер етті?

4. Қолданылған материалдың ерекшеліктері моделдің міндетіне қалай әсер етеді?

Пәнаралық байланыстар

Математика пәнімен: Роботтың көлемді өлшем бірліктерін анықтап жобада қолдану

Бейнелеу өнер пәнімен: Робот нобайында үйлесімділікті анықтау

Құндылықтарға баулу

Бір-бірімен жұмыс істей алу;

Топта жұмыс істеуде шыншылдықты дәріптеу.

Алдыңғы оқу:

Информатика немесе робототехника үйірмелерінде робот түсінігімен таныс болуы мүмкін

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныпты үш топқа бөліп, слайдта көрсетілген өткен сабақты қайталау сұрақтарына жауап береді.

Сабақтың тақырыбы, сабақ мақсаты мен бағалау керитерийлерін анықтау. Қағаздың 600-ден астам түрі бар. Қағаз бірнеше топқа бөлінеді: 1.        баспалық қағаз (баспаханалық, офистік, иллюстрациялық, картографиялық, т.б.) – тегістігімен, түсінің ақтығымен ерекшеленеді, баспа бояуы жақсы жұғылады. Тұсқағаздар мен газеттік қағаздар да осы топқа кіреді. 2.        Жазбалық қағаз (жазуға, конверттік, карточкалық, т.б. поштаға арналған қағаздар) – бетінің жылтырлығымен, жақсы желімделгіштігімен және сия жайылмайтындығымен ерекшеленеді.

Қатты қағаз, қайшы, желім, сызғыш, қалам

Сабақтың ортасы














































а)  мұғалімнің түсіндірмесі: Жолаушылар мен жүк тасымалдауға арналған транспорт құралдары, қатынас жолдары көлік деп аталады.
Тасымал әдісіне байланысты көліктің бірнеше түрі бар.
Автокөлік – кең таралған көлік құралы. Ол жолаушылар мен жүктерді құрлық жолдарымен тасымалдайды. Қолданудағы мақсаты, қозғалтқыш түрлері, доңғалақ саны және т.б. Сәйкес автокөлік бірнеше топқа жіктеледі.

Көлік құралы – жолаушылар мен жүк тасымалдауға арналған техникалық құрылғы

Топтардағы жұмыс.

Оқушылар топта қатырма қағазбен жұмыс істеуін жалғастырады.

Тапсырма

Бүгін сендермен көлік жасаймыз.Ол үшін өлшемі 22 см х 14 см болатын тақтайды дайындаймыз (1 бөлшек.) Одан кейін 4 см, 8 см қатырма қағазды қайырамыз, өлшемнен артық жерін қайшымен қиямыз. Алдымен бірінші, одан кейін екінші қабырғаны табанына қайырып желімдейміз. Көлікті безендіреміз.

Сыныппен талқылау.

  • Қауіпсіздік техникасының ережесі не үшін қажетті?

  • Қауіпсіздік техникасын сақтамаған жағдайда қол электрлік құралмен жұмыс істеу барысында қалай жаралануға болады?

  • Қол құралдарымен жұмыс істеу барысында қандай ережелерді сақтай керектігі жайында әңгімелеп беріңіз.

Практикалық тапсырма.

Көлік құралының моделін жасауға арналған бөлшектерді арамен аралауға дайындық.

Қол арасымен көлік құралы моделінің бөлшектерін аралау үшін фанера немесе жіңішке сүректі қолдануға болады. Дайындаманың беткі қабаты кетіксіз, бұтақсыз, сызатсыз болу керек.

Топтарға бөлу















Сабақтың соңы



Сабақ соңында оқушылар сұрақтарға жауап беріп, рефлексия өткізеді.

Кері байланысқа қажетті сөйлемдер тақтаға жазылады.

Мен бүгін .... білдім.

Қиын ... болды.

Қызықты ... болды.

Менің түсінгенім....

Енді мен ....жасай аламын.

Мен .... үйрендім.

Мен ... жасай алдым.

стикер

Бағалау

Журналға жазылатын комментарий жазылады


Қосымша ақпарат

Саралау

Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау

Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


















Қауіпсіздік техникасы ережелері


Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

________________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

Қорытынды баға Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:_____________________________________________________________________________________

2:_____________________________________________________________________________________

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:_____________________________________________________________________________________

2:_____________________________________________________________________________________

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.____________________________________________________________________________________

2_____________________________________________________________________________________











Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!